Zubné korunky

 • rýchla náhrada zuba
 • výsledok je fantastický!
 • už týždeň po prvej návšteve sa môže natrvalo nasadiť korunka

Pre koho je zubná korunka vhodná?

Ak je zub poškodený, oslabený, krivý, odštiepený alebo neprimerane zafarbený, celokeramická zubná korunka je pravdepodobne najlepším riešením ako nahradiť alebo esteticky upraviť pôvodný zub. Liečba je rýchla a konečný výsledok je veľmi estetický.

Zuby pred brúsením
Zub po obrúsení
Postup pri nasadení zubnej korunky
Zub po nasadení zubnej korunky

Poškodený zub môžete nahradiť pomocou jednotlivej zubnej korunky, alebo pomocou mostíka, ak sa jedná o náhradu viacerých zubov.

Zubný mostík je bežne používaný na nahradenie jedného alebo viacerých chýbajúcich zubov. Týka sa to priestoru, kde zuby chýbajú. Niekedy sú tieto korunky nazývané aj ako “keramické zuby”, čo je síce nesprávny názov, ale ľudia ho často používajú.

Zubná korunka – a jej cena

Počas konzultácie lekár navrhne typ a odtieň pre vašu zubnú korunku alebo zubný mostík. Niektorým pacientom odporúčame bielenie zubov po nasadení zubnej korunky, pre zjednotenie farby zubného oblúka.

2 typy koruniek:

Kovokeramická korunka: Už z jej názvu môžeme určiť, že na jej zložení sa podieľa aj “kov”. Vypĺňa strednú časť korunky. Možno ste si u niektorých ľudí všimli šedý odtieň v okolí zubu a ďasna, ide o ústup ďasna, pri ktorom sa odkrýva časť korunky s obsahom tohto “kovu”. Kovokeramické korunky odporúčame len na zadné zuby. Cena za kovokeramickú korunku je 260 Eur.

Celokeramická korunka: Tento typ korunky je vytvorený z keramiky. Medzi nasadenou celokeramickou korunkou a prirodzenými zubami nieje žiadny rozdiel najmä vďaka transparentnosti týchto koruniek. Nakoľko neobsahujú v jadre žiaden kov, ich transparentnosť je dokonalá. Korunka môže byť vyrobená “ručne” zubným laborantom, alebo pomocou 3D CEREC prístroja. Cena za keramickú korunku je 327 Eur.

 • počas konzultácie zubný lekár navrhne najvhodnejší spôsob liečby, alebo estetickej úpravy chrupu
 • na prvom ošetrení sa preparuje – obrusuje zub do požadovaného tvaru. Na obrúsený zub sa nasadí dočasná zubná korunka. Dočasná korunka plní funkciu zuba po dobu, kedy pacient čaká na vyhotovenie trvalej korunky
 • v zubnom laboratóriu sa  zubná korunka, alebo mostík vyrobí za približne jeden týždeň
 • na poslednej návšteve sa nasadí zubná korunka, pacient bude poučený o správnej starostlivosti a o následných návštevách u svojho lekára a dentálnej hygieničky. V niektorých prípadoch je potrebná úprava farby a tvaru korunky, takže trvalé nasadenie korunky sa môže posunúť na ďalšiu návštevu. Preto je veľmi dôležité, aby pacient porozumel stomatológovi počas konzultácie a počas rozhodovania sa aký odtieň je pre jeho novú korunku vhodný

Ak máte akékoľvek otázky, neváhajte nás kontaktovať cez kontaktný formulár uvedený vpravo na našej stránke. Ak máte záujem zistiť aká je “cena porcelánového zuba” prosím kontaktujte nás.

Na ukážku Vám ponúkame fotografie našich pacientov ošetrených pomocou zubných koruniek na fotografiách pred a po ošetrení.

DSC_0734

DSC_0897

Malé zhrnutie na záver:

1. návšteva: Vyšetrujúci stomatológ pred ošetrením konzultuje s pacientom procedúru ošetrenia.
2. príprava: Zuby sa obrúsia a nasadí sa dočasná zubná korunka alebo mostík.
3. nasadenie trvalej zubnej korunky alebo mostíka: Týždeň po prvej návšteve, sa môže natrvalo nasadiť korunka alebo mostík. Výsledkom je nový zub, ktorý dokonale splynie s ostatnými.

Keď zub chýba tak potom existuje obvykle niekoľko riešení ako ho plnohodnotne nahradiť.

 • zubný  mostík ktorý sa upevnení na susedné  zuby, ktoré sa musia zbrúsiť aby slúžili ako piliere
 • zubný implantát ako náhrada chýbajúceho zuba, jeho výhodou je, že nemá vplyv na okolité zuby ako zubný mostík. S jeho použitím nie je potrebné obrúsiť vedľajšie – susediace zuby, ktoré by boli potrebné pre ukotvenie mostíka.
Zuby pred ošetrením
Fotografia zubov pred nasadením zubných koruniek

 

Zuby po ošetrení
Po nasadení zubných koruniek

 

Vzorkovník prirodzených farieb zubných koruniek
Vzorkovník žiarivo-bielych zubných koruniek

Záruka na zubné korunky, mostíky alebo fazety:

V Smile Clinic ponúkame na zubné korunky, fazety alebo mostíky 5 ročnú záruku, ktorej platnosť je podmienená záručnými podmienkami.

 • raz za rok navštívte zubného lekára – preventívna prehliadka v Smile Clinic je zdarma
 • dentálna hygiena – pravidelne navštevujte zubnú hygieničku (podľa pokynov, minimálne však každých 6 mesiacov)
 • správna orálna hygiena – dodržiavajte správne čistenie zubov aj doma

Záruka na zubné korunky alebo fazety nie je zahrnutá v nasledovných prípadoch:

 • úprava záhryzu – v niektorých prípadoch nový mostík alebo nasadená zubná korunka bude vyžadovať korekciu záhryzu. Táto menšia a časovo nenáročná úprava nastáva v dôsledku toho, že ústnej dutine trvá určitú dobu aby si zvykla na nové korunky alebo mostík
 • ošetrenie koreňových kanálikov- nezodpovedáme za nepredvídanú liečbu koreňových kanálikov, ktorá by bola nevyhnutná po nasadení zubných koruniek alebo mostíka, alebo ak nastanú iné zdravotné problémy, ktoré neboli prítomné na röntgenovom snímku pred ošetrením pomocou zubných koruniek
 • ochorenie parodontu v dôsledku zlej orálnej hygieny – úbytok kosti a mäkkého tkaniva je dôsledkom zanedbávania orálnej hygieny
 • onkologický pacient
 • bohužiaľ súčasná liečba rakoviny aj vedľajšie účinky môžu spôsobiť oslabenie alebo ústup kosti čeľuste.
 • nehoda – úraz
 • užívateľ drog
 • oprava, úprava alebo výmena zubnej korunky, mostíka, ktoré neboli ošetrené v našej zubnej klinike
 • poškodenie spôsobené zbrusovaním povrchu zubných koruniek v noci počas spánku v dôsledku bruxizmu
 • poškodenie spôsobené zásahom tretej osoby – zásahom iného zubného lekára alebo zubného technika
 • bielenie zubov – bielenie zubov prináša rozmanité výsledky na základe pôvodnej farby vašich zubov. Zubné korunky ako aj fazety sa nebielia

Šetrite si svoje zuby!

Nikdy neotvárajte fľaše, obaly, konzervy alebo iné nádoby s vašimi zubami. Mohli by sa nezvratne poškodiť.
Neohrýzajte predmety ako sú perá, nechty, jadrá popcornu, ľad. Nešetrné používanie zubov takýmto spôsobom poškodzuje zubnú sklovinu.

Ponúkame Vám video pacientky, ktorá navštívila našu kliniku Smile Clinic Piešťany :

Komentáre

 1. Stanislava hovorí

  Dobrý deň,

  Chcem sa spýtať či je možné dať korunku na krivé zuby, či sa dajú takýmto spôsobom vyrovnať. Mám dva predné bočné zuby vystrčené do predu a chcela by som si ich dať spraviť, no neviem či je práve toto vhodný spôsob. Veľmi ma trápi vzhľad mojich zubov a kôli nim sa hanbím usmievať a tak zvažujem korunky. Ďakujem za odpoveď.

  • hovorí

   Dobrý deň Stanislava,

   Ďakujeme vám za váš komentár.
   Zubné korunky sú vhodnou formou úpravy zakriveného chrupu.
   Odporúčame osobnú konzultáciu na klinike v Piešťanoch alebo v Bratislave.
   S pozdravom
   SmileClinic tím

 2. Andrea hovorí

  DObry den,

  chcem sa spytat, aky by bola cena na zubne fazety na horne aj spodne zuby,pripadne, ci fazety sa daju dat iba na predne zuby (hornych 8 a spodnych 8 zubov)
  dakujem

  • hovorí

   Dobrý deň Andrea,
   Ďakujeme Vám za váš komentár.
   Cena za jednu zubnú fazetu je 397 Eur.Je možné zubné fazety nasadiť len na predné zuby. Pre najlepší estetický efekt odporúčame 6-8 zubných faziet.
   S pozdravom
   Smile Clinic tím

 3. Miriama hovorí

  Dobrý deň!

  Rada by som vedela vaš názor, resp. odporučanie na riešenie mojho problému.
  Cca tri roky som nosila strojček na zuboch koli medzierkam medzi zubami, ktoré mi vznikli z dovodu chybajúcich zubov. Celý čas som žila v tom, že po ukončení mi budu dané tri implantáty na miesta, kde mi chybajú zuby.
  Problém nastal, keď mi na 3D snímku zistili, že zuby sa mi síce posunuli, no korene ostali :-(
  Zubár mi preto navrhol dve riešenia:
  1. Namiesto “očneho” (chybajúceho) zuba vložiť implantát – tam je to možné a namiesto dalšich dvoch chybajúcich, kde korene ostali na povodnych miestach a len zuby sa posunuli, dať mostik
  alebo
  2. všetky tri zuby poriešit mostikom.

  Čo je lepšie??? Viem, že keď si dám implantat ušetrím brusenie dvoch zubov ale na druhej strane budem mať tu implantát a tam mostik.
  Strojček mám už dole, momentalne nosim dlahu a potrebujem sa rozhodnuť ako to dotiahnuť čo najlepšie do úspešného konca.

  Ďakujem veľmi pekne za radu

  • hovorí

   Dobrý deň p. Miriama,

   Ďakujeme vám za váš komentár.
   Odporúčame osobnú konzultáciu na klinike kde vám lekár určí najlepší spôsob úpravy chrupu.
   Ak by ste mali záujem o termín na našej klinike radi vás objednáme.
   S pozdravom
   Smile Clinic Tím

   • Miriama hovorí

    dobrý deň!

    Veľmi rada by som prišla na konzultáciu, ale pochádzam z východu :-( Je možne riešiť konzultácie s vami aj iným spôsobom???
    napr. že vám zašlem kópiu aktuálneho snimku??? alebo podobne??

    Ďakujem.
    Pekný deň prajem
    Miriama

    • hovorí

     Dobrý deň Miriama,
     Ďakujem vám za váš komentár.
     Odporúčame vám prihlásiť sa cez kontaktný formulár na našej web stránke. Napíšte nám o aké ošetrenie by ste mali záujem a ak by sa dalo pridajte aj snímok a fotografiu vášho chrupu.
     Pokúsime sa predbežne navrhnúť plán liečby s cenovou kalkuláciou,
     S pozdravom
     Smile Clinic tím

 4. Kristian hovorí

  Dobrý
  Ja by som sa chcel spytat a informovať. Moj problem je taky ze horná časť zubov mi prekáža a moje zuby sa mi nepáčia. Jeden z mojich predných zubov je menší a ma inú farbu pretože par rokov do zadu som naňho spadol a odumrel. Tym pádom som to riešil a zub prečistili a vyplnili. Zub mi prekáža pretože nieje esteticky a druhý zub ktorý je zdravý vyniká a vyzerá to krivo. Kebyže sa mi táto nehoda nestane tak mam celkom pekný chrup. Ide oto ze ked si dam spraviť zuby nechcem len ten jeden ale uz vsetky. Rozmýšľal som nad fazetami ale kedze v spánku so zubami škrypem tak neviem ci by to bolo dobre. Dolná cast zubov mi nevadi. Chcel by som rekonštrukciu hornej časti mozem poslat fotky. Zaujimalo by ma aká procedúra by bola najvhodnejšia a kolko by ma stala cela horná cast zubov napriklad korunkami. Zuby by som chcel mat v bielom odtieni nie prirodzenom.
  Vopred Dakujem

  • hovorí

   Dobrý deň p. Kristian,
   Ďakujeme vám za komentár.
   Vo vašom prípade by sme odporučili zubné korunky. Určite sa prihláste cez kontaktný formulár a priložte ja fotografiu vášho chrupu. Obratom vám zašleme približnú kalkuláciu ošetrenia pre vás.

   S pozdravom
   SmileClinic tím

 5. Zuzana hovorí

  Dobry den chcela by som sa spytat,kolko by u Vas stalo kompletne vymenit vsetky zuby za implantaty.
  Dakujem…

 6. Ivana hovorí

  DOBryden! Pred dvomi tyzdnami som padla na predne zuby, z jednehoho z prednych zubov je kusok odlomene ale to povedala zubarka ze dorobi a nebudw vidno,problem mi robi vedla zub ktory bol cely ale silny nareaz sposobil jeho odomretie. Vcera mi vytiahla mervy,co absolutne som necitila z dovodu mrtveho zuba.lenze problem je ze je tmavsi,stmavol….chce mi ho niejakou vyplnou vyplnit ale niesom si ista ze bude znovu taky biely ako ostatne vedlajsie zuby.prosim vas coby ste mi odporucili? Aby to nebolo vobec vidno!rozmyslala som nad nastrelenym zubu ale docitala som sa tu aj o porcelanovej korunke,tak neviem co je lepsie.zub teda jasno trochu pobolieva eate,kedze je to cerstve po tom pade. Zajtra idem doktorke a chcem jej nieco navrhnut,lebo som citala a aj vela ludi povedala ze belsi nebude,tak hladam ine riesenie .Dakujem velmi pekne

  • hovorí

   Dobrý deň Ivana,

   Ďakujem vám za váš komentár.
   Devitálne zuby menia farbu a je možné aj vnútorné bielenie zuba, ale je potrebné ho opakovať pravidelne. A tým že zub stráca svoju pevnosť odporúčame keramickú korunku alebo zubný implantát. Je to trvácne riešenie pri náhrade zubov.Farba korunky sa prispôsobí farbe ostatných zubov.

   V prípade záujmu o konzultáciu na našej klinike nás prosím kontaktujte.

   S pozdravom
   SmileClinic tím

 7. Ľubica hovorí

  Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, aký je postup pri nasadzovaní mostíkov, keď zuby po úraze sú vysunuté dopredu a krivé. Vedeli by ste mi prosím povedať, ako je to časovo náročné ? Ďakujem.

  • Michaela hovorí

   Dobrý deň p. Ľubica,
   ďakujeme, že ste nás kontaktovali. V prípade, že je mostík nesený zubnými implantátmi – ošetrenie zahŕňa: 1. návšteva samotný zákrok oše. implantátmi, 2. návšteva o 2 – 3 mesiace kôli odtlačkom, 3. návšteva pre nasadenie finálnych koruniek. Ak sa jedná iba o samostatné korunky, v tom prípade treba rátať s 2 návštevami: 1. príprava zubov (obrúsenie a dočasné korunky ak je to možné) a 2. návšteva o 1 – 3 týždne pre nasadenie finálnych koruniek. Ak máte záujem o osobnú konzultáciu s lekárom, kontaktujte nás prosím pre hohodnutie si termínu na našej klinike v Piešťanoch alebo v Bratislave.
   Prajeme pekný deň.

 8. Monika hovorí

  Dobrý deň, chcela by som vás poprosiť o radu, pred necelým mesiacom mi zubár robil predné zuby aj dopĺňal fotokompozitom aj kaz opravil, pred nedávnom som si všimla, že sa mi to zo spodu začína lámať,odlupávať a na jednom mieste mi vznikla dierka, bojím sa, aby mi to celé nevypadlo. Skoro nič nejem a na tých predných zuboch vôbec nehryziem. Zaplatila som dosť veľkú sumu, tak neviem teda či mi to nejak opraví nanovo a či budem znovu platiť. Písala som na recepciu zubára, ale ešte sa mi neozvali. Máte nejakú takúto skúsenosť? Ďakujem veľmi veľmi pekne. Krásny deň

 9. Neva hovorí

  Dobrý deň. Rozhodla som sa pre kompletnú rekonštrukciu chrupu formou keramickèho mostíka. Keďže na vrchných zuboch /10/ som už mala kovokeramický mostik, ktorý sa po 10 rokoch uvoĺnil, nevidela som v tom problèm. No ten nastal. Po stiahnutí starèho mostíka počas náhradných koruniek ma začali bolieť najskôr 2 zuby, následne endodoncia. Na upozornenie, že na opačnej strane cítim tiež pobolievanie, zubár skonštatoval, že tam nič nie je, zrejme je to len citlivosť krčkov, rozhodol sa nalepiť mostík hneď napevno. A to sa vypomstilo. O tri dni sa objavili silnè bolesti. Keďže zubár nevedel, o ktorý zub ide, rozhodol sa prevrtať 2 korunky a vykonať endodonciu na jednom ošetrení. Je to už mesiac, a keď si potlačím nad zubom, cítim tlakovú bolesť. No vraj to časom prejde. No problèm nastal po nalepení mostíka aj v hrúbke koruniek z vnútornej strany. Príliš sa dotýkajü so spodnými zubami a keď sa ráno zobudím, cítim, tlakovú bolesť v celom hornom zuboradí, nakoľko zuby nemajú priestor na uvoĺnenie, keďže sa permanentne dotýkajú aj cez deň. Vraj s tým sa nedá nič robiť, pretože by musel zbrusovať keramiku. Ten tlak pod mostíkom sa objavuje aj v priebehu dňa. Prvý mostík som mala cementovaný, cítila som stabilitu, no tento nový mi zubár necementoval, ale lepil a osvietil lampou. Mám pocit, akoby som tie zuby pod korunkami cítila. Zaplatila som nemalú sumu, nečakala som takýto vývoj a to ma čakajú ešte spodnè zuby. Ako ďalej? Mám nárok na reklamáciu?

  • hovorí

   Dobrý deň p. Neva,

   Ďakujeme Vám za váš podrobný komentár.
   Odporúčame vám sa obrátiť na lekára a reklamovať mostík. Na našej klinike máme záruku na korunky a mostíky 5 rokov, ktorú pacient podpisuje po finálnom nasadení trvalých koruniek a mostíkov. Každý lekár má ale iné podmienky záruky takže poradili by sme vám sa poradiť s vašim lekárom.
   S pozdravom
   SmileClinic tím

   • Neva hovorí

    Ďakujem za rýchlu spätnú väzbu. Objednala som sa na utorok hneď po sviatkoch, nakoľko mostík mám nalepený čerstvo, mesiac, čiže reklamácia je myslím si, časovo v pohode. Len ešte poprosím o info, či kovokeramický mostík – 10 zubov+ 2 “pendansy” sa vždy cementuje alebo lepí aj formou, akou som to popísala. Je v BA Vaša klinika? Vďaka.

    • hovorí

     Dobrý deň,
     Ďakujeme vám za váš komentár.
     Kovokeramické mostíky sa cementujú. Celokeramické mostíky sa lapia formou ako ste opísali.
     Klinika v Bratislave bude otvorená v polovici tohto mesiaca.
     S pozdravom

   • Neva hovorí

    Dobrý deň, neviem ako ďalej, nakoĺko zubár sa vyjadril, že nevie, čo može sposobovať tlak pod korunkami, najviac v polohe ležmo. Navrhol mi a dal vyskúšať náhryzovú dlahu z plastu na noc na týždeň. Ak to neprejde, vraj potom budeme skúmať, z čoho to je. Zatiaĺ žiadny efekt. Keramiku nechce znižovať na lepší skus. Skúsila som to konzultovať s iným technikom, ktorý potvrdil zospodu vysoke korunky. No zubár to nekomentuje, vraj podĺa neho sú korunky peknè. Chápem, že sa mu do reklamácie nechce zrejme z finančných dovodov, no ja mám problèm každý deň. Mám to vzdať a dať si prerobiť mostík inde aj keď budem škodná ja? Ubíja ma to stále preobjednávanie a vyčkávanie keď už vopred viem, že nič sa nezmení. Ešte dodám, že sa mi ulomil kúsok zo spodnèho zuba, kde sa dotýkal s korunkou. Lekár zub zatiaĺ vyplnil plombou, vraj aj tak sa budú zbrusovať. Na záver – zubár nie je začiatočník, má dlhoročnú súkromnú prax a aj technik má svoje dobrè meno. Fakt neviem ako ďalej.

    • hovorí

     Dobrý deň,

     Ďakujeme vám za váš komentár.
     Je pre nás ťažké povedať čo spôsobuje tlak pod korunkami.
     Odporúčame osobnú a bezplatnú konzultáciu u nás na klinike.
     V prípade záujmu nás prosím kontaktujte e-mailom alebo telefonicy.
     S pozdravom
     SmileClinic tím

     • Neva hovorí

      Ďakujem za ponúknutú pomoc, no počas víkendu som sa posunula trošku ďalej. Tlak a pobolievanie pri potlačení na korunky ma prinútili navštíviť pohotovosť na zubnej klinike. Jednoznačne rozhodli, že moj nový mostík musí ísť dole. Po spilovaní a odstránení sa mi uĺavilo, no 4 zuby, na ktorých bola vykonaná “expresná” endodoncia, sú pri potlačení bolestivè. Spravili mi panoramatický snímok a zajtra sa rozhodne, či je nutná reendodoncia, resp. čo ďalej. Až po doliečení ma čaká nový mostík. Dva mesiace laxnèho prístupu mojho stomatologa k stavu, ktorý som opisovala, ma bude stáť navýšenie financií a stres z toho, aby som neprišla o niektorý zo zubov. Rezignovala som a nemám chuť dokazovať pochybenie mojmu zubárov, ktorý tvrdil, že nevidí žiaden dovod, pre ktorý by som mala problèmy. Okrem endodoncií mostík bol silne natlačeny do ďasien, zlý skus, zospodu krátke a vysokè korunky. Zrejme by sa vyhovoril na zásah inèho zubára , i keď na pohotovosti, a reklamáciu by neuznal. Neviem. Už som k nemu stratila doveru, a nemám záujem, aby napravoval čo pokazil.

     • hovorí

      Dobrý deň,
      Je nám ľúto že máte takéto problémy so zubami.
      Ak by ste mali záujem o ošetrenie na našej klinike radi vás objednáme k MUDr. Salkovi na konzultáciu.
      S pozdravom a všetko dobré
      SmileClinic tím

 10. ondrej hovorí

  dobry den, mam dotaz ohladom zivotnosti keramickych koruniek, keby si chcem dat korunky napr na 2 predne horne zuby kolko by vydrzali? pisete ze pri dobrej starostlivosti vydrzat mozu aj dozivotne ale vsade po internete citam ako vydrzia len 8 rokov a podobne

  • hovorí

   Dobrý deň,
   Ďakujeme vám za váš komentár.
   V SmileClinic ponúkame záruku na zubné korunky 5 rokov.V mnohých prípadoch vydržia aj o mnoho viac.Je to u každého pacienta individuálne.Záleží aj na kvalite zubných koruniek a starostlivosti o ne.
   S pozdravom
   SmileClinic

 11. Stanka hovorí

  Dobrý deň,

  môj problém spočíva v tom, že mi nedávno vytrhli hornú štvorku, na ktorej bola predtým korunka, ktorá mi pri jedení odpadla (asi po 13 rokoch). Môj zubár mi chce spraviť mostík, ale ja by som si veľmi nerada dala pokaziť a obrúsiť zdravé zuby. Je nejaké iné riešenie môjho problému, okrem nasadenia implantátu, ktorý nie je lacná záležitosť? Z pohľadu laika – nie je možnosť urobiť akoby “dvojkorunku”? Tým by sa zbrúsil iba jeden zub namiesto dvoch, na ktorý by sa dala korunka a miesto chýbajúcej štvorky by bola druhá korunka, ktorá by bola nejako vtesnaná do ďasna (takto podobne bola riešená tá moja korunka, keď ešte tam nejaký kúsok zuba existoval).

  Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

  • Michaela hovorí

   Dobrý deň pani Stanka,
   pre riešenie Vášho problému sú – ako opisujete, dve možnosti. Jedna možnosť je zubný implantát, pričom by nemuseli byť žiadne zuby naokolo obrúsené. Cena implantátu s implantátovou nadstavbou a zubnou korunkou je 1000 EUR. Druhá možnosť je nahradiť zub pomocou 3-členného zubného mostíka. Pri tomto type náhrady musia byť obrúsené okolité zuby (zub č. 3 a 5). Cena za 3-členný zubný mostík je 981 EUR. V prípade Vášho záujmu o bezplatnú konzultáciu nás prosím kontaktujte cez formulár na stránke alebo telefonicky.
   S pozdravom,
   Smile Clinic

 12. Záležáková Eva hovorí

  Dobrý večer!Prosím Vás o radu:Mojej dcérke ktorá má 6 rokov začali rásť vpredu trvalé zuby.Všimla som si že jeden z nich jej krivo rastie.
  Čo urobí lekár v tomto prípade?Treba vytiahnuť vedľajší mliečny zub aby rástol trvalý zub rovno?(Alebo netreba?)Je to bolestivé?Čo odporúčate? Aký je postup?
  Ďakujem za odpoveď.

  • Michaela hovorí

   Dobrý deň p. Záležáková,
   ďakujeme, že ste nás kontaktovali. Odporúčame počkať, kým všetky trvalé zúbky narastú a následne situáciu v prípade potreby riešiť ortodontickou liečbou.
   S pozdravom,
   Smile Clinic

 13. Erika Vetrikova hovorí

  Dobry den. Chcela by som sa informovat. Mam 4 rocneho syna ktory ma pokazene 4 mliecne zuby ale ma panicky strach zo zubarov. Osetrujete zuby v celkovej narkoze qj u deti? Mozem vas poprosit poslat cennik. Dakujem

  • hovorí

   Vážená pani Erika,

   ďakujeme vám za váš komentár.
   Detský pacient má často strach z ošetrenia, preto by sme Vám odporúčali navštíviť špecializované pracovisko, ktoré sa sústreďuje hlavne na ošetrovanie detských pacientov. Naša klinika sa žiaľ nešpecializuje na detských pacientov.
   Preto by som Vám odpodrúčala, poradiť sa s Vašim ošetrujúcim zubným lekárom, kde sa podobné pracovisko v blízkosti Vášho bydliska nachádza.
   S pozdravom,
   SmileClinic

 14. Majka hovorí

  dobry chcem sa spytat mam zle zuby predne horne ked mi ich obrusy zubarka a nasadi mi docasne zuby kolko cca by to stalo?a ked mi nasadi trvale tak kolko by stali tie? dakujem

  • hovorí

   Dobrý deň Majka,
   Ďakujeme Vám za Váš komentár.
   Cena za jednu trvalú keramickú korunku je 327 Eur. Po obrúsení zubov Vám nasadíme dočasné korunky bezplatne.
   S pozdravom
   SmileClinic

 15. Natália hovorí

  Dobrý večer,
  chcela by som Vás poprosiť o radu. Mám 16 rokov a mám taký problém, že mi chýba horná dvojka. Miesto nej tam mám stálu trojku a vedľa mliečnu trojku. Dalo by sa to vyriešiť zubnou korunkou, tak že by ste mi nasadili miesto trojky dvojku? Nebol by to v mojom veku problém?
  Za odpoveď ďakujem.

  • hovorí

   Dobrý deň Natália,
   Ďakujeme Vám za komentár. Cenník sme Vám zaslali na Váš e-mail. Pravdepodobne by bolo možné esteticky upraviť Váš chrup pomocou zubných koruniek.
   Presnejší postup ošetrenia by lekár navrhol pri osobnej konzultácii u nás na klinike.
   S pozdravom
   Smile Clinic

 16. anaa hovorí

  Dobry den,
  chcela by som sa spytat, chcela by som korunky na vrchnych 6 zubov, pretoze icch mam znicene, jedna dvojka vzadu, dalsie troka vpredu, na jednotke resekcia, dalsi zub mrtvy, ale zubar mi ich odmietol spravit pretoze som este mlada. Mam 23rokov, a upozornil ma ze zuby by bolo najlepsie robit az po porode (teda ja tehotna niesom ale ked raz budem). Preto ma zaujima Vas nazor, ci som naozaj v mladom veku na taketo zuby a ci bude naozaj vhodnejsie pockat, az napr. do porodu, pretoze sa bojim aby som dovtedy o tie zuby neprisla uplne kedze su v takom stave.
  Dakujem krasne

  • hovorí

   Dobrý deň,
   Ďakujeme Vám za váš komentár.
   Nie je potrebné čakať do pôrodu na opravu zubov pomocou zubných koruniek.Ak nie ste tehotná netreba čakať.Odporúčame Vám osobnú konzultáciu u nás na klinike. Na základe OPG snímku a osobnej prehliadke lekár navrhne plán liečby pre Vás.
   S pozdravom
   SmileClinic

   • anaa hovorí

    Dobry den,
    plan liecby mi uu ponukal aj moj zubar, ale to bol taky plan ako nasadit strojcek a pod. ale o to ja zaujem nemam, aky by bol teda u Vas?
    Ked si dam zuby do poriadku, teda aby nemali ziadny kaz je mozne mi ich bezproblemov spravit?
    Kludne Vam poslem aj fotografiu aby ste si vedeli asi predstavit ako ten moj chrup vyzera 😀 dakujem

    • hovorí

     Dobrý deň,
     Odporúčame aby ste sa prihlásili cez kontaktný formulár na našej stránke. Pošlite nám aj fotografiu vášho chrupu a popíšte nám konkrétnejšie čo by ste chceli zmeniť na vašom chrupe.Následne vám pošleme návrh riešenia.
     S pozdravom
     Smile Clinic

 17. monika hovorí

  dobry den,
  cakam babatko, kaydu chvilku mam termin porodu, a velmi sa mi donicili zuby pri tehotenstve, aj ked som uzivala vitaminy. vyskusala som uz niekolkych zubarov, a ani s jednym som nebola spokojna. nemam pekne zuby, aj ked si ich pravidelne umyvam, chodila som aj na preventvne prehliadky a uz som dost penazi nechala na zuboch a z vysledku som smutna. hanbim sa usmievat. potrebovala by som kompletne porobit cely chrup. ale mam velky strach zo zubarov. hlavne z bolesti,….. dal by sa chrup porobit aj pocas kojenia? moja zubarka ma nechcela prijat, kym som tehotna, a uz tri mesiace ma kazdodenne trapia bolesti. dakujem za akukolvek odpoved :)
  pekny den zelam….

  • hovorí

   Dobrý deň Monika,
   Ďakujem Vám za komentár.
   Ošetrovanie zubov je možné aj počas tehotenstva a dojčenia. Odporúčame Vám počkať do pôrodu. Potom bude možné zhotoviť aj OPG snímok na presnejšiu diagnózu.
   Prajeme Vám všetko dobré
   V prípade záujmu o prehliadku Vás radi objednáme.
   S pozdravom
   SmileClinic

 18. Jana hovorí

  Dobrý den prajem. Potrebovala by som poradiť. Chystám sa na výmenu predných 6 zubov v hornej čeľustí. Problém je ale vo veľkom predhryze. Je možné zub zbrusit tak aby sa predhryz zmenšil alebo ostal aspoň v pôvodnom stave po nasadení koruniek??? Aké korunky voliť kovokeramicke alebo celokersmicke??? Je nejaký rozdiel v ich hrúbke/veľkosti???
  Dakujem za odpoved s pozdravom

  • hovorí

   Dobrý deň pani Jana,
   ďakujeme za Váš komentár.
   Odpoveď sme Vám poslali na email.
   Termín na vstupnú konzultáciu si môžete objednať telefonicky, alebo emailom.

   Budeme sa tešiť na Vašu návštevu.

 19. Barbora hovorí

  Dobrý večer,

  Chcela by som sa opýtať či robíte zákroky aj pod anestézou? Mam taký menší estetický problém že mám horných 6 zubov krivých a aj dolné 4 zuby krivé chcela by som ich vymeniť za nové. Vedeli by ste mi poslať približnú sumu a postup za celý zákrok?

  Ďakujem

  • hovorí

   Dobrý deň,
   Ďakujeme Vám za Váš komentár.
   Ošetrenie chrupu v celkovej narkóze vykonávame. Cena za celkovú narkózu je 170 Eur prvá hodina a každá ďalšia 100 Eur.
   Na estetickú úpravu chrupu odporúčame zubné korunky. Cena jednej korunky je 327 Eur.
   V prípade záujmu o konzultáciu nás prosím kontaktujte.
   S pozdravom
   SmileClinic

 20. hanka hovorí

  Dobrý den. Odlomila saa mi pocas koncertu- takže úrazom polka jednotky. Da sa s tym nieco robi? A kolko by to stalo? Ďakujem

  • hovorí

   Dobrý deň Hanka,
   Ďakujeme Vám za komentár.
   Odlomený zub by sa dal esteticky upraviť zubnou korunkou (327 Eur). Zub by bolo pravdepodobne potrebné najprv endodonticky ošetriť (66 Eur) a čapová nadstavba (66 Eur).
   V prípade záujmu o konzultáciu nás prosím kontaktujte.
   S pozdravom
   Smile Clinic

 21. Aniko hovorí

  Dobrý deň,
  mala som pred nedávnom úraz a zlomili sa mi predné zuby. Niektoré museli byť extrahované, niektoré boli zbrúsené a teraz mám dočasne nasadený mostík. 10.11.2014 mi ho lekár nasadí natrvalo. Avšak akosi sa neviem stotožniť s tým, že na dvoch zbrúsených zuboch mi ostali kazy – čierne bodky. Lekár povedal, že je to v poriadku a korunka je jeden spôsob ošetrenia hlbokých zubných kazov. Prosím Vás, môže sa mostík nasadiť na takéto zuby, nebudú sa ďalej kaziť?
  Ďakujem
  Aniko

  • hovorí

   Dobrý deň Aniko,
   Ďakujeme Vám za Váš komentár.
   Kazy na zuboch musia byť ošetrené pred nasadením trvalých koruniek. Čierne bodky nemusia byť kaz. Váš zubný lekár mal zrejme na mysli, že pri mnohonásobných plombách sa potom zub esteticky upravuje pomocou zubných koruniek. Ak by sa na zuboch nechali kazy tak by sa samozrejme ďalej kazili a spôsobovalo by to bolesť.
   S pozdravom SmileClinic

  • Michaela hovorí

   Dobrý deň Johny,
   ďakujeme, že ste nás kontaktovali. Cena zubnej korunky je od 297 – 350, v závislosti od použitého materiálu.
   S pozdravom,
   Smile Clinic

 22. Barbora hovorí

  Dobrý deň, chcela by som sa opýtať či robíte aj s narkózou? Ak áno dá sa aj pri nasadení trvalej zubnej korunky použiť? A aká by bola cena? Ďakujem.

  • hovorí

   Dobrý deň Barbora,
   Ďakujeme Vám za Váš komentár.
   Odpoveď sme Vám poslali na email.
   Prajeme Vám pekný deň a budeme sa tešiť na Vašu návštevu​
   Smile Clinic

 23. Reny hovorí

  Dobry den.Dala som si obrusit vrchne zubky a vyrobili mi nove porcelanove.Nie su ešte nalepene na stálo ,ešte len provizorne,aby som si ich vyskušala .Ale zistila dom že tato farba sa mi velmi nepači ,chcelo by to ešte o čosi belšie….Daju sa tieto porcelanove zubky ešte vybieliť ????????

  • Michaela hovorí

   Dobrý deň,
   tieto korunky sa vybieliť nedajú, ale nakoľko sú pripevnené iba na dočasný cement, náprava je možná. Poraďte sa prosím s Vašim lekárom a zubným technikom, či je možné zmeniť odtieň týchto koruniek.
   S pozdravom,
   Smile Clinic

  • Janka hovorí

   Dobre rano chcela by som sa prosim opytat ci sa da upravit zubny mostik keramicky lebo mam novy nasadeny a na pravej strane mam vacsie zuby na nom.mam cely vrch zubou meneny a neposoby to pritodzene

   • hovorí

    Dobrý deň Janka,
    Ďakujeme Vám za váš komentár.
    Pokiaľ je Váš zubný mostík už nasadený už nie je možné ho upravovať. Ak nie ste spokojná s tvarom a veľkosťou bude potrebné vyrobiť nový mostík.
    S pozdravom a pekný deň
    Smile Clinic

 24. Miriama hovorí

  Dobrý deň,
  už dlhšie premýšľam, že sa vo Vašej ambulancii zastavím, ale ešte pred tým by som Vás chcela poprosiť o zaslanie kompletného cenníka na môj email.
  Ďakujem a prajem pekný deň.

 25. Michaela Meta hovorí

  Dobry vecer.
  Prosim Vas o radu ,mam velku medzeru na spodnych zuboch.Zubarka povedala ze je tam medzera na 1. dalsi zub.Su vhodne sklenne vlakna,netreba brusit vedlajsie zuby?Ako dlho cela procedura trva?A aka je prosim u Vas cena?
  Srdecna vdaka.

  • hovorí

   Dobrý deň p. Michaela,
   ďakujeme, že ste nás kontaktovali. Ako náhradu chýbajúceho zuba by sme Vám v SmileClinic odporúčali zubný implantát, ktorý slúži ako ideálna náhrada chýbajúceho zuba (nahradí koreň aj korunku). Riešenie pomocou zubného implantátu je pevnejšie aj dlhodobejšie. Cena za jeden zubný implantát spolu aj s implantovou nadstavbou a zubnou korunkou je 1000€. Viac o zubných implantátoch sa dočítate na našej stránke : http://www.smileclinic.sk/zubny-implantat/

  • hovorí

   Dobrý deň p. Monika,
   ďakujeme za Váš komentár. Ako náhradu 2 chýbajúcich zubov by sme Vám odporúčali 2 zubné implantáty, alebo 4 členný celo-keramický zubný mostík. Zubný implantát je ideálna náhrada chýbajúcich zubov, lebo sa nemusia obrusovať okolité zuby.
   Cena za ošetrenie 4 členný celo-keramický zubný mostík je 327€x4=1308€
   Cena za 2 zubné implantáty, 2 implantové nadstavby a 2 implantové korunky je 1000€x2=2000€.

   Termín na konzultáciu si môžete objednať telefonicky, alebo emailom. Budeme sa tešiť na Vašu návštevu.

 26. Katarína Szabóová hovorí

  Zdravím Vás
  Potrebovala by som poradiť. Mám zuby v hroznom stave, niesu biele, mám odhalene krčky na spodnych zuboch, chybaju mi nejake stoličky, v predu mam predny zub pomocou čapu nasadený nový mylím že tam je korunka a v predu vedla očneho zubu mi teraz vytrhli zub, pretože sa zlomil a bol krivý. Nehovoriac o tom ze su tam blomby a kazy a mam ich citlivé. Chcem si dat urobiť komplet nove. Neviem ci je to lacnejšie ked si tam dam korunky alebo sa tam da mostík. Chcem mat už konečne pekné rovné biele zuby. Viete mi dať vedieť koľko ma to bude stát zvlášť vrchné a zvlášť spodné zuby. Kolko to trvá, mam na to iba dva týždne. A ako skoro sa treba u Vás objednať, ked chcem termin koncom júla, začiatok augusta.A ešte koľko krát tam budem musieť príst kým budem mat hotové zúbky. Dakujem za odpoved.

  • hovorí

   Dobrý deň p. Katarína
   Ďakujeme Vám za Váš komentár.
   Akým spôsobom by sa u Vás nahrádzali zuby ukáže snímok a konzultácia. Cena jednej korunky je 327 Euro. Z koruniek sa môže urobiť 3 členný mostík. Zuby sa v tom prípade obrusujú.Do dvoch týždňov by sa stihli urobiť korunky.
   Ak by ste mali záujem o implantáty je to dlhší proces. Na prvom ošetrení sa zavedú implantáty a doba hojenia je 8-12 týždňov. Potom sa pacient vráti po zahojení na odtlačky a do dvoch týždňov sa môžu nasadiť trvalé korunky. Tu je výhoda že sa nemusia obrusovať zdravé zuby. Celková cena za jeden implantát aj s korunkou je 1000 Euro.
   Pri náhrade celého chrupu zubnými implantátmi by sme Vám odporúčali 4-6 zubných implantátov, na ktoré pripevníme 12 korunkový zubný mostík, ktorý je na zubných implantátoch pripevnený fixne. Kompletná cena za 5 zubných implantátov a 5 titánových nadstavieb je 673Euro x 5=3365Euro a cena za 12 členný implantový mostík je 327Euro x 12= 3924Euro
   Ak by ste mali záujem o konzultáciu prosím kontaktujte nás.
   S pozdravom SmileClinic

 27. Kamila hovorí

  Dobrý deň, mám na zube – šestka vľavo dole korunku s čapom na koreni. Korunka sa mi kýva, pri zahryznutí ma pod korunkou aj bolí, inak nie. Je môžno korunku odstrániť a znova nasadiť? alebo aké je v takomto prípade riešenie? Inak zub mám mŕtvy, mam vybratý koreň.Ďakujem.

  • hovorí

   Dobrý deň p.Kamila,
   Ďakujeme Vám za Váš komentár.
   Korunka sa dá dať dole a po ošetrení zubu znova nasadiť.
   Bolo by dobré ak by ste prišli k nám konzultáciu. Urobí sa snímok a lekár určí postup liečby.
   Ak máte záujem o konzultáciu prosím kontaktujte nás.
   S pozdravom SmileClinic

   • Darina hovorí

    Dobry den chcela by som sa spytat vcera mi nasadili mostik s korunkami ale mam velke zuby teraz a nemozem zakusnut lebo vzadu su zuby siroke. Ked zakusnem tak mam medzi stolickami medzeru ze nemozem ani kusat. Prosim daju sa obrusit uz v ustach na mensie a tensie? Dakujem

 28. Jana hovorí

  Dobry den prajem,

  je mozne vytvorit jeden zubny mostik, ktoreho spolocnym zakladom bude jeden impalnatat a dva vlastne korene ? Implantat ma byt 3 vpravo hore, vlastne korene 5 a 7 vpravo hore a vsetko prekryte jednym mostikom s medziclenmy.

  Dakujem

  • hovorí

   Dobrý deň Jana,
   Ďakujeme Vám za Váš komentár.
   Korene nemôžu slúžiť na podporu mostíka. Pri náhrade troch vedľa seba chýbajúcich zubov sa trojčlenný mostík upevní na dva implantáty. Keď chýbajú dva zuby vedľa seba musia sa dať dva implantáty.
   Dúfam, že sme Vám odpovedali na Vašu otázku ak nie kontaktujte nás.
   S pozdravom SmileClinic

 29. Zuzana hovorí

  Dobrý deň ja by som sa chcela opýtať ja mám tie živicové zuby korunky ale začína mi tmavnúť už jeden pomaly sú to 4 predné zuby a chcela by som porcelánové také ako majú aj niektorí herci či herečky koľko by ma to vyšlo?Ďakujem vám za odpoveď.

  • hovorí

   Dobrý deň p.Zuzana.
   Ďakujeme Vám za Váš komentár.
   Na dosiahnutie “Hollywood smile” by sme Vám odporučili celokeramické korunky. Tu platí pravidlo čím viac koruniek tím lepší estetický výsledok. Jedna korunka u nás stojí 327 Euro x 4= 1308 Euro. Konzultácia je zdarma. Platíte len za snímok 24 Euro. Počas doby čakania na trvalé korunky (2 Týždne) máte provizórne zdarma.
   S pozdravom Smileclinic

   • Zuzana hovorí

    Dobrý deň a to by sa dali implantáty lebo ja by som moje zuby chcela vytrhať keďže ich nemám pekné a ako dlho trvá také niečo spraviť? Mohli by ste mi napísať postup ďakujem.

     • hovorí

      Dobrý deň p. Zuzana,
      Ďakujeme Vám za Váš komentár. Platbu na splátky neponúkame, platíte len za zákrok/ošetrenie ktoré Vám bolo práve vykonané. To znamená že po implantácii zaplatíte len za implantáciu a po zahojení a výrobe koruniek sa zaplatí za korunky atď.
      Implantáty sa zavádzajú hneď po extrakcii. Doba zavedenia implantátov záleží od počtu implantátov. Po zavedení implantátov Vám nasadíme dočasné korunky a čaká sa na zahojenie (8-12 týždňov)Potom sa vrátite po zahojení a vezmú sa odtlačky. Po dvoch týždňoch sa nasadia trvalé korunky.
      Ak by ste mali záujem o konzultáciu prosím kontaktujte nás.
      S pozdravom SmileClinic

     • Zuzana hovorí

      Dobrý večer chcem sa ešte opýtať ja pracujem dalo by sa to robiť cez víkendy tie zuby či len počas pracovných dní ?A akú máte adresu?

     • hovorí

      Dobrý deň p. Zunana,
      Ďakujeme Vám za Váš komentár.
      Naša klinika je cez víkend zatvorená. Môžeme Vám dať termín na 15.00 a niekedy aj na 16.00.
      Adresa je Teplická 84 Piešťany.
      S pozdravom SmileClinic

 30. veronika hovorí

  Dobry den,chcem sa opytat,dnes sa mi zlomil zub na pravej strane hned vedla ocneho zubu /neviem ci je to stvorka,nevyznam sa :)/z vnutornej strany je ok,ale z vonkajsej je ulomeny,nieco mi tam trcii,nie je zlomeny az ku dasnu. Bola som u zubara,on mi povedal,ze treba vyvrtat,lebo je tam kaz,nahradit koren a dat korunku,zial som momentalne nezamestnana a nemam 200 eur na korunku,da sa to riesit aj inak,lacnejsie? Dakujem

  • hovorí

   Dobrý deň Veronika,
   Ďakujeme Vám za Váš komentár.
   Ak chýbajú financie tak by sa Váš problém dal dočasne riešiť kompozitom. Cena kompozitu u nás sa pohybuje od 40 do 53 Euro.Záleží od veľkosti.
   Určite sa poradte so svojím zubným lekárom ktorý Vám povie aké zákroky prepláca poisťovňa. Naša klinika nespolupracuje s poisťovňami.Pacienti si všetko hradia sami.
   S pozdravom SmileClinic

 31. Martin hovorí

  Dobrý deň,
  mám vytrhnutú 36-ku a sedmička sa neposunula, teda na mieste tej 36-ky zostalo voľné miesto. (na snímku je aj osmička – no však ešte nevyrastená). Chcem sa spýtať na riešenie tohto problému, ako nahradiť 36-ku, ale implantát nechcem, pretože mam ešte len 17 rokov. Bol by som rád, keby ste mi objasnili ošetrenie pomocou sklenných vlákien ( či sa týmto spôsobom dá nahradiť aj stolička, lepšie povedané či ,,sklenné vlákno,, vydrží väčší tlak – kedže ide o stoličku.
  Ďakujem veľmi pekne .

  • hovorí

   Dobrý deň p. Martin, ďakujeme za Váš komentár.
   Ak Vám zub chýba možnosti náhrady sú : zubný mostík, zubný implantát, alebo snímateľná náhrada.
   Sklenné vlákna sa používajú ak je zub v dutine ústnej prítomný, aby zub posilnil po endooncii. Sklenné vlákno je čapová nadstavba, ktorá je je priamo v zube. Sklenné vlákna Vám nenahradia chýbajúci zub.

   Odporúčali by sme chýbajúci zub nahradiť pomocou zubného implantátu, alebo zubného mostíka.
   Radi Vás privítame u nás na klinike na vstupnej konzultácii a pláne ošetrenia. Ak máte viac otázok ohľadom ošetrenia, prosím kontaktujte nás. Verím, že Vám pomôžeme vyriešiť Váš problém.

   PF 2014

  • Viera hovorí

   dobry vecer…poprosim vas o radu..z keramickeho zuba sa mi odlupilo kusok bieleho a je vidiet kov…musim menit cely zub?nie je mozne ten maly kusok nejakou hmotou prekryt?dakujem za odpoved

   • hovorí

    Dobrý deň p. Vierka,
    ďakujeme za Váš komentár. Pokial sa Vám odštiepilo z kovo-keramickej zubnej korunky, dočasná oprava sa dá spraviť pomocou kompozitu,ale trvácnosť kompozitu na korunke je veľmi krátka ale odporúčame novú celo-keramickú zubnú korunku.
    Cena za zubnú korunky/člen mostíka je 327€.

    Radi Vás privítame na vstupnej konzultácii a pláne ošetrenia.

  • hovorí

   Dobrý deň,
   Ďakujeme Vám za Váš komentár.
   Nahradiť jeden zub je najlepšie implantátom. Kompletná cena za implantát je 1000Euro. Viac informácii o implantátoch Vám zašleme na Váš e-mail.
   S pozdravom SmileClinic.

