Čo nám ruško vzalo a dalo

Čo nám ruško vzalo a dalo

Ruško nám dočasne vzalo úsmev 🙁 prestali sme sa na seba usmievať  a keď kráčame po ulici vyhýbame sa jeden druhému. To čo nás tak veľmi tešilo – usmievať sa jeden na druhého, obdarovať človeka pekným úsmevom alebo aspoň mimikou tváre zrazu zmizlo….

Aj sa Vám zdajú posledné dni také chladné, bez emócii, inkognito, kedy na ulici nespoznávame maskovaných kamarátov. Musíme a hlavne chceme chrániť ako seba tak svoje okolie, tak rúška nosiť ako chceme tak aj musíme a veríme, že je toto len dočasné obdobie a o tom, čo sme toľkokrát písali, že najkrajší a najjednoduchší dar pre človeka je úsmev sa rýchlo vráti.

Čo nám ale rúško dalo?

Zrazu cítime svoj dych – Je príjemný, prefajčený, taký ten “pokazený”…. alebo ako naposledy ten môj,  cesnakový po posúchu, ktorý som si po dlhej dobe s radosťou kúpila, že teraz to aj tak nikto zo mňa nebude cítiť 🙂 Konečne je ten správny čas cítiť seba samého sústrediť sa na svoje orálne zdravie. Máme viac času, práce je menej, obchody sú zavreté tak výhovorky by mali nemali byť žiadne. Ale robíme to? Čistíme si zuby teraz viac ako predtým ? Alebo sa spoliehame na to, že teraz aj tak nikto nevidí špinavé zuby a necíti zápach z úst? 

Pravda je taká, že zubný kaz, zápaly a ochorenia parodontu žiadny koronavírus nepoznajú a ďalej sa budú šíriť a spôsobovať bolesť. 

Dobrá správa je, že zubná klinika Smile Clinic je pre Vás otvorená a ak trpíte naliehavými alebo akútnymi problémami, ako sú infekcie, silná bolesť zubov alebo ťažkosti s chrupom je dôležité problém vyriešiť – zuby opraviť, infekciu odstrániť. 

Nezabúdajme na to, že aj nikto nič nevidí a okolie nič necíti zuby si treba čistiť, používať medzizubné kefky a zubné nite. Hlavne teraz keď máme o trochu viac času.

Natalia Drgova pre Smile Clinic Slovakia

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.