Krvácanie ďasien

Žiaľ problémy s týmto ochorením má 90% obyvateľstva, možno aj vy patríte k tejto skupine ľudí. Ak nie, gratulujeme Vám, ste o krok bližšie k dokonalému a zdravému úsmevu.

Baktérie, ktoré sa nahromadia vďaka zlej alebo nedostatočnej dentálnej hygiene v ústach, spôsobujú tento zdravotný problém. Ak by ste podcenili tieto príznaky, môže sa stať, že postupne ale istotne prídete o svoje zuby.Krvácanie ďasien-parodontitída je prejavom nahromadenia  baktérií v ústnej dutine a to najmä v oblasti ďasien. Parodontitída sa neprejavuje bolesťou, ale opuchmi a nepríjemnou chuťou v ústach a ustupuje pri nej kosť. Toto ochorenie je nezvratné na rozdiel od gingivitídy.

Možno poznáte ľudí, ktorí už povedali, že jediné, čo im drží zuby pohromade je zubný kameň. Ak by sa ale zubný kameň zo zubov odstránil, určite by zuby vypadli.

V našich ústach sa bežne vyskytujú prirodzené baktérie, ale tieto nespôsobujú závažné ochorenie. Pri správnej dentálnej hygiene sa postaráme  o kvalitný stav chrupu, o zdravé ďasná ako aj o svieži dych aj bez pomoci zázračných žuvačiek. V tomto nám pomáha dentálna hygienička, ktorá pravidelne fluoriduje, čistí a ošetruje zubnú sklovinu, odstraňuje zubný povlak a týmto predchádza vzniku zubného kameňa a nasledovnému zápalu ďasien. Aj vaša zubná klinika Vám pomôže, potom aj doma môžete dodržiavať správne čistenie zubov pomocou mäkkej zubnej kefky, ústnej protizápalovej vody a fluoridovaním pomocou elmex gélu.

Na tejto animácií je znázornený zdravý zub, pri ktorom sa zlou alebo nesprávnou zubnou hygienou hromadí zubný povlak, ktorý sa zmení na zubný kameň. Začína ustupovať ďasno a neskôr aj  čeľustná kosť, ktorá začína ustupovať.
Ustupovanie ďasna sa prejavuje ako odhalenie zubného kŕčku, ktorý sa prejavuje ako citlivé miesto.
Ak sa včas nepodchytí toto ochorenie zubov, pacient môže prísť o svoj zub.