 32. mimka hovorí

  Dobrý den, mám problem s dvomi prednými zubmi. Na jednom mi robili resekciu no asi po dvoch rokoch sa zlomil chcem sa opýtat ci sa moze dat na mrtvy zub korunka? Na tom druhom je uz vraj tiez nejaky nalez,ale na dalsiu resekciu urcite nepojdem lebo to velmi bolelo. Bolo by lepsie mať obidve korunky alebo radsej mostik kedze su to predné zuby?

  • hovorí

   Dobrý deň p.Michaela
   Ďakujeme Vám že ste nás kontaktovali.
   Na Vaše predné zuby odporúčame korunky. Aj keď je zub mŕtvy odporúčame korunku aby sa zub posilnil a nelámal sa ďalej. Je to najlepšie riešenie aj estetického hľadiska.
   Na ten nález by sme Vám odporučili endodonciu- ošetrenie koreňových kanálikov. Pred ošetrením by sme Vám podali lokálnu anastézu takže ošetrenie by bolo bezbolestné. Odporúčame konzultáciu u nášho stomatológa a ten navrhne postup ďalšieho ošetrenia.
   S pozdravom SmileClinic.

 33. janny hovorí

  Dobry den!
  Chcela by som sa opytat, aky je sposob nasadzania zubnych koruniek? Pozadovane zuby sa obrusia a na kazdy zub sa dava zvlast porcelanova korunka? a este by som sa chcela informovat…robite aj zakrok pri odhalenych krckoch? stiahnutie ustupeneho dasna na povodne miesto. A ake su cenove relacie 4 keramickych koruniek na predne zuby? Za skoru odpoved dakujem.

  • hovorí

   Dobrý deň p. Janny,
   ďakujeme za Váš komentár.
   Zub sa obrúsi na korunku, odoberú sa otlačky pre zubného technika, zubný technik vyrobí zubnú korunku ktorá sa nasadí na nabrúsený zub.
   Cena za 4 celo-keramické zubné korunky je 327€ x4=1308€. Toto je kompletná cena za ošetrenie.
   Áno vedeli by sme Vám pomôcť aj pri odhalených”krčkoch”.

   Termín si môžete objednať telefonicky, alebo emailom.

   Budeme sa tešiť na Vašu návštevu.

 34. Adriana hovorí

  Dobrý deň,
  následkom hlbokého skusu a bohužial aj bruxizmom mám nadmerne zbrúsené zuby a už sú dosť malé tak by som sa chcela spýta či nebude treba nosiť strojček na zuby (lebo môj zubár mi tvrdil že asi na dva roky mi bude musiet dat strojček a až potom može nasadit korunky aby sa mi to zas nesprávne neobrusovali nové korunky) a či aj na také malé zuby sa dá nasadiť korunka a ak áno čo robiť proti bruxizmu lebo mi ani tie nové dlho nevydržia a ako uvádzate zaruka sa na to už nevztahuje. Je vhodné dávať na všetky zuby korunky alebo je aj nejaké jenoduchšie a
  ekonomickejšie riešenie? Ďakujem za odpoveď.

 35. Kristina hovorí

  Dobrý deň,

  rada by som sa informovala o zubných korunkách. Mám problém, že predný zub a jeden očný mám mŕtvy. Medzi nimi mám jeden živý zub.
  Moja zubárka mi stále tvrdí, že sa to nedá spraviť po kusoch ako korunkách, ale je potrebné, aby sa spravil mostík. A to je už druhá zubárka čo mi to tvrdí. Chcela by mi dať mostík na 6zubov. Mám tam zdravé zuby, tak nechcem, aby sa mi zbytočne obrusovali.
  Chcem sa spýtať, že či sa to dá robiť zvlášť? alebo je vážne nutné spraviť mostík.

  Ďakujem za odpoveď

  • hovorí

   Dobrý deň p. Kristína, ak Vám žiaden zub nechýba, veríme, že by sa dali korunky spraviť zvlášť, ale pošlite nám Váš snímok, poprípade Vašu fotografiu cez kontaktnú formulár, aby sme Vám vedeli poradiť.

   Prajeme pekný večer.

 36. antonia hovorí

  Dobry den.Chcela by som vas poprosit o radu..5 zubov hore mam protetiku a od ocneho az po predposledny zub mi zuby chybaju :-( zacalo to tehotenstvom,ked sa mi zacali zuby neskutocne kazit..prislo druhe tehotenstvo a z mojho rodicovskeho prispevku sa zubar utiahnut nedal a ani velmi neda :-( mozno by sa nejake riesenie naslo,,kedze to velmi chcem,,aby som sa mohla usmievat na svoje dcerky..v podstate mi chybaju tri zuby a z jednej strany nejde o co uchytit,,kedze tam uz zacina protetikum..ake by sa naslo riesenie??Moj zubny lekar vravel,,ze tam da nejaku pevnu protezu..neviem o co sa presne jedna,,ale s protezou v mojom veku nechcem chodit..viete mi poradit?? Dakujem

  • hovorí

   Dobrý deň,

   Vo Vašom prípade by sme odporučili implantáty. Cena za jeden implantát s nadstavbou a korunkouje 1000 Eur. V prípade ďalších otázok nás prosím kontaktujte.

   Pekný deň

 37. Mirka hovorí

  Dobrý deň.Chcela by som sa s vami poradiť,žijem v zahraničí tak nemám veľa času ísť na sk,ale budem musieť.Mam problémy s daňami krvácanie,naposledy sa mi urobila taká hrcka na dasne a vytekal z toho hnis.bojim sa môžem prísť o zub.co prvé mi zubár urobí keď k nemu prídem .da sa to este nejak zachrániť?alebo potom uz len nejaká verzia implantatu?dakujem.

  • hovorí

   Dobrý deň pani Mirka,

   Pokiaľ Vám krvácajú ďasná, znamená to, že sú zapálené. Príčinou býva najčastejšie zubný kameň okolo krčkov zubov, ktorý je potrebné odstrániť. Príčina môže byť samozrejme aj iná, ale musela by ste byť vyšetrená osobne. Čo sa týka “hrčky” na ďasne ktorú opisujete, ide pravdepodobne o zápal okolo koreňa zuba, ktorý prešiel až pod ďasno a následne Vám začal vytekať von. V prvom rade by Vám mal zubný lekár zhotoviť RTG snímok, na korom zhodnotí stav kosti okolo zuba, rozsah zápalu a stav koreňa. Potom sa rozhodne, či je ešte možné zub zachrániť pomocou endodontického ošetrenia ( ošetrenie koreňových kanálikov) , alebo musí byť odstránený. Ak je indikovaná extrakcia , je možné tento zub nahradiť implantátom.

  • hovorí

   Pani Stanislava,
   cena za celo-keramickú zubnú korunku/člen mostíka je 327€ cena za kovo-keramickú zubnú korunku/člen mostíka je 260€

 38. Tomas hovorí

  Dobry den,

  mal by som zaujem o vymenu niektorych vacsich plomb za CEREC. Na Vasej stranke su velmi pekne popisane jednotlive typy osetreni.
  Zaujima ma ako sa riesia pripadne kompilkacia po CEREC, napr. zub zacne boliet po urcitom case(pol roka, rok), napr. zub odumrie a je potrebe vyplnit kanaliky. Z toho co som pochopil, sa CEREC lepi nejaky druhom “cemenetu”na zub a predpokladam, ze CEREC korunka sa len tak neda lahko odstranit.
  Bielu vypln nie je problem rozvrtat, ako je to s CEREC?
  Dakujem vopred za odpoved

  • hovorí

   Dobrý deň p. Tomáš,
   CEREC je technológia ktorou sa daná onlay, inlay (konkrétne na to sa pýtate) – je to druh výplne vyrobená z pevnejšej hmoty za pomoci CEREC systému v celku. Mimo úst pacienta. Buď sa vyrába priamo v ambulancii alebo u laboranta. Následne sa nasadí v celku za pomoci cementu – špeciálny materiál na priadaptovanie materiálu na zub, tak isto ako aj zubná korunka.
   Ak nastanú komplikácie a následne zub odumrie a výplň, alebo zubná korunka pevne drží na zube , neodstraňuje sa. Na ošetrenie cez tento materiál používame špeciálne vrtáčiky. Zub sa ošetrí cez výplň – inlay/onlay alebo aj cez korunku. Dá sa to. Ale snažíme sa aby pacient takéto komplikácie nemal a robíme všetko preto , aby zub pod touto výplňou alebo korunkou neodumrel.
   Podľa veľkosti výplne by sa však zhodnotilo či je pre Vás vhodnejšie použiť inlay/onlay alebo zubnú korunku. Táto korunka sa tiež vyrába na našej klinike pomocou CEREC systému pod odborným okom laboranta.
   Ak máte nejaké ďalšie otázky ohľadom ošetrenia radi Vám na ne odpovieme.
   Pekný deň.

   • Tomas hovorí

    Velmi pekne dakujem za rozsiahlu odpoved. Mal som obavy, ze ak sa zub osadi CEREC v pripade komplikacii nie je mozne CEREC odstranit alebo prevrtat. Nastivim Vasu kliniku osobne kedze som z Noveho Mesta nad Vahom do Piestan je to na skok.

 39. Renata hovorí

  Dobrý deň,
  môj problém je nasledovný – odlomila sa mi celá vonkajšia bočná časť stoličky – 6 a môj zubný lekár mi navrhol korunku. Dočasne mi ho ošetril myslím kompozitom, aby mi nezarástlo ďasno.Kedže korunka je pre mňa jednorazovo finančne náročná, chcela by som vedieť, či s tou kompozitnou náhradou môžem existovať aj dlhšie, napr.3 mesiace, dokiaľ si našetrím na keramickú korunku. Chcela by som biely úsmev, nie kovový.
  Ďakujem.

  • hovorí

   Dobrý deň p. Renáta,
   s kompozitnou výplňou ako s dočasným riešením môžete fungovať cca 3 mesiace.
   Môže sa stať, že Vám výplň vypadne, ale ak si budete tú stranu menej namáhať tvrdou stravou nemal by to byť problém. Inak môžete normálne fungovať.
   Ale neskôr korunka bude určite nevyhnutná.
   Pekný deň.

 40. Gabika hovorí

  Dobrý deň.
  Mám 40 rokov. Dnes som bola na preventívnej prehliadke a môj zubár mi povedal, že mám zuby ako 60tnička, lebo následkom hlbokého skusu si ich nadmerne odieram a za chvíľu ich začnem mať veľmi citlivé, môžem opuchnúť, bude treba ich “umŕviť”, následne zablombovať atď. …..to isté opakuje každoročne, keď prídem na prehliadku. Ale netlačí ma do žiadneho riešenia, podľa neho je najlepšie čakať, kým sa to asi bude dať vydržať a následne to, čo už som popísala. Akurát mi vždy na zuby nastrieka vrstvu nejakého ochranného “laku” a doporučí používať Sensodyne.
  K tomuto zubárovi patrím asi 12 rokov, predtým som chodila k inej zubárke, tá mi rovnakú prognózu povedala už vtedy, ale na rozdiel od pána doktora navrhovala “zachrániť” zuby korunkami. Jedná sa o horné predné zuby, zrejme všetkých 6 až po očné zuby a možno aj jednu stoličku. Vtedy som to neriešila a stále fungujem, zuby nemám zatiaľ ani citlivé, resp. len občas.
  Chcem sa spýtať, či považujete v uvedenom prípade korunku/mostík za nevyhnutné a vhodné riešenie a či sa pred jej trvalým nalepením tiež zuby “neumŕtvujú”, t.j. či sa korunka môže nalepiť aj na živý zub, pokiaľ je zdravý.
  Každý mi posunie inú informáciu, neviem, čo mám urobiť, čo je pre mňa najvýhodnejšie. Ak mi korunky majú zuby skutočne zachrániť, radšej do nich investujem už teraz ako čakať, kým bude neskoro. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

  • hovorí

   Dobrý deň p. Gabika,
   prikláňame sa k názoru, že s liečbou je lepšie začať skôr ako keď už je neskoro.
   najlepšie by bolo sa objednať na konzultáciu aby sme Váš stav vedeli posúdiť. Treba určite zhotoviť OPG – snímok aby sme videli v ako stave je kostné lôžko, v ktorom je zub uložený a taktiež korene, na ktoré budú pravdepodobne nasadené korunky. Riešenie ako Vám navrátiť výšku zhryzu a tvar zubov je práve korunkami alebo mostíkom. Pravdepodobne však bude treba riešiť aj stoličky – zadné zuby, pretože práve tie nám udržujú výšku zhryzu.
   Zhodnotili by sme aj stratu Vašich vlastných tkanív na zube a či je konkrétne u Vás potrebné pred obrúsením zuby endodonticky ošetriť – ošetriť koreňové kanáliky. Je to individuálne u každého pacienta.
   Konzultácia je bezplatná. Platí sa za OPG – snímok, ktorý je v hodnote 24 €. Ak máte aktuálny snímok môžete si ho priniesť.
   Jedno z riešení je taktiež nahryzová dlaha, ktorá sa vyrobí presne pre Vás, ale je to iba dočasné riešenie. Touto náhryzovou dlahou sa zabráni ďalšiemu poškodzovaniu tvrdých zubných tkanív. Nenastane však úprava do pôvodného stavu.
   Ak máte záujem sa na konzultáciu objednať, môžete to spraviť telefonicky alebo cez kontaktný formulár na nasej stránke.
   Veríme, že spolu pre Vás nájdeme najvhodnejšie riešenie.
   Pekný deň

 41. Romča hovorí

  Dobrý Ďeň, ja by som sa chcela spýtať ja mam taký problem asi pred piatima rokmi som nešťasne spadla a rozbil sa mi predny zub na polku a vedľa neho ešte ďalši sa mi začal rozpadávať a za tie roky mi zčernal čiže tam mam kaz. Keď som prišla k svojej zubarke s tým že chcem tie predné zuby spravit tak mi robila všetko ine ale nie to o čo som ju požiadala. Tak som tam prestala chodiť …No teraz mam peniaze a chcela by som si to dať spraviť len sa bojím že to bude moc bolieť prosím vedeli byste mi poradiť a dať nejake anestetykum na spanie fakt sa bojim chcela by som si to dať na vašej klinyke do poriadku …

  • hovorí

   Dobrý deň p. Romča, ďakujeme za Váš komentár,
   pokiaľ Vám zub tmavne, tak to bude asi tým, že z dôsledku úrazu odumiera.
   Odporúčali by sme Vám endodontické ošetrenie zuba – čistenie koreňových kanálikov + nasadenie čapovej nadstavby zo sklenených vlákien na posilnenie zuba a v konečnom dôsledku celo-keramickú zubnú korunku. Ošetrenie je u nás na klinike SmileClinic bezbolestné, pred každým ošetrením pacientom podávame lokálnu anestézu a tým ošetrované miesto znecitlivíme.

   Konzultácia a plán ošetrenie je bezplatne, platíte iba za vstupný OPG snímok 24Euro, ak snímok máte, tak si ho prineste.
   Termín si môžete objednať telefonicky alebo emailom.

   • Romča hovorí

    Ano, ano len prave som sa tu dočítala aj o mostiku dalo by sa aj to spravit? kolko by ma to asi prosím višlo ? A ako dlho by to trvalo lebo ja som az zo Skalice ..po objednani ce email mam prist nemusim si brat kartu od svojej zubnej lekarky?

    • hovorí

     Dobrý deň p. Romča,
     Za 3 členný zubný mostík platíte ako za 3 zubné korunky.
     Cena za celo-keramickú zubnú korunku je 327€, cena za 3 členný celo-keramický zubný mostík je 327€x3=981€.
     Pri zubnom mostíku sa 2 zuby musia nabrúsiť na zubnú korunku. Preto je zubný implantát ideálna náhrada chýbajúceho zuba, lebo okolité zuby zostanú nepoškodené.
     Nie kartu od Vašej zubnej lekárky nepotrebujeme, vyhotovíme Vám nové snímky na základe ktorých spravíme prehliadku a navrhneme plán ošetrenia.

     Na výrobu zubného mostíka potrebujeme 2 týždne, pri zubnom implantáte je doba hojenia 3 mesiace. V oboch prípadoch ponúkame pacientovi provizórium bezplatne.

 42. tatiana hovorí

  Dobrý deň. Asi už vyše roka sa trápim s jedným hnusným zubom…je to 4 hore v ľavo vedla 3 je krásna a 5 je zub z keramiky na čape..tuto 4 mam už asi rok liečenú ani už neviem čo ma to všetko stálo aj penazí aj bolestí…rôzne vŕtania, vypalovanie kanálikov a veľa iného ked už zubár ako že úspešne dokončil prácu začal mi zub čerňat..teraz tam mám hnusný odporný čierny zub a aby toho nebolo málo tak medzi týmto zubom a vedlajším ( zub na čape) sa mi začal zápal s hnisom …teraz som bola na rontgene a zistili že mám granulotózu na koreni…teda ak tam chcem mať namiesto tohoto čierneho zuba nový čapový keramický zub musím ísť ako prvé na resekciu koreňového hrotu a potom na odpilenie čierneho zuba a až po tom všetkom sa može robiť čapový zub…asi takýto je plán….chcela by som poradiť ak nechcem ziadne brúsenie zdravých zubov teda ziaden mostík aké mam dalšie možnosti..? Ďakujem

  • hovorí

   Dobrý deň p. Tatiana,
   pokial by resekcia nebola možná, tak Vaša ďalšia možnosť by bola extrakcia zuba a zubný implantát. Zubný implantát je ideálna náhrada chýbajúceho zuba bez poškodenia okolitých zubov.
   Cena za jeden zubný implantát spolu s titánovou nadstavbou a implantovou korunkou je 1000Euro, viac o zubných implantátoch sa dočítae aj na našej stránke http://www.smileclinic.sk/zubny-implantat/

 43. Zuzka hovorí

  Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu. Zubárka mi dnes nasadila celokeramicku korunku na dolnu stoličku (6p), avšak farbu veľmi netrafila. Po príchode domov som zistila, ze zub mi “svieti” v ustach. Zubárka tvrdí, ze to je normálne a zub časom “zozltne”. Stalo má to dosť peňazí a nie som s tým spokojná. Vopred Vám ďakujem za odpoved.

  • hovorí

   Pani Zuzka, pokial je korunka nalepené trvalým cementom, tak sa farba zmeniť nedá,ale poradila by som Vám si dať Vaše zuby vybieliť, aby farba ladila s farbou novej zubnej korunky.

   • Zuzka hovorí

    Pani Natália, chcem Vás poprosiť o info – koľko by stalo bielenie zubov na Vašej klinike? Ako dlho mi potom bielenie pri dodrzovani správnej zivotospravy vydrží? Ďakujem za odpoved, Zuzana

 44. stanislava hovorí

  Dobry den .mam velky problem zo zubamy .na prednom zube sa mi robi kaz zo zadu …ocne zuby mam zlomene ..trčia mi len malinko ….jedna stolicka mi zarasta uz dasnom …aku pomoc potrebujem a kolko to bude stat? som mlada a chcem sa usmievat …ako som otehotnela vseetky horne zuby sa mi kazili …..dakujem za radu …

  • hovorí

   Dobrý deň p. Stanislava,
   pokazené zuby treba čím skôr opraviť. Taktiež zlomené zuby sa dajú dobudovať kompozitom, alebo zubnou korunkou.
   Verím, že Vám budeme vedieť pomôcť a čoskoro sa budete môcť usmievať.
   Termín na konzultáciu u nás na klinike si môžete objednať cez kontaktný formulár, alebo telefonicky. Konzultácia je bezplatne, platíte iba za OPG rontgenový snímok 24Euro .

   • stanislava hovorí

    dakujem ..za odpoved .a kolko by ma vyslo 10 hornych zubov ked stoho mam zlomene 3zuby … jeden na pravo ocny krivy.teda myslim obrusenie zubov?bude treba trhat korienky?mam velky strach zo zubarov …kolko by ma to teda vsetko vyslo ?

    • hovorí

     Pani Stanislava,
     ďakujeme za Váš komentár.
     Pošlite nám fotografiu Vašich zubov alebo Váš OPG snímok, aby sme Vám vedeli vypočítať predbežnú cenu za ošetrenie. Ale veľmi radi by sme Vás privítali u nás na klinike na vstupnej konzultácii a pláne ošetrenia. Konzultácia, vyhotovenie snímkov, plán ošetrenia,… je úplne bezbolestne :)

     Náš email : smileklinik(zavináč)gmail.com

 45. linda hovorí

  Dobrý deň, medzi prednými zubkami mám medzierku. V podstate to nie je veľké, ale pri úsmeve je to dosť vidieť. Zubná lekárka mi strojček sice odporučila, ale zároveň dodala, že je pravdepodobne, že keď mi strojček zložia, zubky sa mi vrátia späť a medzera tam bude zas. Preto by som sa chcela spýtať, akou inou formou by sa to dalo riešiť? Navrhujete komplet celý horný chrup dať ako korunky ? Čo by to asi stalo? Ja mám hore inak zubky celkom rovné a zdravé, len stoličky zaplombovane a v pravo hore vzadu mi chýba zub, konkrétne predposledna stolička. Okrem toho ich mám mierne posunuté dozadu. Och, ako tak celkom zisťujem, je toho dosť, čo treba napraviť. :-) O chvíľu budem mať 18 rokov a pri mojom budúcom povolaní bude potrebné mať zubky pekné. Nie je neskoro riešiť to teraz? :-) a však mi neodporucate protézu, teda ,,vyberacie,, zuby, čo má moja babka? Lebo aj s tým ma už odborníci strasili :-) ďakujem za odpoveď a želám pekný deň s pekným úsmevom :-) s pozdravom Linda V.

  • hovorí

   Dobrý deň p. Linda,
   ak sú zúbky zdravé a máte iba 18 rokov, zubné korunky by som Vám neodporúčala,…
   Aj my by sme Vám poradili zubný strojček, ako ste spomínala, alebo ešte by bola možnosť zúbky dobudovať kompozitom, aby sa medzierka uzatvorila.

 46. stano hovorí

  Dobry den!
  Chcel by som sa Vas opytat, aky je postup opravy pri prasknutej sklovine? vsimol som si, ze sa mi vytvorila (ani neviem kedy) pozdlzna prasklina na jednotke spredu. na tomto zube mam drobne prasklinky aj z vnutornej strany, ale na inych miestach ako je tato pozdlzna. prasklinu je vidiet len pod umelym alebo silnym slnecnym svetlom pod urcitym uhlom. a javi sa ako taka ryha. je potrebne tento zub okorunkovat, zaplombovat alebo staci nechat ho tak? Dakujem za odpoved!

  • hovorí

   Dobrý deň p. Stano,
   malé praskliny na sklovine máme asi všetci, pokiaľ Vám nespôsobujú žiaden problém, tak by som Vám poradila nerobiť nič :)

 47. peter hovorí

  dobry den chcem sa opytat ci sa kovovokeramicke korunky daju nejakym sposobom vybielit ?ak ano prosim odpiste mi ako ,,dakujem

 48. Marika hovorí

  …mať tak tisice eur tak som u Vás hned na druhý den, len ešte treba vela šetriť. Ale raz možno,ved ako sa hovorí …sny sa plnia

 49. Marek hovorí

  Dobrý deň, ak mám vytrhnutú prednú jednotku aj s koreňom, dal by sa použiť mostík na sklenených vláknach??? Pretože nechcem si obrúsením zbytočne zničiť dva zdravé zuby…Aké sú výhody a nevýhody mostíka na sklenených vláknach oproti klasickému mostíku?? Ďakujem

  • hovorí

   Dobrý deň p. Marek, ďakujeme za Váš komentár.
   Pokiaľ Vám chýba predný zub a nemáte záujem o zubný mostík, odporúčala by som Vám zubný implantát. Zubný implantát je najlepšia náhrada chýbajúceho zubu bez poškodenia okolitých zubov.
   Celková cena za zubný implantát a implantovou nadstavbou a implantovou korunkou je 1000Euro. Toto je konečná cena za ošetrenie, vrátane CT scanu na kontrolu stability kosti, provizórnej korunky, lokálnej anestézy…
   Radi Vás privítame u nás na klinike na prvej návšteve.
   Termín si môžete objednať telefonicky alebo emailom cez kontaktný formulár.

   Pekný podvečer.

 50. verulka hovorí

  Dobry den!
  po dvoch tehotenstvach s komplikovanjesim priebehom (velmi som celych 9 mesiacov zvracala) sa mi uplne zbrusili 4 horne predne zuby.:( moja zubarka stale na prehliadke spomina, ze bude musiet casom urobit mostik. ze je to hrozne!!!! Mam takmer 29 rokov a radsej sa vobec neusmievam, bo vyzeram ako bezzuba!!! Vedeli by ste mi nejako pomoct? co by ste mi poradili? a co by to stalo (eur)? velmi prosim o pomoc! mam z toho strach!!!som z toho nestastna! dakujem!

