Kedy sa vykonáva dostavba kosti?

Môže sa dostavba kosti alebo sinus lift robiť súčasne so zavádzaním zubného implantátu? Za priaznivých okolností zvyčajne vykonávame implantáciu počas toho istého sedenia ako dostavbu kosti alebo sinus lift.

Takto sa pacientovi ušetrí nutnosť podstúpiť operačný výkon dva krát, a teda sa ušetrí 8-12 týždňov z celkovej doby liečenia.

To, či to dokážeme alebo nie, vždy záleží od výsledkov CBCT skenu, ktorý vykonávame priamo na našej klinike a podľa uváženia našich implantológov.

Z nášho vlastného klinického výskumu vyplýva, že úspešnosť takéhoto spojenia dostavby kosti a implantácie zvyšuje celkovú mieru úspešnosti osseointergrácie zubného implantátu minimálne o 2% (zo 96% na 98% – štatistika z 2015).

Ak sa však v oblasti vyskytuje veľká infekcia, uprednostňujeme operáciu dostavby kosti, resp. sinus lift v oddelenom sedení a nie počas zubnej implantácie.

Dentálny materiál používaný v Smile Clinic je minerálna kostná náhrada- materiál Algipore.

2 replies on “Kedy sa vykonáva dostavba kosti?”

 • Prosím o informáciu, či je vhodnejšie dať si vytrhnúť koreň zuba a po zahojení riešiť implantát, alebo sa vkladá implantát hneď do vzniknutej diery po vytrhnutom koreni? Jedná sa o dvojku hore vpravo. Prípadne by bolo možné koreň ponechať a doňho vložiť nejakú náhradu a nadstaviť korunku? Okolité zuby nie je možné použiť ako oporu, lebo sú riešené keramickými náhradami.

  Soňa Dóšová
  • Dobrý deň, pani Soňa,
   ďakujeme, že ste sa na nás obrátili. S implantáciou ihneď po vytrhnutí máme veľmi dobré skúsenosti, vo väčšine prípadov odporúčame práve tento postup. Ihneď po implantácii nasadíme na implantát provizórny zub, aby ste počas doby hojenia nechodili s medzierkou medzi zubami 🙂

   V prípade záujmu o ošetrenie je potrebné absolvovať osobnú konzultáciu s jedným z našich lekárov, radi Vás objednáme.

   S pozdravom
   Petra – Smile Clinic

   Petra Administrator

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Alert:

Zavolajte nám: +421 949 007 180