  • admin hovorí

   Dobrý deň,
   ďakujeme za komentár, poškodené zuby by sa dali nahradiť zubnými korunkami. Spomenuli ste, že zubárka Vám doporučuje spraviť zubný mostík, chýba vám aj nejaký horný zub?
   V prípade, že Vám zub nechýba, Vám postačí nahradiť zuby korunkami. Cena za jednu celokeramickú korunku je 327EURO. Nemusíte mať strach z ošetrenia, dnešná stomatológia je na vysokej úrovni, kde sa kladie dôraz na pohodlie pacienta. Ošetrenia sú bezbolestné.
   Ak máte ďalšie otázky, prosím kontaktujte nás
   Prajeme pekný deň :)

 51. Marek hovorí

  Zdravím Vás. Pred 3. týždňami som dostal silný úder do tváre a dosť sa mi hýbe korunka na prednom zube. (podotýkam vôbec ma nebolí, iba sa hýbe) Môj zubár mi povedal, že s tým nemožno nič robiť iba korunku vytrhnúť a zhotoviť mostík. (Pritom RTG snímok nepreukázal žiadnu prasklinu) Nemožno hýbajúcu sa korunku odlepiť a znovu nacementovať?? za odpoveď vopred ďakujem.

  • admin hovorí

   Dobrý deň,
   je možné znova nalepiť zubnú korunku ak teda nieje poškodený koreň zuba a nieje potrebné endodontické ošetrenie.
   Prajeme pekný deň

 52. lucka hovorí

  Dobrý deň
  rozkrušila sa mi prvá horná stolička, ostal mi tam iba koreň.aké možnosti náhrady sa dajú vyhotoviť v takomto prípade?
  Ďakujem

  • admin hovorí

   Dobrý deň,
   Ak neni koreň poškodený, odporúčame Vám nasadiť zubnú korunku. V prípade ak je koreň poškodený by bolo potrebné ošetriť aj koreň.
   Prajeme pekný deň a v prípade viacej otázok nás prosím kontaktujte.

 53. tomas hovorí

  Dobrý deň,

  chcel by som sa spýtať jednu otázku, mám mrtvý zub č. 3 v pravo hore. Môj zubár mi odporučil spevnenie čapom so sklených vlákien a násladne zablompovanie. Cenu samotného čapu stanovil na 70 Eur? je to primeraná cena? v cenikoch služieb ostatných zubárov sa čap pohybuje okolo 30 EUR

  • admin hovorí

   Dobrý deň,
   Ceny za zubné ošetrenia si každá zubná ambulancia určuje sama. Čapová nadstavba so Smile Clinic stojí 66EURO.
   Prajeme pekný deň

 54. Marek hovorí

  Dobrý deň, na futbale som dostal silnú ranu loptou priamo do predných zubov. Už je dva dni po futbale, a ten zub ma bolí keď s ním zahryznem do jedla (podotýkam mám tam nasadenú korunku). Je možné, že táto korunka môže bolieť??? ďakujem Vám za odpoveď.

  • admin hovorí

   Dobrý deň,
   vo vašom prípade Vám odporúčame čím skôr navštíviť zubného lekára, ktorý pomocou OPG snímku určí, či nedošlo k traumatizácií – k poškodeniu koreňa zubu o ktorom píšete. Samotná korunka Vás nebolí, bolesť je pravdepodobne spôsobená poškodením koreňa. Toto však treba vyšetriť.
   Prajeme pekný deň

 55. simon hovorí

  luxusna klinika, dve hodiny som si posedel, pokukal pekne sestricky, 6 koruniek hotovo, ziadna bolest… pozdravujem aj blondinku aj brunetku :)

 56. Houwie hovorí

  Dobry den!
  Mam od zubneho strojceka popraskane zuby. a to hlavne tie predne :( nastastie len z vnutornej strany. chcela by som sa opytat, aky je postup pri nasadzovani zubnych koruniek. a aky je rozdiel medzi porcelanovymi a zirkonovymi korunkami. ktore su esteticky aj funkcne vhodnejsie? taktiez by som chcela poprosit o zaslanie cennika. Vopred dakujem !

 57. Andrej hovorí

  Navštevujem moju zubárku v Bratislave po rozprávaní mi povedala ze potrebujem dopredu hore 6 ks koruniek chce mi tam dat keramické čo vychádza 1800€ ale pre mňa mladého chalana čo nedávno iba dokončil maturitu a ma prácu kde zarobím 500€ mesačne to je nereálne dat naraz toľko peňazí…môžem sa len tak orientačne spýtať čo by to vychádzalo u Vás a ci by ste mi vedeli spraviť aj korunky nejak postupne ďakujem za odpoveď

 58. Juraj hovorí

  Pekny den,

  mam nasadene 4 kovovo-keramicke korunky na hornych zuboch s ktorymi som neni moc spokojny.Maju neprirodzenu farbu a tvar. Je mozna vymena za plne keramicke nahrady ?
  Dakujem

  • admin hovorí

   Ďakujeme za komentár, áno kovokeramické korunky sa dajú vymeniť novými celokeramickými – zirkónovými korunkami.
   Ak by ste mali záujem radi Vás privítame na bezplatnej konzultácií, cena za jednu keramickú korunku je 327EURO.
   Prajeme pekný deň
   Smile Clinic Piešťany

 59. Monika hovorí

  So svojim zubom mam problem uz od 3.triedy ZS. Zubarka mi naposledy povedala, ze uz nic velmi sa s tym neda robit. Zub uz nemam.. naviac ho mam zlomeny velmi vysoko. Je to prava jednotka hore. Do dasna mam vsadeny kolik a mam tam kovovokeramicku korunku. Na zub nemozem hryst.. (aby som ho nezlomila) mam ho v podstate “na ozdobu”.. len aby tam bol.
  Dalo by sa s tym este nieco robit?.. Uz som do toho zuba investovala stovky eur..
  Dakujem za odpoved.

  • admin hovorí

   Dobrý deň, blahoželáme Vám k dnešným meninám :) Prinášame pre Vás riešenie, záleží, v akom stave je koreň zuba, o ktorom píšete.
   1. Pokiaľ nieje zubný koreň poškodený, odporúčame Vám nahradiť zub ošetrením s použitím novej čapovej nadstavby (66€) – (to je ten kolík) na ktorú sa nasadí keramická zubná korunka (327€). Celková cena za toto ošetrenie je spolu 393€.
   2. Ak je koreň tohto zuba poškodený, zub sa bude musieť vytrhnúť a nahradiť zubným implantátom. Toto ošetrenie sa skladá z použitia zubného implantátu (445 Euro), titánovej nadstavby (228€) a z implantátovej korunky (327€). Celková cena za toto ošetrenie je 1000€.
   Ak by ste mali ďalšie otátky, prosím kontaktujte nás.
   Prajeme Vám pekný zvyšok dňa
   S pozdravom
   Smile Clinic Piešťany

 60. DARA hovorí

  pekny nedelny podvecer prajem ..chcela som sa spytat ci robite v celkovej anesteze a kolko by to stalo cca za komplet daujem

  • admin hovorí

   Dobrý deň,
   na Váš email sme Vám poslali odpoveď, presnú kalkuláciu Vám budeme vedieť napísať až na základe snímku vašich zubov.
   Prajeme pekný deň

 61. Lena hovorí

  Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o dve rady:
  1.) Čo by bolo pre mňa cenovo výhodnejšie – dva mostíky či implantáty? Vpravo hore mi chýba 4. a 5. zub, vľavo hore mi chýba 4. zub. Okrem toho vľavo hore mám 2. a 3. zub mŕtvy, oba tieto zuby už po rokoch vyzerajú dosť tmavo a odpudivo, preto by som ich chcela dať vymeniť. Uvažovala som nad mostíkom, no pri mostíku treba obrúsiť aj vedľajšie zuby, a ja neviem, či by sa obrusovali aj tie dva mŕtve zuby, alebo či sa vytrhnú a obrúsi sa vedľajší zub, čiže 1. Skrátka, keď si to zrátam, tak by som neplatila iba za chýbajúce zuby plus tie dva mŕtve, ale aj za vedľajšie korunky, ktoré by boli na zbrúsených zuboch a mostík by držali. Tak neviem, či by sa mi už lepšie neoplatilo dať si urobiť implantáty. Mohli by ste mi poradiť, prosím, ako sa mám rozhodnúť?
  2.) Ešte pre tým, než si dám urobiť nové zuby, by som si chcela svoje zuby vybieliť, aby odtieň nových zubov mohol byť čo najbelší. Mohli by ste mi poradiť, prosím, aký bieliaci prostriedok je najvhodnejší na domáce bielenie? Bola by som rada, keby účinkoval čo najrýchlejšie a aby bol šetrný k ďasnám.
  Vopred ďakujem za odpoveď.

  • hovorí

   Dobrý deň p. Lenka,
   Nakoľko nemáme Váš snímok, tak Vám nemôžeme s istotou povedať, ale ak sa Vaše devitálne / mŕtve zuby dajú ešte ošetriť a nemusia sa trhať, obrúsia sa na mostík a nemusia sa brúsiť ďalšie zdravé zuby ktoré sú vedľa ako píšete. Je ťažko povedať ktorá možnosť by bola pre Vás lepšia, najlepšie je prísť na konzultáciu.
   Gély na domáce bielenie si môžete zakúpiť aj u nás, nakoľko ich už nikde nekúpite iba v zubných ambulanciách.

   Pekný deň

 62. Miriam hovorí

  Dobrý deň,
  chcela by som sa Vás spýtať či je možné nasadiť korunku aj na krivý zub. Moja zubná lekárka mi odporúča zubný strojček, aby sa najprv zuby narovnali a potom by mi nasadila korunky. Jedná sa o horné druhé rezáky, ktoré sú mierne vytočené, ale to by mi až tak nevadilo, väčší problém mi robí pravý očný zub, ktorý mi vyčnieva z radu. Trápi ma tento problém, pretože zachvýľočku skončím vysokú školu a vzhľadom na moju profesiu si nemôžem dovoliť nosiť strojček na zuby.
  Za odpoveď Vám vopred ďakujem a prajem krásny deň.

  • hovorí

   Dobrý deň p. Miriam,
   pomocou zubnej korunky Vám vieme zub esteticky upraviť. Pošlite nám fotografiu Vašich zubov a ja Vám obratom pošlem plán cenovú ponuku.

 63. Lydia hovorí

  Dobry den… moj zubar mi vytrhol 4predne zuby a o tyžden mi ma robit odtlačky na fazety…. teraz som zistila,že som tehotna tak neviem može mi zubar založit fazety počas tehotenstva?? či budem teraz čakat 9mesiacov??? Dakujem

  • hovorí

   Dobrý deň p. Lydia,
   pokiaľ by ste potrebovali zubné fazety, tak nie je problém ich mať nasadené aj počas tehotenstva, len sa nenechajte snímkovať. Verím, že Váš ošetrujúci lekár Vám bude vedieť poradiť.

 64. viera hovorí

  ja by som sa chcela spitat mam velky kas na prednych zuboch a chcela by som sa spitat ci sa to da zachranit alebo us nie co mam robyt poratte mi a kolko by to asi tak stalo dakujem za odpovet

  • hovorí

   Dobrý deň p. Viera, museli by sme to vedieť, ale určite by sme sa pokúsil zub opraviť za pomoci kompozitnej výplne.
   Cena za dvoj-plôškovú kompozitnú výplň je 47Euro, termín na vstupnú prehliadku si môžete objednať telefonicky alebo emailom.
   A pani Vierka nečakajte s ošetrením pridlho, aby Vás to nezačalo bolieť.

   S pozdravom,

   Natália

 65. Miriam hovorí

  Dobrý deň,
  chcela by som sa Vás spýtať či je možné nasadiť korunku aj na krivý zub. Moja zubná lekárka mi odporúča zubný strojček, aby sa najprv zuby narovnali a potom by mi nasadila korunky. Jedná sa o horné druhé rezáky, ktoré sú mierne vytočené, ale to by mi až tak nevadilo, väčší problém mi robí pravý očný zub, ktorý mi vyčnieva z radu. Trápi ma tento problém, pretože zachvýľočku skončím vysokú školu a vzhľadom na moju profesiu si nemôžem dovoliť nosiť strojček na zuby.
  Za odpoveď Vám vopred ďakujem a prajem krásny deň.

  • admin hovorí

   Dobrý deň,
   áno, je možné nasadiť zubnú korunku. Cena za celokeramickú zubnú korunku je 327EURO.
   Prajeme pekný deň

 66. Rado hovorí

  Dobrý deň

  chcel by som sa spýtať, ja mám pokazený celý chrup, proste každý zub buď zlomený, alebo je s neho odštiepnuté alebo také niečo, niektoré mi aj chýbajú, ani jeden nemám zdravý a preto by som sa chcel opýtať, akým spôsobom by som si mohol každý jeden zub v ústach nahradiť za nový a na kolko € by ma to vyšlo ?? :-)

  za odpoveď vopred ďakujem ….. prosím, píšte na e-mail :-)

  • hovorí

   Dobrý deň,
   Bez snímku ťažko povedať aké ošetrenie by bolo potrebné. Cenník Vám pošlem emailom a v prípade akýchkoľvek otázok nás kľudne kontaktujte a ak budete mať záujem, môžeme nájsť termín na konzultáciu.

   Pekný deň

 67. Števo hovorí

  Dobrý den,
  Mám 27 rokov a problém s prednými zubami,tri su pokazené a jeden zlomený je tam len koren.Aké by bolo podla vás najvhodnejšie riešenie?A kolko by to uvás stálo cca?Prosím odpíšte mi na mail dakujem.

 68. Janica Š hovorí

  Dobrý deň, chcela by som sa ešte spýtať, či po bielení zubov nehrozí , že vypadnú plomby a či je vhodnejšie ísť na bielenie zubov pred alebo až po nasadení koruniek na 4 predné zuby. Resp. keď by sa nasadili čo najbelšie korunky, dá sa docieliť pomocou bielenia, aby aj spodné zuby mali rovnakú bielu farbu. Ďakujem

  • hovorí

   Dobrý deň p. Janica,
   zuby je vhodné ošetriť pred bielením zubov, taktiež zuby sa môžu nabrúsiť pred bielením a potom bielenie zubov doladiť podľa vzorkovníka. Bielenie zubov bude treba opakovať, aby nebol poznať časom nebol poznať farebný rozdiel medzi zubnými korunkami a Vašimi zubami.
   S pozdravom Smile Clinic

 69. Evka hovorí

  Dobrý deň.

  Nakoľko na hornej čeľusti mám pod korunkami viacero zubov, obrusovaním akoby sa oslabovali a kývu sa, s veľmi ťažkým srdcom po návrhu zubnej lekárky uvažujem nad verziou extrakcie zubov. Zaujímalo by ma, koľko implantátov je potrebných, aby sa upevnil fixný mostík /asi 12-členný/.

  Ešte Vás chcem poprosiť, aká by bola cena toho všetkého.

  Ďakujem za odpoveď.

  Evka

  • hovorí

   Dobrý deň p. Evka, pri kompletnej náhrade zuboradia zubnými implantátmi sa implantuje 4-6 zubných implantátov na ktoré sa nasadí 12 členný zubný mostík.
   Kompletná cena za 4 zubné implantáty a 4 titánové nadstavby je 673Euro x4=2692Euro a cena za 12 členný implantový mostík je 327Euro x 12= 3924Euro.

   Termín na vstupnú konzultáciu si môžete objednať telefonicky alebo emailom.
   S pozdravom Smile Clinic

  • hovorí

   Dobrý deň pani Simona, áno bieliaci gel Opalescence používame. Gel si môžete zakúpiť u nás na klinike v Piešťanoch.

   Pekný deň ,

 70. Janica Š hovorí

  Dobrý deň, chcela by som sa spýtať ohľadom zubných koruniek, či existuje jednotná škála odtieňov koruniek pre všetky ambulancie rovnaká , lebo mi moj zubár ide nahradiť predne 4 zuby korunkami a ani ten najbledší odtieň, čo mi ponúka sa mi nepozdava dosť biely. Ide o to , že chcem mať žiarivý biely usmev, a farba tych koruniek sa mi nezdala vôbec biela, ale p.doktor mi tvrdil , že už belšie neexistujú .Tak prosím o Váš názor.

  Ďakujem

  • hovorí

   Pani Janica,
   najbelšia farba na štandardnom vzorkovníku je A1 B1, ale existuje aj svetlejší vzorkovník na ktorom sú veľmi biele farby od BL4 po BL1.

   • Nikola hovorí

    dobry den,mam uz 6 koruniek vo farbe a1,chcem velmi tie bl1 tusim to su tie najbelsie ake su,zubar ma presviedcal ze take neexistuju,uz traja mi odmietli zohnat tento odtien,vy mate teda tu najbielsiu farbu?dakujem

 71. Monika hovorí

  Dobrý deň chcem sa spýtať na cenu zubnych koruniek, popripade aká by bola cena za náhradu dvoch horných zubov. Ďakujem

  • hovorí

   Dobrý deň p. Monika,
   ďakujeme za Váš email. Cena za celo-keramickú zubnú korunku je 327Euro. Pokial by ste potrebovali 2 zubné korunky tak cena je 327Euro x2=654Euro. Toto je kompletná cena.
   Termín na konzultáciu si môžete objednať telefonicky alebo emailom.
   S pozdravom Smile Clinic

 72. andrea hovorí

  Dobry den.Chcem sa spytat,ci sa da nasadit ns jednicky mensia korunka ako su povodne zuby.Trosku kratsia anevycnievajuca

  • hovorí

   Dobrý deň p. Andrea, zubné korunky sa dajú upraviť podľa Vašich predstáv, tak aby ste bola spokojná. Verím, že Vám budeme vedieť poradiť.
   S pozdravom Smile Clinic

 73. Simona hovorí

  Dobrý deň, potrebovala by som sa súrne spýtať, či prekáža ak mi dnes na vyšetrení fixného aparátu nasadila doktorka niečo ako drôtik, ktorý je uchytený aj na korunke a má posunúť zuby viac dozadu. Keď som sa bola na to pýtať, sestrička mi povedala, že je to v poriadku, ale na internete som našla, že keď sa dá strojček dole, môže to korunku poškodiť. Je to pravda? Na korunke nemám zámok len drôtik ktorý je prichytený a tlačí korunku dozadu.

  Vopred ďakujem za odpoveď.

  • hovorí

   Pani Simonka,
   ortodoncii sa nevenujeme, ak máte obavy, navštívte Vašu zubnú lekárku a poraďte sa s ňou, ale verím, že to bude v poriadku.
   S pozdravom Smile Clinic

 74. Katka hovorí

  Dobry den.
  Chcela som sa spytat na pribliznu cenu v celkovej anestezii. Mam velky strach z osetrenia a moje zuby su na tom strasne zle. Chyba mi sedem zubov, ktore neboli trhane ale su pokazene a postupne sa mi rozpadavaju v ustach. Budu sa musiet vytrhnut a namiesto nich chcem nove..kolko trva zahojenie ? ak by sme vo februari zacali, v septembri by bolo mozne mat uz novy usmev?? Velmi pekne Vam dakujem za odpoved. Do skoreho videnia…

 75. Martin hovorí

  Dobry den.Chcel by som sa informovat ohladne ciastocnej zubnej snimatelnej nahrady, horna celust zadne zuby 3+3 ktomu predny zub 3ka
  dola celust zadne zuby 3+2,a este pripadne predny zub druha 3ka korunka lacnejsia forma ale aby to nebolo vidno ze je nahradeny. vopred dakujem za vasu odpoved.Prosim odpoved v e-maily

  • admin hovorí

   Dobrý deň,
   žiaľ nevykonávame vyberateľné zubné náhrady, nakoľko v dnešnej dobe niesú veľmi obľúbenými a vyhľadávanými medzi pacientami ako aj medzi lekármi. Niesú veľmi spoľahlivé a veľakrát k nám chodia pacienti, ktorí chcú tieto vyberateľné “mostíky” vymeniť za inú metódu ošetrenia zubov napríklad s použitím zubného implantátu, alebo nového mostíka, ktorý je pevne ukotvený v ústach.
   Lacnejšia metóda náhrady jedného zuba je použitie kovokeramickej zubnej korunky, ktorej jadro je vyplnené “kovom”, cena takejto korunky je v porovnaní s keramickou korunkou lacnejšia a stojí 260EURO.
   Ak by ste mali záujem o bezplatnú konzultáciu, prosím objednajte sa prostredníctvom emailu, alebo telefonicky.
   Prajeme pekný deň

 76. Stanka hovorí

  Dobry večer.Ja by som sa chcela opýtať, čo mám urobiť ked mam horne očne zuby krive.Nenosila som strojček z rodinnych financii ale teraz sa hanbim tak chodit a o necele 4 mesiace sa vydavam.Pozerala som aj tie implantaty ale to by som si nikdy nedala.Keby som si dala vytiahnut ocne zuby daju sa niecim vynahradit?Lebo fakt netusim aky je postup.Skuste mi poradit co mam robit.

  • hovorí

   Dobrý deň,

   Vo Vašom prípade by som odporúčala zubné korunky. Pokiaľ sú zuby zdravé, určite ich netreba trhať. Radi Vás privítame u nás na konzultácii.

   Pekný deň

 77. jana hovorí

  moj priatel si zlomil zub tak, ze si ho neskor cely vytiahol tj nema sa na co ta korunka prichytit

  prosim ako to funguje a kolko takato procedura stoji? je to len jeden zub :)

  jana

  /ak by sa mi dalo odpisal aj na email prosim/

 78. Robo hovorí

  Dobrý deň,
  som 22- ročný muž, pracujem v oblasti kde sa denne stretávam s klientami a mojim hlavným problémom je zlý chrup. Hoci som v detstve mal strojček, moje zuby sa časom, hlavne po raste tzv. zubov múdrosti riadne skrivili. K tomu ich mám precitlivené na chlad, presladené pokrmy a nápoje, aj napriek dôkladnej dentálnej hygine (niekoľko krát za deň čistenie kvalitnou pastou+ dentálna niť+ ústna voda) sa mi kazia jeden za druhým, sú nažltlej farby a neviem čo s tým. Svoje na tom robí aj genetika, môj otec si niečo po 40- ke dal zuby vymeniť, lebo mu po silnej paradontóze začali vypadávať.
  Chcel by som teda vedieť, aká by bola cenová kalkulácia pre hornú čeľusť, ak by som chcel mať zuby rovné a biele. Spodná čeľusť je na počudovanie v poriadku. Taktiež by ma zaujímala trvácnosť náhradného chrupu. Ďakujem za skorú odpoveď, s pozdravom Robo

  • hovorí

   Dobrý deň p. Robo, na vypočítanie presnej ceny a plánu ošetrenia je dôležitá vstupná prehliadka a konzultácia so zubným lekárom. Poprípade nám pošlite fotografiu Vašich zubov, aby sme Vám vedeli cenu aspoň približne vypočítať.
   Predpokladám ale, že budete potrebovať zubné korunky. Cena za celo-keramickú zubnú korunky je 327Euro.
   S pozdravom Smile Clinic

 79. Verco hovorí

  Dobry den, chcem Vas poprosit o radu. V 25tich som sa rozhodla riesit problem s mojou lavou hornou mliecnou trojkou. Rontgen ukazal, ze trvaly zub je v kolmej polohe (zrejme prirasteny o kost). Zubarka mala s podobnymi pripadmi skusenosti, vsetky sa jej podarilo zatial uspesne vytiahnut von a dosadit do zubneho obluka. Dala som si horny strojcek (momentalne ho mam uz 5ty mesiac). Po 3 mesiacoch sa urobila medzera na trvalu trojku, mliecna bola odstranena. Bola som na prerezanie dasna, kde mi lekar vysekal dasno az po tu trvalu trojku. Ta je vsak velmi vysoko, takze mi ubudlo dost z dasna. Zubarka mi na odhaleny trvaly zub nenasadil ihned zamok (ktory mal byt zapojeny do strojceka a tahat zub do obluka), vraj vzdy cakaju, ze ten zub sa este sam posunie dole a trochu sa odhali, aby pre pacienta to tahanie nebolo prilis bolestive. Uz 2 mesiace cakam, ci zub vyjde, zatial sa nic nedeje a dasno sa mi uz takmer cele zrastlo. Chcem sa spytat, kolko by stal cely zakrok – vybratie trvaleho zubu z horneho dasna a nasledne nasadenie implantatu ak by sa zub ani po 5 mesiacoch nepohol. Tiez by ma zaujimalo, ci je aj ina moznost ako implantat a mostik. Strojcek ma stale nehorazne peniaze a zda sa, ze celkom zbytocne.

  • hovorí

   Dobrý deň p. Veronika,
   poradila by som Vám počkať, pokiaľ Vaša zubná lekárka dokončí ortopedickú liečbu a až po ukončení, ak nebudete spokojná s výsledkom, až riešiť iné možnosti. Po 5 mesiacoch je veľmi skorá doba, aby ste videla výsledky.
   S pozdravom Smile Clinic

 80. Lívia hovorí

  Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, resp. poprosiť o radu. V apríli 2011 sa mi narodil syn. Počas tehotenstva a aj dojčenia som užívala pravidelne vytamínové doplnky pre tehotné a dojčiacie matky. No aj tak sa mi začali kaziť strašne zuby. Akonáhle som prestala kojiť otehotnela som opät. Termín pôrodu mám 26.3.2013. Moje zuby, ktoré som mala kedysi ako perličky sa mi rozpadávajú. Zlomia sa mi až ku ďasnu. Chcela by som sa teda informovať ako nám postupovať, pretože ma neustále bolia zuby a moj zubár mi odmieta vytrhnúť zuby lebo som tehotná v 25 tt. Čo by bolo pre mna ideálnejšie? Nechať si po pôrode urobiť komplet nový chrup?? S akou cenou približne by som mala počítať???

 81. Silvia hovorí

  Dobrý večer, chcela by som sa Vás poprosiť o radu. Mám 18 rokov mala som 2 a pol roka stojček, pred mesiacom mi ho dali dole mam vybielené zuby, ktoré som mala vybielene ešte pred strojčekom a teraz znova. No na predných 3 zuboch ma biele plomby, ktoré počas strojčeka zmenili dosť farbu. Bola som z toho veľmi nešťastná dala som si ich u zubárky vymeniť zaplatila som 80 eur za všetky, no oni boli rovnake so zubami prve 3 dni teraz sa znova začinaju zafarbovať a pritom nefajčim,nepijem červene vino, atd.. (proste nič čo môže zafarbiť zuby už asi 3roky do ust nedam ani za nič), čistim si pravidelne, použivam bieliace pasty, ustnu vodu, zubnu niť.. Neviete nejaky prostriedok na čistenie bielych plomb, pretože pásiky napr. bieliace nato nepomáhajú. Pýtala som sa aj zubárky vravela že nič také nie je, no nerozumiem tomu ak niekto ma na prednych zuboch biele plomby tak by sa mali dať aj čistiť a nie naopak zafarbovať do ineho odtieňa než je zub..

  • hovorí

   Pani Silvia,
   farba kompozitnej výplne sa nemení. Farba zostáva rovnaká. Zuby pár dní po bielení môžu ešte meniť farbu, ale nie kompozitná výplň.
   S pozdravom Smile Clinic

   • Silvia hovorí

    Neviem čo za výplň používa moja zubárka, ale ja tam mam ten sivý rozdiel medzi zubom a plombou.. Keramicke plomby robia len niekde či všade tie sa ževraj nefarbia..

    • hovorí

     Silvia, pravdepodobne bola použitá zlá farba kompozitnej výplne. Pokial nie ste spokojná, tak by som Vám poradila dať si výplň opäť vymeniť.
     S pozdravom Smile Clinic

     • Silvia hovorí

      Davala som ich meniť ped tyždňom, môžete mi napisať prosim Vas z akeho materialu sa nefarbia? Mne totiž zubarka povedala, že plomby sa postupom času sfarbuju kedže to nie je už prirodny zub..

     • hovorí

      Dobrý deň Silvia,
      kompozitný materiál nemení farbu, iba Váš zub.
      S pozdravom Smile Clinic

 82. Martina hovorí

  Dobry vecer.Uz dlhodobo mam problem v hornej celusti.Citim tam denne tlak,hlava ma z toho boli(uz som aj vymenila zubarku,ktora tvrdila,ze mam prievan)novy zubar mi nasiel na 5 hornom zube v kanaliku infekciu,ktoru vyliecil,ale tlak ostava,na 4 mam urobenu korunku uz dva roky a je tam pretlaceny cement,ze je potrebna resekcia,ale ja sa bojim,ze ci to nie je zbytocne a chcem sa spytat,ze ci ked ta korunka naraza moc na spodny zub ci tym nemoze byt ten tlak(lebo ja mam neviem preco vo zvyku obcas zatinat zuby a ked zatnem ako prvu citim tu korunku ako narazi).Dakujem za odpoved.

  • hovorí

   Dobrý deň Pani Martina,
   pokiaľ pri “hryzení” narážate na korunku, myslím si, že máte korunku vysokú a potrebujete upraviť zhryz. Toto môže spôsobovať bolesť aj tlak.
   S pozdravom Smile Clinic

  • Baška hovorí

   Chcela by som sa spýtať,pred dvoma rokmi mi nasadili korunku na horný zub. Teraz mi nad korunkou opuchlo, trošku ma bolí pod korunkou zub ale len keď pritlačím prstom,alebo presne povedané mám opuchnuté ďasno nad korunkou a cítim to až pri nose,čo mám robit?

   • Baška hovorí

    Ono ma to nebolí, ale cítim tam že mam tam opuch. Bolí to až keď pritlačím prstom v okolí nosa. Kamaráti mi vraveli že je to len prievan, ale mne sa to nezdá :)

   • hovorí

    Dobrý deň Baška,
    poradila by som Vám navštíviť zubného lekára a nechať si zub zrontgenovať, pravdepodobne budete potrebovať re-edndonciu na zube.
    S pozdravom Smile Clinic

    • Baška hovorí

     A je to neodkladné alebo to ešte týždeň, lebo nachádzam sa v Trnave a bývam v Poprade. Domov chcem ísť o týždeň 😀 ďakujem pekne 😀

     • Baška hovorí

      Lenže ja som bola v auguste 2012 na prečistenie kanálikov a o mesiac na to mi ich zubárka zaplnila.

 83. Petra hovorí

  Dobry den,
  mam 22 rokov a moja dolna stolicka (sedmicka, osmicky este nevyrastli) sa mi v dosledku privelkej plomby rozpadla. Chybala z nej skoro polovica, ktoru moj byvaly zubar amalganom zaplomboval, no teraz uz odpadla aj polovicka polovicky zuba, cize tam ostal amalgan a stvrtka stoliky.. Bude nutne ju vytrhnut? A aky by ste mi odporucili nasledovny postup (a aka by bola jeho priblizna cena)? Nechcem byt bez zuba. Dakujem

  • hovorí

   Pani Petra,
   keď korunka zuba sa odlomila a zub drží po kope len amalgámová výplň, tak by som Vám doporúčala, ošetrenie koreňových kanálikov, čapovú nadstavbu a celo-keramickú zubnú korunku.
   Cena za endodontické ošetrenie na zube molári (stolička) + čapová nadstavba stojí 232Euro a cena za celo-keramickú zubnú korunky je 327Euro.
   S pozdravom Smile Clinic

  • Martina hovorí

   A este som zabudla napisat,ze na RTG nie je nic pod tou korunkou len gulka z pretlaceneho cementu,ale ked podrzim studenu vodu tam mi reaguje.

 84. hovorí

  Dobry den
  Takze na kazdy zub osobitna korunka? Moj lekar mi povedal ze je lepsie spravit mostik pretoze zevraj je to pevnejsie a ze zuby sa po case mozu rozchadzat a mozu byt krive a ze pri takom rozsahu cize 6 zubov je lepsie spravit mostik ako osobitne korunky a ze ked su samostatne korunky mozu vypadavat Aky je vas nazor? Dakujem za odpoved

  • hovorí

   p.Mala,
   pokial Vám nechýba zub, tak by som Vám skôr odporúčala samostatné zubné korunky, ale vždy záleží na individuálnom prípade a konzultácii so zubným lekárom.
   S pozdravom Smile Clinic

 85. hovorí

  Dobry den
  Chcem sa opýtat co je lepšie pri obrusených horných predných siestych zuboch, osobitne korunky na kazdy zub alebo jeden mostik na vsetkych sest?
  Dakujem

 86. hovorí

  Dobry vecer, mam 27 rokov a zuby mam v zlom stave velmi sa mi lamu. Od malicka mam panicky strach zo zubarov. Viem ze si zuby musim riesit. chcela by som nove zuby nie vyberacie a teda aj vytrhnutie mojich zubov. chcela by som vediet aku sumu ma to vsetko bude stat aspon priblizne. dakujem za odpoved

  • hovorí

   Dobrá deň Pani Mária,
   posielam Vám plán ošetrenia aj s predbežnou cenovou kalkuláciu na Váš email.
   Verím, že Vám vyčarujeme úsmev presne pre Vás.
   S pozdravom Smile Clinic

   • hovorí

    Dobry den, ja mam podobny problem, osetrenie by som chcela v celkovej anesteze. Je to mozne? mohli by ste prosim zaslat aj mne tu cenovu kalkulaciu ?? Dakujem.

    • hovorí

     Pani Alexandra,
     ďakujeme za Váš komentár, cenník Vám pošlem emailom.
     Ošetrenie v celkovej narkóze je možná naplánovať u nás na klinike.
     S pozdravom Smile Clinic

     • kKristína hovorí

      Dobry den, mozte aj mne poslat prosim cenovu kalkulaciu v celkovej anesteze? vytrhnutie zubov a nasadenie novych, dakujem

     • hovorí

      Dobrý deň p. Kristína, cena za ošetrenie v celkovej narkóze stojí 170Euro prvá hodina a každá ďalšia hodina 90Euro. Celkovú narkózu vykonáva lekár-anestéziológi a pre ošetrením v celkovej narkóze je potrebné navštíviť internistu. Po ošetrení budete môcť odísť za doprovodu rodinného príslušníka.
      Koľko extrakcii zubov potrebujete ? Pri náhrade chýbajúcich zubov by sme Vám odporučili zubné implantáty.
      S pozdravom Smile Clinic

   • Miriam hovorí

    dobry den.mozem tiez poprosit priebeznu cenu kompletneho horneho mostika?chcela by som si dat zuby povytrhat mam ich moc pokazene.uz musim aj ja riesit i ked mam strach zo zubarov.dakujem pekne.s pozdravom

    • hovorí

     Dobrý deň Pani Miriam,
     ďakujeme za Váš komentár.
     Pokial by ste potrebovali kompletnú extrakciu zubov, tak nový zubný mostík by sme nasadili na 4-6 zubných implantátov, na ktoré by sme pripevnili nový 12 členný zubný mostík.
     Ale verím, že Vaše zuby budeme vedieť zachrániť a nebudete potrebovať kompletnú extrakciu. Cenník zubných implantátov, koruniek, mostíkov a taktiež cenu za ošetrenie v celkovej narkóze Vám posielam na Váš email.
     Radi Vás privítame u nás na klinike na konzultácii a pláne ošetrenia. A naozaj sa nemáte čoho obávať :)
     S pozdravom Smile Clinic

     • Natália E. hovorí

      Dobrý deň!
      Aj mňa by zaujímal podobný prípad a rada by som sa tiež dozvedela cenovú kalkuláciu pre “Pokial by ste potrebovali kompletnú extrakciu zubov, tak nový zubný mostík by sme nasadili na 4-6 zubných implantátov, na ktoré by sme pripevnili nový 12 členný zubný mostík.” ako v prípade pani Miriam. Vopred ďakujem. Natália E.

     • hovorí

      Dobrý deň p. Natália, na Váš email Vám posielam plán ošetrenia pri náhrade celého chrupu zubnými implantátmi.
      S pozdravom Smile Clinic

 87. hovorí

  Dobry vecer,

  chcel by som sa spyta ci je mozne nasadit korunku, ak je zub /14/ zalomeny zarovno dasna a koren je zdravy, proste na povodny koren,

  dakujem.

  • hovorí

   Dobrý deň Pán Tomáš,
   áno, zub bude potrebné enodonticky ošetreiť-teda vybrať koreňové kanáliky, na takto ošetrený zub sa spraví čapová nadstavba, na ktorú sa nasadí zubná korunka. Ošetrenie je možné naplánovať u nás v zubnej klinike v Piešťanoch, kde Vám ponúkame konzultáciu zadarmo.
   Kontaktovať nás môžete telefonicky alebo emailom.
   S pozdravom Smile Clinic

 88. Janka hovorí

  Dobrý deň Pani doktorka.
  Ďakujem za odpoveď, ale ešte sa chcem opýtať: Môže ta bolesť pretrvávať aj keď už prešiel viac ako mesiac od otvorenia zuba ? Zub je už preliečený a 2týždne definitývne zatvorený.Tá bolesť je už rok stále rovnaká.Od kedy mi bola nasadená korunka. Nemôže byť chyba v korunke? Niekde som čítala, ak korunka tlačí do jemnných (či mäkkých) tkaniv v ďasne (neviem,či je to správne ako to píšem), tak potom to spôsobuje tiež bolestí? Neprišla som zbytočne o “zdravý ” zub (lebo rentgen žiadny zápal, ani nič neukázal ). Nerv mi vybrali,len preto ,že som mala bolesti. Ešte sa chcem opýtať, pri tomto zákroku mi prevrtal môj zubár korunku a zaplomboval ju amalgámom. Čiže moja investícia do korunky je požnačená tým,že je prevrtaná a ešte aj vidieť amalgám. Ďakujem.

  • hovorí

   Pani Janka,
   pokiaľ Vás zub stále bolí, tak možno je korunka vysoká na zhryz, a možno je bolestivý iný zub.
   S pozdravom Smile Clinic

 89. Eva hovorí

  Dobrý deň,

  chcem sa opýtať, či je nutné umrtviť zub, keď je kaz ide do nervu (zub nebolí), alebo sa dá aj preliečiť.
  Ďakujem pekne

  • hovorí

   Dobrý deň Pani Eva,
   nie zub sa nemusí vytrhnúť. Liečba je nasledovná : čistenie koreňových kanálikov a novú výplň, časom bude zub potrebovať zubnú korunku.
   S pozdravom Smile Clinic

  • hovorí

   Dobrý deň Pán Martin,
   cena za celo-keramické zubnú korunku je 327Euro. Táto cena ja kompletná vrátane lokálnej anestézy, provizórnej korunky, atď.
   S pozdravom Smile Clinic

 90. Emila hovorí

  Dobry den, chcela by som sa spytat kedy je najlepsie si davat zubne korunky? Pocula som ze v zimnom obdovi sa da potom lahko dostat do zuba zapal? Je to pravda? Dakujem.

  • hovorí

   Dobrý deň Pani Emília, zubná korunka sa dá na zub vtedy ak ju zub potrebuje, ročné obdobie to neovplyvňuje.
   S pozdravom Smile Clinic

 91. Barbora hovorí

  Dobry den, v jednotke zube mem vytiahnuty nerv a chystam sa dat si spravit korunku, no mam obavu z toho ze ak mi zubar vykona lokalnu anezstezu, ze mi zase nezaberie a obrusenie bude bolestive. V minulosti mi uz trhali dva zuby ani jeden nebol kazovy, islo o nalomene stolicky, a anezteza mi vobec nezabrala ani pri dvojitej davke. Prosim vas, kde moze byt problem? ako mam v tomto pripade postupovat ? Dakujem velmi pekne za odpoved.

  • hovorí

   Dobrý deň Pani Barbora,
   pokiaľ máte zo zuba vytiahnuté nervy, tak sa nemusíte obávať, žeby Vás zub pri obrusovaní na korunku bolel. Pacientom sa ale aj tak podáva lokálna anestéza, tak verím, že budete v poriadku.
   V dnešnej dobe sú rôzne spôsoby a metódy, ako umŕtviť zub, tak sa nemusíte báť bolesti, pokiaľ lokálna anestéza aj tak nezaberá a pacient pociťuje bolesť, ošetrenie sa odloží.
   S pozdravom Smile Clinic

 92. Alexandra hovorí

  Dobry den. chcela by som sa spytat ako dlho trva obrusenie zubu do takeho tvaru aby bolo nasledne mozne nan nasadit korunku. ? Mam na mysli predny zub dvojku. dakujem velmi pekne za odpoved.

  • hovorí

   Dobrý deň Pani Alexandra,
   brúsenie jedného zuba aj s nasadením provizórnej korunky trvá osi hodinu. Výroba jednej zubnej korunky trvá približne 2-3dni.
   S pozdravom Smile Clinic

 93. Janka hovorí

  Dobrý deň.
  Vpravo hore 5. zub mám okuronkovaný. Korunka ma bolela, ani som na tej strane nemohla jesť, tak mi zubár korunku prevrtal, vyčistil kanálik. No tento zub (alebo korunka) stále bolí. Stále rovnako ,ako predtým, na zahryznutie aj pri dotyku? Mám vybratý nerv, už by sa mal zub uzavrieť, no bolesť je stále rovnaká, ako po nasadení korunky , tak aj teraz. Čo to môže byť? Ďakujem.

  • hovorí

   Dobrý deň Pani Janka,
   niekedy po vyčistení koreňových kanálikov trvá pár dní, pokiaľ sa zub ustáli a prestane bolieť, obvykle je to taká “modrinová” bolesť.
   S pozdravom Smile Clinic

   • Janka hovorí

    Dobrý deň Pani doktorka.
    Ďakujem za odpoveď, ale ešte sa chcem opýtať: Môže ta bolesť pretrvávať aj keď už prešiel viac ako mesiac od otvorenia zuba ? Zub je už preliečený a 2týždne definitývne zatvorený.Tá bolesť je už rok stále rovnaká.Od kedy mi bola nasadená korunka. Nemôže byť chyba v korunke? Niekde som čítala, ak korunka tlačí do jemnných (či mäkkých) tkaniv v ďasne (neviem,či je to správne ako to píšem), tak potom to spôsobuje tiež bolestí? Neprišla som zbytočne o “zdravý ” zub (lebo rentgen žiadny zápal, ani nič neukázal ). Nerv mi vybrali,len preto ,že som mala bolesti. Ešte sa chcem opýtať, pri tomto zákroku mi prevrtal môj zubár korunku a zaplomboval ju amalgámom. Čiže moja investícia do korunky je požnačená tým,že je prevrtaná a ešte aj vidieť amalgám. Ďakujem.

 94. amisu hovorí

  Dobry den. chcela by som sa spytat ako dlho trva obrusenie zubu do takeho tvaru aby bolo nasledne mozne nan nasadit korunku. ??mam na mysli predny zub dvojku. dakujem velmi pekne za odpoved. pekny den.

  • admin hovorí

   Dobrý deň,
   samotné obrúsenie zubu trvá približne 30minút, avšak si treba uvedomiť, že brúseniu predchádza konzultácia a následné podanie lokálnej anestézy a otlačky, ktoré sú potrebné pre výrobu trvalej zubnej korunky, ktorá sa natrvalo nasadí približne na šiesty deň po obrúsení zuba.
   Po obrúsení Vám bude poskytnutá po dobu kým sa vyrobí trvalá korunka dočasná korunka, ktorá bude plniť nielen estetickú funkciu.
   Je však potrebné uvedomiť si, že pri použití dočasnej korunky treba dbať na zvýšenú opatrnosť počas hryzania potravy.
   Dočasne sa treba vyhnúť konzumácií surovej zeleniny a niektorého ovocia, ako je mrkva a jablko. Poprípade treba tvrdšie potraviny hrýzť inou časťou zubov, na boku a podobne.
   Prajeme pekný deň

 95. veronika hovorí

  Dobry den, pani doktorka. Mam 22 rokov a pred rokov mi zubar vybral nerv z predneho zuba dvojky. Zatial ho mam vyplneny len plombou. chcela by som sa spytat ako asi dlho vydrzi takyto zub? planujem si dat korunku, chcela by som sa spytat je toto osetrenie – obrusenie zubu bolestive ak v zube uz nemam nerv ? Dakujem velmi pekne za odpoved.

  • hovorí

   Dobrý deň Veronika,
   zub, ktorý má vyčistené a zaplnené koreňové kanáliky má tendenciu sa zlomiť, pretože už nie je vyživovaný. Preto sa po ošetrení koreňového kanálika doporučuje na zub nasadiť zubná korunka.
   Príprava na zubnú korunku nie je bolestivá, pred každým ošetrením podávame pacientovi lokálnu anestézu, tak ošetrenie je bezbolestné.
   S pozdravom Smile Clinic

 96. dominika hovorí

  Dobrý deň, chcela by som sa s Vami poradiť ohľadom mojich zubov. Nosila som strojček dva roky pretože mi chýba dvojka na pravej strane. Strojček mi trojku posunul na miesto dvojky. Po donosení strojčeka sa moje zuby začali vracať naspäť. Takže teraz mám medzi jednotkou a trojkou medzeru ktorú by sa zišlo niečim vyplniť, ale mám pocit že na nový zub nieje dostatočne veľká. Strojček už nosiť nechcem. Viete o nejakej inej možnosti ? ďakujem za odpoveď

  • hovorí

   Dominika, po sňatí zubného aparátu sa nosí ešte nočný strojček na zuby, aby sa zuby nepohli, ak sa pohli tak budete potrebovať buď zubný mostík alebo zubný implantát. Či je medzera dostatočne veľká na zubný implantát Vám povieme pri vstupnej konzultácii a verím, že Vám pomôžeme nájsť alternatívu, ako sa medzery zbaviť aj bez zubného strojčeka.
   S pozdravom Smile Clinic

 97. Jana hovorí

  Dobry den chcem sa opytat kolko by ma stalo trhanie 4 prednych zubov v celkovej narkoze a nasledne tam dat bud korunky alebo implantaty…. dakujem za odpoved

  • hovorí

   Dobrý deň Pani Jana,
   cenovú kalkuláciu som Vám poslala na Váš e mail. Po extrakcii 4 predných zubov budete potrebovať asi 3 zubné implantáty a 4 členný mostík, pripevnený na zubných implantátoch alebo zubný mostík, ktorý pozostával zo 6 členov – 6 koruniek minimálne. Ošetrenie v celkovej narkóze môžeme pre Vás naplánovať.
   S pozdravom Smile Clinic

 98. Andrea hovorí

  Dobrý večer, rada by som sa Vás opýtala, koľko by stál u Vás zákrok, keď mám medzi prednými zubami medzierku a obidve predne dvojky mi chýbajú (nevyrastli mi). Nosím strojček, ale nejak to nepomáha, tak by som sa chcela s Vami čím skôr poradiť, aby ste mi pomohol vyriešiť tento problém a nájsť čo najlepšie riešenie pre moje zuby. Ďakujem.

  • hovorí

   Dobrý deň Pani Andrea,
   pokial je medzera dostatočne veľká pre nový zub, tak by som Vám navrhla zubný implantát, ak nie, tak zubný mostík.
   Verím, že Vám budeme vedieť poradiť pri konzultácii priamo u nás na klinike.
   S pozdravom Smile Clinic

 99. Ivka hovorí

  Dobry deň, mám problém so zubami.. Nech robím čokoľvek, cítim, že sa mi stále kazia, odhnívajú alebo ja neviem.. trápi ma to, lebo si ich umývam 3x do dňa, používam medzizubnú kefku, ústnu vodu, kvalitnú pastu a stále nové kazy.. Viem, že to mám dedičné, lebo moja babka nemala žiaden zub už v 30tich rokoch a ja mám teraz 23 a už sa mi to začína. Predný zub mám už jeden mŕtvy a je dosť tmavý, chcela som si dať na neho porcelánovú korunku, ale keď tak rozmýšľam, tak si dám asi na všetky zuby, lebo sa budem o chvíľku za ne riadne hanbiť. A tak by som sa chcela opýtať, koľko by ma to všetko stálo a či by sa to dalo za dva týždne. Pracujem v zahraničí a chodím domov zvyčajne len na skok . ďakujem za skorú odpoveď, s pozdravom Iva

  • hovorí

   Dobrý deň Pani Ivka,
   pokiaľ chodíte pravidle k zubnému lekárovi, on Vám zubné kazy vie identifikovať v rannom štádiu, tak sa nemusíte báť že Váš stav extrémne zhorší. Niekedy keď si pacient aj dobre čistí zuby, tak je problém v stravovaní. Treba si dávať pozor na sladené nápoje a cukry. Taktiež používajte prípravky s vyšším obsahom fluoridov. Na výrobu zubných koruniek potrebujeme okolo 5 dní, tak ak budete niekedy na Slovensku aspoň týždeň, verím, že ošetrenie stihneme. Budete potrebovať termín na prípravu Vašich zubov na zubné korunky a termín na nasadenie.Cena za celo-keramickú zubnú korunky je 327Euro. Táto cena je kompletná a zahŕňa aj ošetrenie, výrobu koruniek, lokálnu anestézu, dočasné koruny … .
   Termín si môžete objednať telefonicky alebo emailom.
   S pozdravom Smile Clinic

 100. Janka hovorí

  Dobrý deň.
  Už rok mám na dvoch zuboch kovokermické korunky. No problém je vtom ,že ma tie zuby ,či korunky strašne bolia,bolí ma ďasno,ako keby kosť až líce. Môj zubár mi hovorí,že je všetko v poriadku a ďasná sú vraj ružové. No mňa to tak bolí,že by som si tie korunky až vytrhla z úst. Čo to môže byť ačo mám robiť? Som z toho hrozne podráždená. Poradte mi prosím.
  Ďakujem.

  • hovorí

   Pani Janka,
   podľa toho čo ste napísala, si myslím, že máte na zube infekciu a budete potrebovať ošetrenie koreňových kanálikov.
   S pozdravom Smile Clinic

   • Janka hovorí

    Dobrý deň.
    Ďakujem za odpoveď. Ešte sa chcem poradiť. Celú noc som od bolesti nespala. Bolela celá kosť vpravo hore aj líce a nezabrali mi žiadne lieky (najprv som zobrala atalargin a asi po dvoch hodinách ibalgin 400 a nič). Hneď ráno som išla na zubné a priamo do nemocnice. Pani doktorka mi strhla korunku zo sedničky vpravo hore a poslala ma na snímok. Ten nič neukázal, tak to dnes uzavrela tak, že to bude asi zlé osadenou korunkou (mám okolo zuba podráždené ďasno). Mám si kloktať zub. vodou či sa to neupokojí. Urobila mi aj test (tým snehom), zub reagoval, čiže je živý. Po pol hodine bolesť ustúpila, no večer okolo 18tej nastúpila znovu a dokonca pridala sa aj taká pulzujúca. Testovala aj okolité zuby a vraj päťka vpravo hore cez korunku nereagovala, tak usúdila, že asi odumrel .No ja teraz pri záhryze a dotyku cítim bolesť aj na tomto zube (korunke)+ ma bolí celá kosť, alebo horná sánka vpravo hore. Opäť som zobrala lieky na bolesť a nič nezaberá. Prečo? Nemôže to suvisieť aj s týmto zubom? Tiež sa veľmi bojím tých kanálikov, lebo vraj sedmička na čistenie kanálikov je dosť obtiažná.

    • hovorí

     Pani Janka,
     na rontgenovom snímku môže byť aj skrytý nález, ..ale keď máte stále pulzujúcu bolesť, určite navštívte zubného lekára ešte pred víkendom, lebo ak Vám lieky nepomáhajú tak si myslím, že budete potrebovať čistenie koreňových kanálikov. Tohto ošetrenia sa naozaj nemusíte báť.
     S pozdravom Smile Clinic

 101. Emilia hovorí

  Dobry den Natalia, moj 6 rocny syn ma zakus. Bola som u jednej stomatologicky a ona mi povedala, ze este je cas na strojcek a aj ked ho da, ze je mala pravdepodobnost, ze sa chrup vyrovna. V blizkej rodine takyto problem nemame, takze si nemyslim, ze je to dedicne.
  Co sa s tym vlastne da robit a kedy je najlepsi cas na strojcek v takomto pripade?
  Dakujem za odpoved.

  • hovorí

   Pani Emília,
   obvykle sa zubný strojček nasádza až vtedy ak majú deti prerezané trvalé zuby, okolo veku 10-12.
   Keďže Váš syn má ešte len 6 rokov, jeho sánka bude ešte rásť.
   Odporučila by som Vám navštíviť čeľustného ortopéda, ktorý Vám poradí, kedy by bol Váš syn vhodný kandidát na zubný strojček.
   S pozdravom Smile Clinic

 102. Sylvia hovorí

  Dobrý deň.chcela by som si dať urobiť porcelánové zuby na 4 predné.chcela by som vedieť kolko by ma to stálo.Ďakujem

  • hovorí

   Dobrý deň Pani Sylvia,
   cena za 4 celo-keramická zubné korunky je 327€x4=1308€ Táto cena je kompletná a sú v nej zahrnuté aj dočasné korunky a lokálna anestéza.
   Fotografie pacientov pred a po ošetrení aj so zubnými korunkami nájdete na našej facebook stránke pod Smileklinik.
   S pozdravom Smile Clinic

 103. Dani hovorí

  Dobry den, rozmyslam nad korunkou na prednom zube na jednotke nakolko mi casom stmavol, kedze mi zubar vytrhol pred par rokmi nerv. Navyse asi tretina zubu mi vyplna biela plomba, takze bielenie asi nepripada u mna v uvahu, ci?…Chcela by som sa spytat, aky typ korunky je najlepsi a kolko to asi stoji. Ake typy koruniek existuju, co sa tyka materialu? Citala som o kovovo-keramickych, celokeramickych, zirkonovo porcelanovych..Aky je medzi nimi rozdiel? Ake ponukate vy?

  Vopred dakujem za odpoved a prajem pekny den!

  • hovorí

   Dobrý deň Dani,
   zub ktorý je endodonticky ošetrený, časom stmavne a je viac náchylný na fraktúru, preto sa po ošetrení koreňových kanálikov doporučuje zubná korunka.
   Na predný zub by som Vám doporučovala celo-keramickú zubnú krunku. V SmileClinic Piešťany používame kovo-keramické, celo-keramické a taktiež Emaxové zubné korunky.
   Kovo-keramická zubná korunka má kovové jadro a rozdiel medzi celo-keramickou a Emaxovou korunkou je v technike prípravy korunky a vrstvenia porcelánu.
   S pozdravom Smile Clinic

 104. Darina hovorí

  Dobry den ja by som sa chcela spytat kolko by ma vysli nove zubky asi 5prednich aj s narkozov nakolko mam panicky strach a je mi hned na odpadnutie u zubara. Mam aj potvrdenie od psichiatricky ze mam fobiu a vravela mi ze v tedy je to lacnejsie je to pravda?? dakujem za odpoved

  • hovorí

   Dobrý deň p.Darina,
   pokial by ste mala záujem o zubné korunky, tak cena za celo-karmickú zubnú korunky spolu aj s prácou je 327Euro. Cena za ošetrenie v celkovej narkóze je 170Euro prvá hodina a každá ďalšia hodina 90Euro. My sme súkromná zubná ambulancia, tak u nás si pacient hradí ošetrenie aj celkovú narkózu sám. Skúste sa poradiť s Vašom psychologičkou ako postupovať.
   S pozdravom Smile Clinic

 105. Petra hovorí

  Dobrý den,
  chcela by som sa spýtať už asi rok a pol mam nasadenú zubnú korunku na očnom zube no začalo no obrúsený zub pod korunkou ma neskutočne začal bolieť ako to bude zubár riešieť? dá sa táto korunka odlepiť? dakujem za odpoved…

  • hovorí

   Dobrý deň Pani Petra,
   pokial je na zube zápal a zub potrebuje byť endodontick ošetrený, tak sa to obvykle ošetruje cez zubnú korunku.
   S pozdravom Smile Clinic

 106. Mia hovorí

  Dobry den,

  mam otazocku. Pred tromi rokmi mi bola nasadena kovovo-keramicka korunka ako jeden celok na tri predne zuby na spodnej celusti. Je normalne, ze ked sa pozeram zospodu vidim mierne precnevajuci kov v dasne? Nie je to vsak jediny problem. Nakolko sa uz tri roky neviem zbavit cevenych, krvacajucich dasien. Pravdou je, ze ma to neboli, ale nezda sa mi to ok. Momentalne (tri dni) uzivam Corsodyl a ten mi zapal stiahol aj krvacanie a cervenost ustupili, ale myslim si ze je to len docasne a po skonceni sa dany problem bude opakovat znova. Moja stomatologicka mi stale vravi, aby som lepsie dodrzivala dentalnu hygienu, ale myslim si, ze tym to nebude. Dodrziavam poctivo.Tym, ze je korunka natesno ako jeden kus, nemam vela moznosti, ako sa k jednotlivym zubom dostat. Co ma vsak v poslednej dobe znepokojuje je zapach, ktory citim, ak zuby zakusnem do niecoho, pripadne si na ne zatlacim. Mam pocit, ze moja stomatologicka danej veci nevenuje dostatocnu pozornost. Zapach okomentovala, ze je sposobeny bakteriami v ustnej dutine, atd. Odporucala mi aj chemoterapeutika, neviem presne nazov, ktore vraj posobia na bakterie, kde nie je kyslik. Uzivala som ich pred dvoma rokmi a nepomohli dany problem odstranit. Upozornuje ma, ze si mam stale cistit zuby a pouzivat spravnu zubnu kefku, ktoru pri kazdej preventivke zmeni za inu. Je mozne, ze by mi dane korunky nenasadila spravne a tym padom mi tam vznika priestor, kde sa mi zachytavaju zvysky potravy a posobia bakterie? Totiz nikde inde nemam zapalene dasna len v spominanej oblasti okolo koruniek. Nemala by som si dat dane korunky stiahnut a vymenit za celokeramicke? Za odpoved pekne dakujem a zostavam s pozdravom. Mia

  • hovorí

   Dobrý deň Pani Mia,
   myslím, že sme spolu už telefoninovali :)
   Ak máte akékoľvek otázky kedykoľvek nás kontaktujte.
   Tešíme sa na Vašu návštevu koncom Augusta.
   S pozdravom Smile Clinic

 107. Alena Hudíková hovorí

  Dobrý deň chcela by som sa spýtať na cenu približnú na 8 ks keramické zuby na princípe zásuvné spoje na horný chrup. Jedná sa aj o predné zuby. Približne aká cena aj s prácou by ma vyšla. Ďakujem za odpoveď

 108. Karolína hovorí

  Dobrý večer. Chcela by som opýtať na Váš názor. Už asi 4 roky mám na predných zuboch kovo-keramické korunky. Odtien mojích koruniek je A2. Problém je v tom, že vo večernom svetle mám korunky peknej farby- nie sú ani biele ani žlté, proste k mojej pôvodnej sklovine, ALE na dennom svetle sú korunky škaredej žltej farby. Tá farba je neprehliadnuteľná, dalo by sa s tým niečo urobiť? ja neviem trebárs pomohlo by nejaké špeciálne bielenie, alebo niečo takéto neexisstuje?Tiež som počula, že nie je dobré dávať korunky dole a meniť ich, pretože to nejako nepriaznivo pôsobí na pôvodne zuby. Vopred ďakujem za odpoveď.

  • hovorí

   Dobrý deň pani Karolína,
   pokiaľ nie ste spokojná s farbou Vašich zubných koruniek, tak jediná možnosť je ich vymeniť za nové. Zubné korunky sa bieliť bohužiaľ nedajú.
   Doporučovala by som vám celo-keramické zubné korunky.
   S pozdravom Smile Clinic

  • sysa hovorí

   Mám ten istý problém. Tiež mám celokeramické na hornej pravej i ľavej 1-e a 2-e, t. j. 4 zuby, tiež farba A2 a sú žlté, nie som s nimi spokojná.
   Chcela by som sa spýtať, či ste už našli riešenie.
   Ďakujem

   S úctou

 109. Lenka hovorí

  Dobrý deň, mám 22 rokov a na horných 4 predných zuboch mám kovo-keramické korunky. Nie som však s nimi spokojná. Nevyzerajú pekne a navyše ďasná nad nimi mi stmavli. Pred niekoľkými rokmi mi zubár vytrhol dve horné stoličky a ostatné zuby sa mi posunuli a teraz mám medzi nimi medzierky. Dalo by sa s týmto stavom niečo urobiť? chcela by som mať “americký úsmev”… Koľko by to asi stálo

  • hovorí

   Dobrý deň Pani Lenka,
   ďakujeme za Váš komentár.
   Doporučovala by som Vám vymeniť Vaše kovo-keramické zubné korunky za nové celo-keramické, sú oveľa estetickejšie a za ich pomoci môžete vytvoriť aj zubné mostíky, ktoré by uzavreli medzeru po vytrhnutých zuboch.
   Termín na konzultáciu si môžete objednať telefonicky alebo cez náš kontaktný formulár.
   S pozdravom Smile Clinic

 110. jana hovorí

  Dobry den ja mam taky problem, ze mi odumrel nerv cize mi ho vybraliu a teraz mam tmavsi zub ako ostatne zuby chcela by som si dat urobit porcelanovu korunku, ale bojim sa ze mi to bude vidno. Takze je vidno porcelanovu korunku, alebo nie??? Dakujem

  • admin hovorí

   Dobrý deň,
   Keramickú korunku nie je poznať na pohľad. Vyrobí sa presne tak, aby vyzerala ako Váš vlastný zub. To že máte mŕtvy zub sa dá riešiť aj bielením a to tak, že sa bieli z vnútra. To znamená, že sa Vám do zuba z vnútornej strany navŕta malá dierka, aplikuje sa bieliaci gél a nechá pôsobiť 1 – 2 dni. Keď je zub požadovanej farby, gél sa odstráni a zub zaplombuje.

   Pekný deň

 111. Marta hovorí

  Dobrý deň, chcela by som sa spýtať. Syn má 40 rokov, chýba mu 9 zubov horných.Koľko by asi stál takzvaný mostík?
  Ďakujem.

 112. vlada hovorí

  Mam panicky strach zo zubarov. Bojim sa aj obycajnej prehliadky.. Chcela by som vediet ci je ta nahrada zubnej korunky bolestiva?Dakujem.

  • hovorí

   Dobrý deň Pani Vlasta,
   zuby sa na zubné korunky obrusujú v lokálnej anestéze, takže ošetrovaná časť je umŕtvená a nebolí. Nasadenie a vytvorenie dočasnej korunky je úplne bezbolestné. Nemusíte mať strach.
   S pozdravom Smile Clinic

 113. Kristína hovorí

  Dobrý deň,
  v detstve som mala úraz a okrem spodného silného predkusu,ktorý sa nepodarilo vykorigovať ani strojčekom sa mi odlomila časť skloviny z prednej jednotky – z konca zúbka asi milimeter , takže mám jednu jednotku peknú a druhá je o trošičku kratšia a na spodu svieti biely milimetrový pásik, je to dosť výrazné. Určite nie je potrebné vymieňať celý zub,to by bola podľa mňa škoda, ale dá sa odlomená sklovina nahradiť?Ak áno,koľko by ma to asi stálo?Ďakujem za odpoveď

 114. vierka hovorí

  Dobry den.mam panicky strach zo zubarov a surne by som potrebovala vytrhnut predne hore 1122.chcem sa opytat ci by ste ma uspali na to trhanie a kolko by ma to stalo dokopy trhanie a uspatie.a ci by sa to dalo naraz vsetky 4.dakujem

  • hovorí

   Dobrý deň Pani Vierka,
   vždy je dôležitá vstupné vyšetrenie aby sa ošetrenie naplánovala, ale pokiaľ budete v celkovej narkóze tak verím, že sa zuby budú dať vytrhnúť naraz. Cena za extrakciu je 41 Euro a ošetrenie v celkovej narkóze stojí 170Euro prvá hodina a každá ďalšia hodina 90Euro.
   Termín si môžete objednať telefonicky alebo emailom.
   S pozdravom Smile Clinic

 115. veronka hovorí

  Dobry den,

  od svojich 7 rokov nosim zubnu protezu (mam 22), nemam hornu jednotku. Uvazovala som nad implantatmi, avsak mam dost velky predkus, cize najskor je potrebne riesit to. Fixny strojcek mi vsak nevie spravit ani jeden zubar a to som bola asi na 10 konzultaciach- s tym, zeby som nemala medzeru. Uvazujem aj nad mostikom, tu som premyslala, ci sa to da spravit tak, ze sa mi obrusi hornych 6 zubkov( ktore su ale zdrave) a tak sa nasadi mostik, ktory by uz nerobil predkus. Co sa tyka financii, nemam problem zaplatit aj 3000 eur za to, len aby som sa uz konecne mohla sebavedome usmievat!
  Prosim odpiste mi na mail
  Dakujem za Vas cas

  • hovorí

   Dobrý deň Pani Veronika,
   je veľmi ťažké súdiť stav, pokiaľ sme Vaše zúbky nevideli.
   Ale v každom prípade máte možnosť zubného mostíka ako ste sama písala, alebo zubného implantátu.
   Pokiaľ ale chcete napraviť Váš predkus, tak by som Vám poradila zubný strojček teda čelustno-ortopedickú liečbu a potom po ukončení liečby zubný implantát. V každom prípade by sme Vás radi privítali u nás na klinike na konzultácii a pláne ošetrenia.
   S pozdravom Smile Clinic

   • veronka hovorí

    Dobry den,

    chcela by som Vas etse poprosit o odpoved na otazku, ci sa mostikom moze riesit ten predkus aspon o par mm?

    Dakujem

    • hovorí

     Pani Veronika,
     zuby sa dajú posunúť o pár mm za pomoci zubných koruniek a mostíkov, ale naozaj záleží na individuálnom prípade.
     S pozdravom Smile Clinic

 116. Vladimira Baranova hovorí

  Dobrý deň, asi pred týždnom my extrahovali predný zub vzhladom na to že mám dosť velkú paradentozu a väčšinu vrchných zubov už nemám, vždy sa my urobí hnisavý vak až my zhnisá dasnoaj teraz som musela užívať ANTB,dájú sa u vás urobiť zubné náhrady aj v takomto prípade. ak ano rada by som vedela za ako dlho a v akej cenovej relácii Dakujem

  • hovorí

   Dobrý deň,
   Najlepšie by bolo, ak by ste prišli na konzultáciu, kde by sme Vám urobili snímok ( ak nemáte ) a podľa toho by pán doktor určil, či sa aj vo Vašom prípade dá implantovať. Zo snímku by sme zistili aj to, či máte dostatočnú hrúbku kosti na implantáty. Ak budete mať záujem sa objednať u nás na konzultáciu, tak môžete zavolať, alebo sa objednať aj prostredníctvom e- mailu.
   Pekný deň
   S pozdravom Smile Clinic

   • veronka hovorí

    Dobry den,

    poprosila by som Vas etse o odpoved na otazku ci je mozne mostikom trosku posunut predkus.
    Dakujem

    • hovorí

     Pani Veronika,
     pomocou zubných koruniek a mostíkov sa dajú zúbky posunúť,…ale nie úplne. Vždy záleží na individuálnom prípade. Preto je dôležitá konzultácia a vstupná prehliadka.

 117. Marek hovorí

  Dobry den.
  Vzhladom na stav mojich zubov- korunky na prednych zuboch,skusane spodne predne zuby,viacero amalgamovych plomb,fajciar potrebujem kompletnu opravu.
  Je mozne vsetky zuby,ktore maju podla mojho doterajsieho zubara korene v poriadku,nahradit korunkami typu cerec?
  Pokial ano,s kolkymi navstevami treba pocitat,resp.kolko koruniek mozete urobit v ramci jedneho osetrenia?su potrebne casove odstupy medzi osetreniami?
  Dakujem za odpoved.

  • hovorí

   Dobrý deň Pán Marek,
   ak máte záujem o rekonštrukciu Vašich zubov pomocou koruniek Cerec, tak budete potrebovať 3. návštevy.
   Prvá návšteva konzultácia a plán ošetrenia, druhá návšteva-ošetrenie, príprava Vašich zubov na zubné korunky a 2 týždne neskor 3. návšteva-nasadenie Vašich nových koruniek.
   Termín na konzultáciu si môžete objednať telefonicky alebo cez kontaktný formulár.
   Tešíme sa na Vašu návštevu.

   • Marek hovorí

    Dobry den,dakujem za odpoved.
    Znamena to,ze dva tyzdne budem mat obrusene zuby,tak ako pri klasickych korunkach?

    • hovorí

     Dobrý deň,
     Áno je to klasický spôsob. Na výrobu koruniek budeme potrebovať približne 2 týždne. Dovtedy ako Vám nasadíme trvalé korunky, budete mať na zuboch provizóriá, ktoré Vám tie 2 týždne určite vydržia. Pekný deň
     S pozdravom Smile Clinic

     • marek hovorí

      Aha,tak som to zle pochopil,myslel som,ze cerec korunky su “na pockanie”.Mozete mi prosim poslat kalkulaciu na email?.
      Dakujem

 118. eva hovorí

  Dobry den mam vlozene vlozene v kanalikoch titanove capi zubar mi povedal ze mi spravy korunku na zub chcela by som vediet ci sa neda ten zub vyplnyt blombou??? momentalne tam mam blombu je potrebne davat korunku naco je dobra ta korunka ??dakujem

  • hovorí

   Dobrý deň Pani Eva,
   áno po vyčistení a zaplnený koreňových kanálikov sa pacientom doporučuje zubná korunka. Zub, je totiž oslabený a môže sa ľahko zlomiť.
   S pozdravom Smile Clinic

 119. pipo hovorí

  Dobry den,
  chcem sa opytat, ak mi vypadla plomba a potom zlomil zub, tzn. ze zostal koren vo vnutri, co by ste mi poradili? aky je postup?dakujem

  • hovorí

   Dobrý deň,
   pokial je zub zlomený ale koreň zuba nie je poškodený, tak sa dá zub endodonticky ošetriť, čo znamená, že sa vyčistia a zaplnia koreňové kanáliky, a za pomoci čapovej nadstavby a zubnej korunky vieme zub nahradiť.
   Radi Vás privítame u nás v zubnej ambulancii na konzultáciu a plán ošetrenia.

   S pozdravom,

 120. zuzana hovorí

  Dobrý deň. V osemnástich rokoch som mala nasadený fixný strojček na oboch radoch zubov.Po jeho odstránení mi ostali poškodené (tmavé) stoličky, (na ktorých bola nasadená kovová svorka strojčeka). Teraz po rokoch sa mi začali všetky zadné stoličky rozpadávať a to všetky naraz. Taktiež sa mi nevytvoril pekný zákus, spodnú čelusť mám vsunutú príliš dovnútra . Rozmýšlam preto nad implantátmi a chcela by som sa opýtať, či je možné implantátmi úplne zmeniť zákus zubov, tak aby aj moje ústa pôsobili prirodzene? Chcem sa tiež opýtať, či umožňuje Vaša klinika aj platbu na splátky. Vopred ďakujem za odpoveď.

  • hovorí

   Dobrý deň Pani Zuzana ,
   pomocou zubných implantátov môžeme zmeniť postavenie zubov, ale iba do určitej miery.
   Ak máte spodnú čelusť moc vsunutú dovnútra, tak by som Vám poradila navštíviť stomato-chirurga.
   Ošetrenie na splátky bohužiaľ neponúkame, ale ak máte zuájem o zubné implantáty budete potrebovať 3 návštevy u nás na klinike a platba sa tiež rozdeluje na návštevy.
   S pozdravom Smile Clinic

 121. VIVIEN hovorí

  Dobry den ……pan doktor mi nedelu vybral nerv a vcera mi nasadil porcelanove korunku ale mi to stale boli a je to velmi citlive a este ako mi nasadil nieco nevyznam sa vtom tak odvtedy mam nos zapchuntu a citim sa ako by som bola prechladnuta ..dnes mi druha doktorka dal dole korunku a teraz neviem co mam daleh robit uz som vyplatila 200eur ale zub este stale nemam uz skoro 4tyzden

  • hovorí

   Dobrý deň Vivien,
   poradila by som Vám vrátiť sa k zubnému lekárovi, ktorý Vám čistil koreňové kanáliky a poradiť sa s ním. Pokial totiž boli koreňové kanáliky vyčistené a zaplnené, nemalo by Vás to tak dlho bolieť. Niekdy pacienti pociťujú bolesť po cca 4 – 5 dní po čistení kanálikov, ale 4 týždne + opuch je dosť dlhá doba. Radi Vás privítame aj u nás v ambulancii.
   S pozdravom Smile Clinic

 122. Silvia hovorí

  Dobrý deň,
  zubár mi momentálne robí endodonciu. Najskôr mi tam dal umŕtvovaciu vložku, potom mi vybral nerv a dal mi tam opäť nejakú výplň. Tá mi však v stredu vypadla. Ku zubárovi sa chystám až v pondelok, tak sa chcem spýtať, či sa mi s tým zubom môže niečo stať. Resp. môže to nejak spôsobiť komplikácie?
  Vopred ďakujem za odpoveď.

  • hovorí

   Dobrý deň Silvia,
   ďakujem za Váš komentár, pokial Vám vypadla dočasná výplň, tak si len dávajte pozor, aby som Vám do zuba nedostala potrava. Ale pokial máte k zubnému lekárarovi objendnaný termín na pondelok, tak verím, že to bude v poriadku.
   Užite si víkend,
   Natalia

   • sylvia hovorí

    dobry den mam vytrhnutu 4 v pravo hore a chcela by som nahradu za tu medzeru … rok to riesim medzernikom ale je to velmi nepohodlne a neprijemne
    mohli by ste mi dat cenu za implantat alebo mosik alebo by ste mi to mohli zaslat do email.

    • hovorí

     Dobrý deň Pani Sylvia,
     zubný implantát je ideálna náhrada chýbajúceho zuba. Kompletná cena za jeden zubný implantát je 1000Euro a cena za 3 členný celo-keramický zubný mostík je tiež okolo 1000Euro. Nevýhoda zubného mostíka je, že okolité zuby sa musia obrúsiť.
     S pozdravom Smile Clinic

 123. Dancuľ hovorí

  Ahoj, chcela by som sa spýtať, keďže nemám ešte 18 a nevyrástli mi dvojky (takže mám lopatky a za nimi sú rovno očné zuby – samozrejme že mám zuby na krivo :/ ). Prepláca poisťovňa určitu sumu alebo si všetko musím hradiť sama?

  • hovorí

   Ahoj Dancuľ,
   neviem či niečo prepláca poisťovňa, lebo my sme súkromná zubná ambulancia.
   Verím, že zdravotná poisťovňa by vedela poradiť.
   S pozdravom Smile Clinic

 124. martina hovorí

  Dobrý večer,
  už dlho ma trápia horné predné 2 zuby, z jedného sa mi asi pred 3 rokmi kúsok odlomil, zúbár mi to opravil no odvtedy to sú len večné oprávky a problémy. Často sa mi kazia, plomba sa mi štiepi a sú zájdené aj napriek tomu že si zuby pravidelne umývam. Niekedy sa bojím zahryznúť do tvrdšieho jedla lebo sa bojím že mi tam niečo z toho zubu zostane 😀 Určite si nechcem dať implantáty toho sa dosť bojím, ale nad korunkami uvažujem už dávnejšie no hádam sa s mamou, ktorá tvrdí že je to hlúposť. Tak sa neviem rozhodnúť, chcem sa teda spýtať či je to v mojom prípade a v mojom veku (20) vhodné a ešte si chcem ujasniť, keď si dám nasadiť korunku môžu sa mi moje zuby ďalej kaziť a ako mi ich zubár opraví skrz korunku? :)
  Za Vašu odpoveď vopred ďakujem.

  • hovorí

   Dobrý deň p. Martina,
   pokiaľ máte odlomené z Vašich predných zubov a výplň Vám tam nedrží, tak by som Vám poradila, si dať spraviť novú kompozitnú výplň, alebo spomínanú zubnú korunku. Ak je zubná korunka spravená dobre, tak by sa Vám pod korunkou nemal spraviť kaz.
   Doporučovala by som Vám prísť aj s maminou na konzultáciu a verím, že Vám poradíme najlepší spôsob ošetrenia Vašich predných zubov.

 125. Nella hovorí

  Dobrý večer , mám 15 rokov a chýbaju mi horné dvojky a preto by som sa chcela opýtať ako by sa medzery dali vyplniť dočasne kým nedosiahnem 18 rokov a budem môcť mať implantáty ? Ďakujem

  • hovorí

   Dobrý deň Nella,
   na dočasné vyplnenie priestoru sa používa špeciálny zubný mostík, ktorý nepoškodí okolité zuby alebo medzerník. Ešte by som Vám odoporučovala sa poradiť s ortodontistom o možnostiach liečby.
   Pekný deň.

 126. Fero hovorí

  Dobry den,
  Chcel by som sa spytat na moznosti kompletnej nahrady chrupu. Ake su moznosti a predbezna cena?
  Dakujem za reakciu

  • hovorí

   Dobrý deň Pán Fero, bezzubá čeľusť sa nadradí zubnými implantátmi. Obvykle sa do hornej čeluste implantuje 4-6 zubných implantátov, na ktoré sa pripevní 12 korunkový zubný mostík, ktorý je na Vaše zubné implantáty pripevnený natrvalo. Cena za toto ošetrenie je okolo 5000Euro. Radi Vás privítame u nás na klinike v Piešťanoch na konzultáciu a plán ošetrenia. Nový pacient platí u nás iba za OPG digitálny rontgenový snímok 24Euro.

   • Fero hovorí

    Dakujem za reakciu,
    no neoplati sa potom radsej 12x implantat = 12×350 co je 4200e a kazdy zub je potom v pripade poskodenia urcite lacnejsi ako cely mostik, ci mylim sa?

    • hovorí

     Dobrý deň Pán Fero, nie 12 implantátov sa do čeľusti neimplantuje, bolo by to pre pacienta veľmi drahé. Do emailu Vám napíšem presný plán ošetrenia

     • Alizuna hovorí

      Ako dlho trva takyto zakrok? Na internete som citala, ze takato operacia All on Four sa robi v plnej anesteze, a pacient sa zobudi s 4 implantatmi, a mostikom.

     • hovorí

      Dobrý deň,
      Zákrok ” All on four ” sa nemusí vykonávať v celkovej anestéze. My tieto zákroky bežne vykonávame v lokálnej anestéze, ale je potrebné prísť najskôr na konzultáciu, kde pán doktor skontroluje aj to, či je kosť dostatočná na zavedenie implantátu. Takýto zákrok trvá približne 2 hodiny. Po zaimplantovaní sa pacientovi vyrobí mostík, ktorý je ale iba dočasný. Dočasný do tej doby, kým sa implantáty úplne zahoja. Ak máte ďalšie otázky, kľudne nás kontaktujte.

      S pozdravom
      Smile Clinic tím

 127. Terézia hovorí

  Dobrý deň prajem.Chcem sa opýtať aká je u vás momentalne stála cena celokeramickej zubnej korunky,pretože ako čítam komentáre tak ceny sa stále kolíšu .dakujem

  • hovorí

   Dobrý deň Pani Terézia, naša cena za celokeramickú zubnú korunku je od 327Euro po 350Euro. Naše ceny sú konečné a nezahŕňajú žiadne skryté poplatky.
   Termín na konzultáciu a plán ošetrenia si môžete objednať telefonicky alebo cez kontaktný formulár, ktorý nájdete na našej internetovej stránke. Tešíme sa na vašu návštevu a prajeme Vám pekný deň.

 128. Beáta hovorí

  Dobrý deň, ja by som, prosím Vás, potrebovala poradiť. Môj problém: v hornej pravej dvojke mám vybratý nerv a titánový čap po úraze spred niekoľkých rokov. Tento zub sa mi však zlomil v ďasne. Mám ísť na zákrok, kde by mi ho mali vybrať a dať implantát s korunkou + dorobiť kosť. Radila som sa však aj inde a tam mi zase odporučili zub vybrať, doplniť kosť, nechať zahojiť a potom dať tzv. adhezívny mostík, ktorý by mi upevnili o jednotku a trojku. Potrebovala by som poradiť, čo by bolo lepšie jednak z estetického ale aj funkčného hľadiska. Nie je zavedenie implantátu skôr posledné riešenie? Čo má lepšiu životnosť a lepší komfort? Ďakujem.

 129. Eva hovorí

  Dobry den , medzi hornymi jednotkami mam medzeru cca 5 mm a medzi hornymi 2 a 3 mi mam cca 2 mm, je to pre mna hlavne esteticky problem, chcela som sa spytat co by sa dalo s tym robit, moja zubarka mi odporucala fazety ale tym by sa zvacsila sirka prednych zubov. Rozmyslala som aj o implantatoch, alebo bolo by este neake ine riesenie?

  Ďakujem za odpoved.pekny den

  • hovorí

   Dobrý deň Eva, pokiaľ máte iba estetický problém, je zbytočné rozmýšľať o zubných implantátoch. Pretože Vaše zuby by ste si musela nechať vytrhnúť. Medzera medzi Vašimi zubami by sa vedela upraviť za pomoci zubných faziet alebo zubných koruniek. Pošlite nám na náš email Vašu fotografiu a ja Vám môžem poslať predbežný plán ošetrenia.

 130. Julia hovorí

  Dobrý den,
  rada by som vedela približnú cenu riešenia mojho problemu. Povrch horných jedničiek mám poškodený, zuby mám vplyvom fajčenia a kávy nažltlé a dolné zuboradie k tomu aj krivé. Velice rada by som mala zuby uplne biele a rovné, myslím, že v tomto prípade by mohlo íst o korunky alebo fazety. Ďakujem

  • hovorí

   Dobrý deň Pani Júlia, pokiaľ Vás trápi farba na hornom zuboradí, možno by Vám pomohlo iba bielenie. V SmileClinic Vám môžeme ponúknuť aj Celokeramické korunky aj fazety. Cena za fazetu alebo za korunku je 327Euro. Táto cena je kompletná a zhŕňa aj dočasné korunky. Radi Vás privítame u nás v SmileClinic, na konzultáciu a plán ošetrenia, kontaktujte nás cez kontaktný formulár na Vašej internetovej stránke. Tešíme sa na Vašu návštevu.

 131. Cecília Polková hovorí

  Dobrý deň?
  Mám 61 rokov a môj problém tkvie v riedkych, krivých a teraz už aj niektorých vytrhnutých zadných zuboch. Horné predné zuby mám aj mierne vystúpené dopredu, takže aj skus nemám dobrý, tiež mám riedke a zaplombované krčky na predných štyroch zuboch, kde mi už vidno hranicu plomby a zubov, vyzerá to hrozne. V hornom rade mi okrem toho chýbajú 6, 7 a 8 vľavo a 7 a 8 vpravo.
  V dolnom rade zubov mám predné dva zuby veľmi vykrivené a medzi nimi medzeru dosť veľkú, skoro na 1 tenší zub, 4-ku mám kovovokeramickú korunku a tiež skoro všetky zuby plombované. Môj zubár stále s nejakým radikálnejším riešením otáľa, vraj vlastné zuby sú vlastné, korunkami by sa vraj medzierky medzi zubami nedali celkom odstrániť, lebo by som vraj mala široké zuby.
  Čo by ste mi poradili, aby som mala aj ja konečne krajší úsmev. Zubné implantáty, korunky, fazety, mostík, alebo…? Koľko by ma zhruba vyšlo riešenie môjho problému?

 132. slavka hovorí

  Dobrý den,chcela by som sa opýtat ako mam postupovat,koli financiam si nemožem dovolit opravit zuby,no mam ich v strašnom stave,začinam mat aj bolesti v deravých miestach,predne zuby su už nahnyte,jeden predný mam keramicky…som na ivv.dochodku a požičku mi neda nikto a tak by som si chcela dat zuby do poriadku,no aj sa hanbim ist za lekarom ,ked nemam velku hotovost.Uživam asi 6 rokov každodenne lieky,kto mi poradi čo mam robit dalej???Dakujem..

  • hovorí

   Pani Slávka , Vaša situácia nás veľmi mrzí, ale vo Vašom prípade by som Vám doporučovala navštíviť štátneho zubného lekára, ktorý ma zmluvu so zdravotnou poisťovňou a nie na súkromnú zubnú ambulanciu. Verím, že Vám budú vedieť pomôcť.

 133. jaro hovorí

  Pekny den obidva predne rezaky sa mi uz velmi kývu, kolko by stalo nahradit ich fixnym keramickym mostikom ,komplet? Dakujem za odpoved.

  • hovorí

   Dobré deň pán Rado, cena za 4 členný kovokeramikcý zubný mostík je 197Euro x 4=788Euro alebo 327Euro x 4=1308Euro ak sa rozhodnete pre celokramický zubný mostík, ktorý je na predné zuby viac odporúčaný. Uvedené ceny sú konečné a zahŕňajú ak lokálnu anestézu, dočasné korunky …
   Radi Vás privítame na klinike v Piešťanoch na konzultáciu a plán ošetrenia. Kontaktovať nás môžete telefonicky.

 134. Simona hovorí

  Dobrý deň prajem.Chcela by som sa opýtať aká je u vás cena za keramický zúbok.. Chcem si dať dva na predné zúbky ..Na jeden ktorý mám už odumretý a na druhý ktorý sa mi pred par dnami zlomil ostala z neho este štvrtina ,tak neviem či pri takomto spôsobe sa vyberá celý zub ?? ďakujem za odpoveď

  • hovorí

   Dobrý deň Pani Simona, aj ked máte zub zlomený, zubná korunka je vhodná, v niektorách prípadoch sa robí aj čapová nadstavba a na túto nadstavbu sa privení zubná korunka. Cena za celokeramickú zubnú korunku je 327Euro a cena za kovokeramickú korunku je 197 Euro. Tieto ceny sú kompletné, zahrňajú aj lokálnu anestézu,dočasnú korunku a pod. Radi Vás privítame u nás na klinike.

 135. zuzana hovorí

  Dobry den,

  chcela by som sa Vas spytat na orientacnu cenu cistenia korenovych kanalikov zadneho zubu (stolicky) + korunka? Ktoru korunku by ste odporucili z hladiska trvacnosti? Kolko sedeni budem potrebovat na vykonanie tohto ukonu? Dakujem pekne za odpoved.

  Zuzana

  • hovorí

   Dobrý deň Pani Zuzana, cena za vyčistenie koreňových kanálikov na stoličke(molár) je 166Euro. Korunku by sme Vám doporučovali celokeramickú. Cena celokeramickej zubnej korunky je 327Euro. Budete potrebovať spolu 3 návštevy : 1. návštevu na konzultáciu a plán ošetrenia , druhá návšteva pozostáma z vyčistenia koreňových kanálikov a v prípade potreby prípravy zuba na korunku a 3. návšteva – nasadenie korunky. Medzi prvou a 2. návštevou sú obvykle 2 týždne.

 136. maja hovorí

  dobrý deň, začala sa mi kývať jedna stolička, iné zuby sú v poriadku. vôbec neviem prečo. zubárka hovorila, že musím hrýzť tvrdšie potraviny na oboch stranách. lenže na tej strane, kde sa mi kýva zub, nemôžem, lebo je citlivý. prečo sa tak stalo? mám paradentózu? chcem ho dať vytrhnúť, čím mi vlastne budú chýbať dva zuby pri sebe. rada by som ich nahradila, ale nie mostíkom. čo by ste mi poradili? Ďakujem

  • admin hovorí

   Dobrý deň,
   To, že sa Vám hýbe zub ešte neznamená, že máte parodontitídu, môže tam byť iba zápal. Najlepšie by ale bolo, ak by to doktor videl. Ak by ste sa rozhodli zub vytrhnúť a nechcete mostík, tak ďalšia možná náhrada sú implantáty. Dôležité je ale prísť na konzultáciu.
   Pekný deň
   Smile Klinik tím

 137. simona hovorí

  Dobrý deň, ja mám taký dosť veľký problém so svojím chrupom a potrebovala by som poradiť. Mne sa nezaložili 22,12,45,35, osmičky a nvm presne ktoré sedmičky. na mieste 45 a 35 mi ostali mliečne zuby, tie mi taký problém nerobia. a donedávna som mala aj aj mliečnu trojku teda 53, o ktorú som však prišla počas manipulácie fixným aparátom.
  Najväčší problémom sú tie horné dvojky. vedľa jednotiek mám trojky, pričom v pravom kvadrante bol na nej spravený zábrus a teraz vyzerá ako dvojka a v ľavom kvadrante ostala v pôvodnom stave. problémom je to, že medzi tými trojkami a štvorkami vznikli medzery, ktoré je potrebné vyplniť. Chcela by som sa vás opýtať na možnosti. Mnoho zubárov má s tým problém a ja by som potrebovala vedieť aké sú všetky možnosti liečby a mohla sa správne rozhodnúť. mám aj ten založený fixný aparát, ale prechádzam od zubára k zubárovi lebo sa tam vyskytne pri posúvaní zubov neustále nejaký problém (pokazí sa skus pri pokuse presúnuť 4 ku 3 a tak vyplniť medzery, vypadne mliečny zub, robia sa zábrusy aby sa skorigovali stredy a mnoho dalších). Ja som už z toho zúfalá. Mám 22 rokov a ten fixný aparát ma jednak unavuje, kedže som neustále v blúdnom kruhu a jednak mám z neho komplexy. Ďakujem Vašu radu si veľmi cením.

  • hovorí

   Dobrý deň Pani Simona, naša klinika by Vám mohla pomôcť zubnými implantátmi, ktorými by sme vyplnili priestory po chýbajúcich zuboch, iné riešenie Vám bez rontgenových snímkov neviem poradiť. Ak by ste mala záujem o konzultáciu, kontaktujte ma prosím na telefónnom čísle uvedenom na našej internetovej stránke. Tešíme sa na Vašu návštevu .

 138. jozef hovorí

  Dobry den,

  chcel by som Vas poprosit o radu. Mal som hlboky kaz v zube, ktory mi zubarka odstranila, ale sklovina zostala tak tenka, ze zostala neunosne citliva na dotyk/studene. Zubarka mi vytiahla zo zubu nerv s tvrdenim, ze uz ma nema co bolet a nechala v zube zatial vlozku. Na treti den zostal zub rovnako cilitvy na dotyk/studene ako predtym – co moze byt prosim pricina? Da sa povodny zub zachranit, alebo zostane riesenim korunka?

  • hovorí

   Dobrý deň Pán Jozef, zub môže byť citlivý, pretože máte dočasnú výplň-vložku, keď bude endodoncia-koreňová výplň úplne dokončená a dočasná výplň sa nahradí za trvalú výplň, zub Vás nebude bolieť. Zub sa v niektorých prípadoch dá zachrániť, záleží od veľkosti výplne, pokiaľ je výplň veľmi veľká , korunka sa doporučuje.

 139. Ivan hovorí

  Dobrý deň, chcem Vás poprosiť o radu, či je možné vyplniť dieru po zube mostíkom na sklených vláknach, ak je na jednom zube susediacom s medzerou korunka ? (horná 2 je vypadnutá a na 1 je korunka). Vďaka za odpoveď.

  Ivan

  • hovorí

   Dobrý deň Ivan. Áno dal by sa Vám nasadiť mostík, ale korunka ktorú máte momentálne by sa musela odstrániť, aby sa Váš nový mostík mohol na ten zub pripevniť .

 140. Mária hovorí

  Dobrý deň, chcela by som vedieť, či sa na mostíky používa aj lacnejší materiál, napr. živicový,, pretože v priebehu 3-och rokov som dala na 2 keramické mostíky vyše 2000,euro čo nie je moja chyba. Prvý raz mi doktorka obrúsila aj dva zdravé zuby- vpredu, a po nasadení mostíka dolaďovanie nemalo konca kraja,pretože zhryz nebol dobrý,. Preto som sa po roku a pol rozhodla pre nový mostík, ktorý mi robili v Brne-narýchlo. Zo skúsenosti viem, že ani na riadnom snímku nevideli zápalové ložisko, na ktoré som navodila ja. Stále viac cítim pichanie až ku kosti, cítim sa bezradná, pretože neviem na koho sa mám obrátiť, a kto mi riadne prešetrí a vylieči chrup a následne vymení drahý mostík za finančne dostupný. Ďakujem za odpoveď.

  • hovorí

   Dobrý deň Pani Mária a bol Váš živicový mostík poškodený? My v SmileClinic používame celokeramické zubné mostíky a korunky. Veľké zálapalové ložisko by malo byť viditelné na rontgenovom snímku. Môžeme Vám to opäť zrontgenovať u nás na klinike, a v prípade potreby ošetriť koreňový kanálik. Pokiaľ hľadáte dobrého zubného lekára radi Vás privítame u nás na klinike v Pišťanoch. Kontaktovať nás môžete na telefónnom čísle uvedonom na našej internetovej stránke. Tešíme sa na Vašu návštevu .

 141. michal hovorí

  Dobrý Deň, rád by som si chcel spraviť 4 horné zuby(predné), a chcel by som sa opýtať koľko by stál mostik so všetkým dakujem za odpoved

  • hovorí

   Dobrý deň Pán Michal, v SmileClinic ponúkame 2 druhy zubných mostíkov, môžem Vám ponúknuť 4 členný kovokeramický zubný mostík ktorý stojí 223Euro(cena za korunku) x 4=892Euro alebo celokeramický, ktorý by bol na predné zuby vhodnejší stojí 335Euro(cena za korunku) x 4=1340Euro
   Tešíme sa Vašu návštevu .

 142. Majka hovorí

  Dobrý deň, chcela by som sa Vás opýtať, moje dva predne zuby, sú už viac ošetrované bielymi plombami, ale výsledok, ma teší najviac dva tri mesiace potom sa plomby sfarbia, alebo sa na nich zacne vytvarať kaz, chcela by som sa opytať, o nejaké riešenie, počula som o fazetách, ktorými sa riešia taketo problemy. Zaujímala by ma aj cena takéhoto výkonu.
  Ďakujem

  • hovorí

   Dobrý deň Majka ,Váš problém by vyriešili zubné fazety alebo zubné korunky. Korunky alebo fazety môžete využiť vtedy, keď vás trápia neestetické medzery medzi zubami, nepekné sfarbenie, chybné postavenie zubov alebo mnohonásobné plomby na predných zuboch. Cena za fazetu je 327Euro a cena za celokeramickú korunku je 335Euro. Môžete nás kontaktovať telefonicky na telefónnom čísle uvedenom na našej internetovej stránke.

 143. nika hovorí

  dobry den chcela by som sa spytat ake riesenie by ste mi navrhli v pripade ze mi v minulosti predne dva zuby zablompovali aj s kazom a nasledkom toho su dnes zuby tzv, mrtve – zo zadu zacinaju chytat tmavy odtien ktory zacina byt viditelny aj v predu treba ich vybrat a nahradit-, ak ano cim dakujem

  • hovorí

   Dobrý deň Pani Nika,
   ďakujem za Váš komentár,pokiaľ je zub mŕtvy tak stmavne-zošedne .
   Na mŕtvy zub sa odporúča nasadiť zubná korunka. Zubná korunka sa nasadí na sfarbený zub aj z estetických dôvodov ale aj z dôvodu,že mŕtvy zub je oslabený a má väčšiu tendenciu sa zlomiť. Ak máte viac informácii môžte nás kontaktovať telefonicky alebo cez kontaktný formulár na našej stránke.

 144. Diana hovorí

  Dobrý deň p. doktor. Obraciam sa na vás s otázkou ohľadom mostíka. V lete mi robili mostík na 4 zuby (horné 1-1-2-3) a na očnom zube pociťujem trvalý tlak, ako by som pod mostíkom mala nejakú nečistotu (je to veľmi otravé, stále si do medzery rýpem). Lenže mostík mám už trvalo nacementovaný, takže neviem čo s tým. Dá sa aj zacementovaný mostík nejako sňať zo zubov, aby sa prečistil? Mám obavu aby mi neporušili pri jeho snímaní obrúsené zuby a aj mostík (vyšiel ma na 800 €). ďakujem

  • hovorí

   Dobrý deň Pani Diana, napadajú mi 2 možnosti,buď máte zubný mostík vysoký na zhryz alebo máte podráždený koreňový kanálik. V každom prípade by som doporučila navštíviť Vášho zubného lekára,aby Vám skontroloval Váš rontgenový snímok, prípadne upravil zhryz .
   Pokiaľ by Vám zistili infekciu a potrebovali by ste ošetrenie koreňových kanálikov,tak sa zubný mostík snímať nemusí .
   Ak by ste potrebovali viac informácii kedykoľvek nás kontaktujte cez kontaktný formulár na našej stránke .

 145. Katka hovorí

  Dobrý deň pán doktor,
  prosím o info, či používate aj celozirkónové korunky Crystal al. Diamond, ďalšia moja otázka je, koľko návštev ambulancie by som musela absolvovať, ak mám záujem o bielenie zubov, výmenu jednej korunky na prednom zube ľavej jednotke ( korunku mám už 10 rokov na mrtvom zube a keď mi narástli zuby múdrosti, tak korunka sa mi vysunula dopredu,celkovo s ňou nie som spokojná ),prípadne aplikvať na ostatné predné zuby estetické fazety?
  Ak si dám vybieliť zuby, nová korunka sa potom zhotoví presne v rovnakom odtieni? alebo je lepšie aplikovať na okolité zuby fazety?
  Vopred ďakujem za odpveď.

  • hovorí

   Dobrý deň Katka, ďakujeme za Váš komentár,zubné korunky ktoré používame sú celokeramické zirkónové korunky. Na prípravu vašich zubných koruniek potrebujeme 2 týždne.V dobe čakania na nové korunky,alebo fazety Vám bude dočasné korunky (fazety) poskytnuté bezplatne.
   Pokiaľ sú Vaše okolité zuby nepoškodené len by ste ste chcela zlepšiť ich farbu,tak postup je taký,že najskôr sa zuby vybielia a nová korunka sa zhotoví v presne takom odtieni ako Vaše okolité zuby.
   Ale samozrejme, že môžeme aplikovať aj zubné fazety na Vaše zuby.
   Radi Vás privítame v nás v SmileClinic, na konzultáciu a plán ošetrenia.

 146. mik hovorí

  Dobry den, chcel by som sa spytat ci pouzivate pri plombovani zuba kovovu konstrukciu, ktora sa nasuva na zub. V ziviote som sa s tym nestretol a preto ma to prekvapilo, ked to zubarka pouziva. Je to dost neprijemne, kedze zuby mam dost natesno a tak to tam dava vzdy hrubou silou. Ako vravim, zubar predtym nic take nepouzival a bolo to v pohode. Na co je tato konstrukcia? Je to nevyhnutne?
  Dakujem!

  • hovorí

   Dobrý deň Michal, to čo Vaša zubná lekárka použila na Váš zub je zubná matrica, ktorá sa používa v stomatológii bežne. Matrice sú buď kovové alebo plastové . Zubná matrica sa nasadí na zub,aby sa vyplň vedela dobudovať v požadovanom tvare a zachoval sa medzizubný priestor.

 147. Zuzana hovorí

  Dobry den, mam zaujem o dve predne korunky, plus trojkeramicky mostik a bielenie laserom, myslim, ze v cenniku bola cena okolo 300 euro, plus vymenit 4 mensie plomby na dvojkach a trojkach z lava i prava.

  Chcela by som vediet kompletnu cenu vsetkych poloziek.
  Dakujem velmi pekne a prajem prijemny den.

  • hovorí

   Dobrý deň Pani Zuzana, ďakujeme za Váš komentár .
   Cena za celokeramickú korunku je 335Euro, a cena za kovokeramickú korunku je 223Euro.
   Cena za mostík, sa počíta podla počtu koruniek, takže 3-členný celokeramický mostík stojí 3x335Euro=1005Euro.
   Cena za predné 2 korunky je 2x335Euro=670Euro, cena za bielenie je 332Euro a cena za bielu výplň je od 40-53Euro.
   Ceny sú kompletné , je v nich zahrnutá aj lokálna anestéza aj dočasné korunky a mostíky.
   Tešíme sa na Vašu návštevu .

 148. eddy hovorí

  Dobry den,chcel by som sa opytat. Horne dva zuby,ktore sa zrejme oznacuju 11a21by mi trebalo dat do poriadku,lenze jeden zub s vyplnou je uz zlomeny a druhy nasledkom narazu je podla RTG v dasne prasknuty.Moj lekar mi dal na zvazenie dve moznosti, obrusit styri zuby / vravel ze by ich bola skoda kedze su zdrave / na ktore mi nasadi mostik alebo dva implantaty.Skuste mi s tym nejako poradit. Dakujem za odpoved a radu.

  • hovorí

   Dobrý deň, ďakujeme za komentár . Pokiaľ máte prasknutý koreň, tak sa bude musieť zub extrahovať a nahradiť buď implantátom alebo zubným mostíkom, ako Vám poradil Váš zubný lekár . Zub, ktorý máte so zlomenou výplňou, sa môže obrúsiť a použiť na mostík, v prípade ak sa bude musieť extrahovať aj ten, možnosť sú dva implantáty alebo 4 členný mostík , alebo vyťahovacia protéza. Bohužiaľ, žiadna iná možnosť nie je.

 149. hovorí

  Dobrý deň, môj zubár mi chce nasadiť na predné dva zuby korunky. Chcela by som sa informovať v akej cenovej úrovni sa pohybujú tieto korunky. Ďakujem za odpoved

  • hovorí

   Dobrý deň Tatiana ,
   u nás v SmileClinic používame 2 druhy zubných koruniek . Buď celokeramické ktoré stoja 335Euro za korunku alebo kovokeramické ktoré stoja 223Euro, ceny sú kompletné. Dočasné korunky ponúkame zdarma.

 150. Martina hovorí

  Dobry den p.Natalia,

  Dakujem velmi pekne. Mohla by ste mi prosim povedat co mozem preto do buducna robit aby som si ich este viac nezhryzala? (okrem hore uvedeneho). Ma aj strava, pripadne stres a ine faktory vplyv na toto neziaduce “zmensovanie sa” zubov? Ak ano, ako by som sa mala stravovat, popripade viete ma odporucit na nejaku web stranku kde by som ziskala informacie?

  Dakujem Vam velmi pekne za Vasu odpoved.

  Martina

  • hovorí

   Dobrý deň Pani Martina, doporučovala by som Vám nočnú dlahu , ktorú Vám zhotoví Váš zubný lekár a taktiež Vám poradí ako ďalej postupovať.
   Stravu upravovať nemusíte a o webovej stránke , ktorá by Vám pomohla neviem .

   Ak by ste sa rozhodla pre nočnú dlahu , môžeme Vám ju zhotoviť aj u nás na klinike.
   Natália

 151. Martina hovorí

  Dobry den,

  Chcem sa opytat, co mozem urobit ked mam zhryzene zuby? (mam 30 rokov).

  Dakujem vopred. (PS: mam rovne zuby (dobry zahryz) a preto tomu nerozumiem).

  S pozdravom.

  • hovorí

   Dobrý deň Pani Martina,
   No zhryzené zuby môžete mať napríklad ak veľmi zatínate zubami , ale škrípete zubami , zhryzené zuby môžu spôsobiť aj zlozvyky ako okusovanie rôznych predmetov. Pokial je to už v takom štádiu, že máte zuby citlivé navrhovala by som zubné korunky.

 152. Lucia hovorí

  Dobrý deň, zlomil sa mi zub, uz asi 3.krat, zubar mi hovoril, ze uz mi tam bude musiet dat jedine korunku. Chcela by som sa spytat aka cena cca by bola u vas.
  Dalsi moj problem je, ze mam znicenu sklovinu (skoro na vsetkych stolickach a uz aj na prednych zuboch). V minulosti som nosila fixny strojcek, mozno aj toto mi sklovinu znicilo. Chcela by som vediet co sa da s tym robit a aka priblizna cena by tu bola.
  Dakujem Vam velmi pekne

  • hovorí

   Dobrý deň Lucia, ďakujeme za Váš komentár,
   My ponúkame dva druhy zubných koruniek, mohla by som Vám ponúknuť kovokeramickú korunku za 223Euro , alebo celokeramickú korunku 335Euro.
   Ceny ktoré som Vám ponúkla sú kompletné .
   Ohľadom Vašej skloviny by som Vám vedela poradiť zubné korunky , ale je dôležité aby stav zhodnotil zubný lekár.
   Ak by ste mala záujem o prehliadku u nás na klinike kontaktujte ma emailom na – smileklinik@gmail.com a pomôžem Vám nájsť vhodný termín
   Natália

 153. hovorí

  Dobry vecer
  chcem sa vas opytat.mam vytrhnuty predny jeden zub od septembra budu mi robit mostik.ale este tri zuby okrem toho vytrhnuteho mi budu obrusovat take budem mat na styroch zuboch mostik chcem sa spytat kolko ma to bude asi stat.kolko sa caka na tie zuby kym ich budem mat obrusene,?
  a este chcem vediet jednu vec.
  ked mi zub vytrhli tak mi v laboratoriu urobili jeden nahradny nech nechodim bez zuba ale zaujima ma to ze ked mi ho dali tak sa mi lahko dal nasadit.teraz to uz je styri mesiace co ho mam vytrhnuty a uz mi tam ide tazsie ten zub.tak chcem vediet ze ci sa moze stat aj to ze ho tam nezmestim uz lebo toho sa bojim.lebo na mostik som objednana az na marec.tak nechcem chodit dovtedy bez zuba,
  daujem za odpoved

  • hovorí

   Dobrý deň, Pani Michaela, ďakujeme za Váš komentár,
   Príprava zubného mostíku v laboratóriu trvá okolo 2 týždňov , a cena záleží od materiálu z akého budete mať zubný mostík vyrobený.
   Cena za 4 členný kovokeramický mostík začína od 892 Euro , ale každá zubná ambulancia má iný cenník, aj čas za ktorý sa mostík vyrobí v zubnom laboratóriu .
   Ak Vám zubný lekár vytrhne zub, tak okolité zuby sa snažia medzeru uzatvoriť, tak aj preto Vám Váš zubný lekár dal vyrobiť dočasnú náhradu, aby sa Vám medzera nezatvorila úplne. Tak Vám viem len poradiť , aby ste Vašu dočasnú náhradu nosila stále. Poprípade sa objednajte na prípravu mostíka skôr, ak sa bude dať.
   S pozdravom
   Natália

 154. hovorí

  dobrý deň! chcela by som sa spýtat,.. pred istým časom sa mi zlomil zub. na horných zuboch 1-tka.. potom mi koren vytrhli a nasledne som si na prve štyri predne zubky nechala spravit mostík.. teraz s osdstupom casu by som chcela vsetky zuby porcelanove.. ale ovela svetlejšie než mam tie prvé na mostíku. mýslite ze by sa to dalo nejakým sposobom riesit aby ste mi ich nejak vybielili? uz by som si to chcela dat vsetko dorobit a mat od toho pokoj.. dakujem velmi pekne za odpoved..

  • hovorí

   Dobrý deň Dena,
   Ak by ste chcela zmeniť farbu Vášho 4-členného mostíku, jedine možne riešene je si ho nechať vymeniť- za nový celo-keramický a ostatné zuby si môžete nechať vybieliť. Týmto docielite pekný biely úsmev.

 155. Tomas hovorí

  Ďakujem za Váš názor a chcem sa spitat čy by bolo treba oby dva zuby nahradiť ked ten jeden je rovny ???a niektory ludia maju korunku takovu tmavu az ciernu prečo ? su aj čisto biele ??? a kolko stoji asi tak jedna korunka u sukromneho zubara Ďakujem .

  • hovorí

   Z estetického hľadiska je vždy robiť 2 zuby naraz. Farebná škála koruniek je rôzna , odtieň korunky sa vždy snažíme prispôsobiť ostatným zubom a robíme aj čisto biele :)
   Celokeramická korunka stojí 335 Euro a kovokeramická korunka stojí 223Euro.

 156. Tomas hovorí

  Dobry den mam taku otazku mam krivy jeden zub a to hornu jednotku a asi tak ze je posunuta troch dopredu a prekriva druhu hornu jednotku no a esce mam aj medzi tymito zubmi kaz ktory som uz mal robeny bielou bllombou no znovu ho mam ako by sa to dalo riešit ci strojček alebo korunku ??? dik :)
  na tejto stranke hore je pekny postup pri vymene toho zuba dalo by sa to aj mne ???

  • hovorí

   Dobrý deň Pán Tomáš,
   Váš problém by vedel napraviť aj zubný strojček, ten by Vám zuby vyrovnal, ale liečba strojčekom je pomerne dlhá.
   Odporúčala by som Vám zubné korunky , oba predné zuby by sa museli obrúsiť , a nové korunky by Vám zuby vyrovnali.
   áno , verím, že by sa to dalo aj Vám .

 157. hovorí

  Dobrý deň som uvažujem nad urobeným nových zubkov na hornej čelusti nakolko sa o zuby starám kazia sa asi je to v génoch,preto uvažujem nad mostíkom mám hore 1ľ zubov asi polovica z ních je naozaj v zlom stave a mám dosť krivý chrup…môžte mi prosím poradiť niekoho kto je šikovný a vedel by mi pomôcť? Mám panický strach zo zubara ale musim s tým začať niečo robiť. Je možné aby som sa vošla do rozpočtu 1000 ať 1200 euro?

  Ďakujem

  • hovorí

   Dobrý deň Pani Mária,
   verím , že zúbky sa Vám dajú opraviť a poprípade aj nasadiť mostíky alebo korunky v prípade potreby.
   Konzultácia je u nás na klinike zdarma, platí sa iba za OPG digitálny rontgenový snímok 24Euro.
   Cena kovokeramickej korunky je 223Euro a Celkokeramickej korunky je 335Euro.

   S pozdravom
   Natália

 158. Mária Artmanová hovorí

  Dobrý deň som uvažujem nad urobeným nových zubkov na hornej čelusti nakolko sa o zuby starám kazia sa asi je to v génoch,preto uvažujem nad mostíkom mám hore 1ľ zubov asi polovica z ních je naozaj v zlom stave a mám dosť krivý chrup…môžte mi prosím poradiť niekoho kto je šikovný a vedel by mi pomôcť? Mám panický strach zo zubara ale musim s tým začať niečo robiť. Je možné aby som sa vošla do rozpočtu 1000 ať 1200 euro?

  • admin hovorí

   Dobrý deň,
   zuby sa nekazia v dôsledku dedičnosti, nakoľko dedičné znaky sú krivosť a usporiadanie zubov a ich farba. Kazivosť je zvýšená najmä u zuboch, ktoré sú krivé, nakoľko sa v miestach ktoré sú nedostupné pre zubnú kefku nedá správne odstrániť zubný povlak, neskôr sa vytvorí zubný kameň a zubný kaz.
   Ak by ste mali záujem veľmi radi Vás privítame na zubnej klinike Smile Clinic v Piešťanoch. Odporúčame Vám bezplatnú konzultáciu so zubným lekárom, ktorý pre Vás určí najvhodnejšie zubné ošetrenie. Cena za jednu zubnú korunku sa pohybuje od 260EURO do 327EURO v závislosti od použitého druhu zubnej korunky.
   Rozpočet na zubné ošetrenie pomocou zubných koruniek alebo zubného mostíka bude závisieť od počtu použitých koruniek.
   S pozdravom
   Smile Clinic Piešťany

 159. Lorry hovorí

  Dobrý deň, mám 18 a mám problém so zubami. Vpravo hore 4 a 6 a vľavo hore 5 a 6 mám vytrhnuté zuby. Chcela by som sa opýtať, koľko by ma stálo, keby som si dala urobiť fixný mostík, alebo niečo podobné. Ďakujem !

  • hovorí

   Odporúčala by som Vám zubné implantáty.
   V pravo hore 2 implantáty namiesto horného zubu 4 a 5, a vľavo hore taktiež 2 implantáty .
   Celková cena za jeden implantát je 1000Euro.
   Zubné mostíky by som Vám neodporučila, lebo by sa mám museli obrúsiť okolité zuby a pokiaľ sú neni poškodené, alebo ošetrenevé veľkou výplňou bola by to škoda ich obrúsiť.

  • hovorí

   Ďakujeme za Váš komentár Pán Kamil,
   áno v prípade či už korunky,mostíku alebo čakania na implantát pacientom sa vždy dáva náhrada za zub .
   Vo väčšine prípadoch je to dočasný mostík. Náhradný zub má ten istý tvar aj farbu ako ostatné zuby aby to bolo čo najestetickejšie.
   Ak máte akékoľvek otázky , môžte ma kedykoľvek kontaktovať.
   S pozdravom
   Natália

 160. Ema hovorí

  Dobrý deň. Chcem sa spýtať aké sú možnosti náhrady chýbajúcej stoličky (okrem implantátu, ktorý je finančne veľmi náročný). Za odpoveď vopred ďakujem

  • hovorí

   Ak Vám chýba zadná stolička , môžem Vám odoporučiť zubný mostík:

   KOVOKERAMICKÉ KORUNKY / MOSTÍKY
   Za každú kovokeramickú korunku účtujeme 223Euro.
   Korunky vytvoria mostík, takže napríklad na trojkorunkový mostík potrebujete zaplatiť cenu troch koruniek.
   3x223Euro=669 Euro

 161. Jahodka hovorí

  Dobry den! Rada by som sa spytala, kolko by ma vysli horne keramicke zuby spolu s dvoma implantatmi, ktore su nevyhnutne na uchytenie.A aku dobu si vyzaduje praca az do finalneho nasadenia vsetkych zubov.Dakujem

 162. Mariana hovorí

  Dobrý deň, chcem sa spýtať ohľadom korunky.
  Pred týždňom mi bola nasadená korunka na (mŕtvy) horný predný zub, mám však pocit, že korunka nie je dobre nalepená, resp. nasadená. Kýve sa, a zo zadnej strany nie je dostatočne vsunutá do ďasna, cítim ostrý okraj. Je možné korunku odlepiť a nasadiť znova? Alebo, ako je to možné riešiť? Za odpoveď ďakujem.

  • hovorí

   Milá Mariana,
   ďakujeme za Váš komentár , podla Vašeho opisu, máte korunku asi zle nasadenú, alebo máte len ostrý okraj, ktorý treba trošku zbrúsiť. Zdá sa Vám korunka privysoká aj pri zhryze? Pokiaľ je korunka nasadená natrvalo, je veľmi tažké ju odlepiť, ale môžeme sa o to pokúsiť. Najlepšie by bolo keby sa Vám na to Pán doktor pozrel a dohodli by ste sa o najlepšom postupe liečby.

 163. Ludmila Okenkova hovorí

  Dobrý deň,
  mala by som zaujem dat si u vas urobit zuby,ja mam v spodnom rade len osem zubov,chybaju mi vsetky stolicky a aj tie predne mam v zalostnom stave,neviem co by ste mi odporucili bud vsetky von a zubnu protezu snimatelnu co by som bola nerrada,ale pocula som ze sa da proteza nasadit aj na pevno na dva zuby co by bolo v mojom pripade mozne len neviem ci robite aj taketo oserterenia peto by som rada prisla na konzultaciu osobne ,prosim o odpoved a aj termin navstevy
  zatial dakujem pekne

  • hovorí

   Milá Pani Ľudmila,
   Ďakujeme za Váš email,najlepšie by bolo ak by ste si zatelefonovala priamo k nám na kliniku do Piešťan a objednala sa na konzultáciu ,som si istá, že spolu s Pánom doktorom naplánujete najlepšejší postup liečby.
   Tel. číslo na kliniku- 00421-949-221-114
   Tešíme sa na Vašu návštevu a garantujeme, že domov odídete s novým úsmevom! Odpoviem Vám na všetky Vaše otázky, stačí ak sa opýtate.

 164. verondza hovorí

  Dobry den.
  Vcera som bola u svojho zubara, ktory mi osetril zlomeny zub-stvorku v pravo hore. Asi pred dvomi mesiacmi mi robil rekonstrukciu tohto zuba, ale zhruba mesiac po tomto osetreni mi cely zub odpadol. &vcera mi nasadil na koren korunku. Na internete ale citam, ze na prvej navsteve sa nasadzuje len docasna korunka a trvalu musi vyrobit zubny technik. Zubar nic podobne nenaznacil, neviem ani aku korunku mi nasadil. Postupoval spravne? Ako mi mohol nasadit trvalu korunku bez jej pripravy zubnym technikom? Co mi potom teda vlastne nasadil? Samozrejme sa s nim planujem o tom rozpravat, chcem byt ale predtym aspon trochu v obraze.
  Dakujem velmi pekne za odpoved.

 165. Veronika hovorí

  Dobry den!

  Prosim vas o pomoc a radu. Pred pol rokom som si dala spravit porcelanovy mostik. Od toho casu, co mi mostik
  nasadili mam neustale problemy a bolesti. Pani doktorka mi v snahe pomoct, mostik uz viac krat zhadzovala, jeden obruseny zub mi aj umrtvila, napriek tomu mam stale bolesti a pani doktorka je bezradna. Posiela ma na krcne a neurologiu. Na par dni mi mostik aj odstranila a vtedy sa mi polavilo a bolesti sa zmiernili. Pocitujem neustaly tlak. Neviem, co dalej… Nemozem mam nejaku alergiu?, ale scervenane to nemam. Prosim poradte mi, budem vdacna za vas nazor. Dakujem

 166. Božidara hovorí

  prosím Vás o radu. Dnes mi založil zubár kovokeramické korunky 10 zubov. Chela by som sa spýtať ak by som nebola spokojná mám možnosť ich reklamovať a požadovať iné bez kovu.(mám neprijemný kovovo-elektrické lámanie na zuboch. Su to po troch rokoch druhé korunky, takže som si ich platila v plnej cene. Ďakujem

 167. hovorí

  Dobry den.
  Co sa tyka medzierky, najlepsie by bolo opytat sa Vasho osetrujuceho zubara, nakolko nemozeme zhodnotit pracu inych zubarov. Na nove keramicke korunky sa zvyka urcity cas, niekedy to trva par tyzdnov az par mesiacov, keby sa vyskytla bolest, treba kontaktovat Vasho osetrujuceho zubara.

 168. karol hovorí

  Dobrý den
  dakujem za odpoved, len ja tam mostik nemam a horne jednotky su kvoli tomu aby drzali zlepene, hore je mala medzierka /do ktorej ked sa dostanu sliny tak sa mi tam spravi mala bublinka ktora mi trochu vadi ale to si asi casom zvyknem/ a len som chcel vediet ci to tak bude stale alebo sa mi to casom oddeli? aj by som chcel vediet ako dlho si budem zvykat na nove keramicke korunky – mam ich na hornych jednotkach, uz 3 dni a stale sa mi zda hlavne rano ked si po nich spredu prejdem jazykom ze je tam taky tlak akoby nesedeli.. vrela vdaka za odpoved

 169. karol hovorí

  Dobry den. Pán zubar mi nasadil celokeramicke korunky na horne jednotky, a zaujimalo by ma, ci medzi nimi ma byt medzera, alebo su zlepene? Ak maju byt zlepene, tak medzera na medzizubnu kefku tam ma byt? myslim tu malu na medzizubne priestory. Dakujem

  • denisa hovorí

   Dobrý deň,
   to závisí od toho či korunky sú nasadené jednotlivo alebo tvoria mostík a tým sú spojene. Ak je to mostík sú spojené a medzera je len malá vo vrchnej časti koruniek tým pádom sa dá iba malá časť medzi zubného priestoru vyčistiť.

   S pozdravom

 170. hena hovorí

  Dobrý deň.Prosím Vás chcela by som sa spýtať ako dlho trvá vyrobenie korunky.Možu to byť aj 3 mesiace?
  Stala sa mi nehoda a zlomila som si predný zub.Moj zubár mi z neho vytiahol nerv a zablomboval.Lenže na brúsenie zubu ma objednal až v na august.A povedal,že to bude najskor začiatkom septembra.Može to tak dlho trvať????????????? ďakujem za odpoveď

 171. Mina hovorí

  Dobry den,mam obrusene zuby,10 hornych a cakam na ich osadenie.So zubarkou a technikom sme urcovali farbu na kovokeramicke korunky.
  Bola urcena farba A2.
  .Poprosila by som Vas,aby ste mi poradili z Vasej skusenosti,ci je ta farba pekna do biela,nie velmi zlta,nakolko mi technik povedal,ze v podtate A2 a C2 je to iste a zuby budem mat zlte…
  Mam farbu zmenit na A1?
  Velmi pekne dakujem.

  • denisa hovorí

   Dobrý deň,
   stupeň A1 je najbelší, aký možno dostať. Prevažne odporúčame pacientom, aby si vybrali približne o 2-3 stupne belší odtieň, ako je farba ich vlastných zubov. väčšinou sa potom pôvodné zuby vybielia do rovnakého odtieňa ako sú korunky.
   A2 je klasický biely odtieň tzv. Americky úsmev a určite postačí. Pri výbere odtieňa zubov treba brať do úvahy aj farbu pokožky.

   S pozdravom

 172. anna hovorí

  Dobry den,mam na prednych zuboch mostik a zacal ma boliet jeden zub prave pod mostikom…. ako sa osetruje takyto bolavy zub? Z tohto zuba nemam vytiahnuty nerv …Dakujem

  • denisa hovorí

   Dobrý deň,
   vo Vašom prípade by bolo najlepšie objednať sa na bezplatnú prehliadku, nakoľko je veľmi obtiažne takto určiť spôsob ošetrenia. Zvyčajne sa jedná o ošetrenie koreňového kanálika.

   S pozdravom smileclinic

 173. David hovorí

  Dobry den,mam 25 rokov a zacinaju sa mi odvapnovat predne zuby,moja zubarka mi povedala,ze zatial ked sa nieco nestane nechat tak,ale nechcel by som o ne prist. Za kladnu odpoved – radu vopred dakujem

  • denisa hovorí

   Dobrý deň,
   pokiaľ sa jedná len o začiatočné štádium odporúčame Vám absolvovať ústnu hygienu. Ďalej je to užívanie vápnika. Ak sa jedná o pokročilé štádium a zuby sú už viditeľne poškodené sú nutné fazety. Ak máte záujem zašlite nám fotku Vášho chrupu a my Vám odporučíme postup ošetrenia.

   S pozdravom

 174. Bacova Petra hovorí

  Dobry den, syn ma 14rokov, nema zalozene obidve horne 2, v sucasnosti nosi fixny strojcek, ktory mu budu v aprili davat dole. Celustna ortopedicka mi navrhla bud vyberaci mosti alebo Maryland mostik. Viete mi prosim poradit co je lepsie? Zaroven by som Vas poprosila o informaciu v akych cenach sa uvedene mostiky u Vas pohybuju. Ďakujem pekne za radu a informaciu.

 175. alexandra hovorí

  dobry den….
  chcela by som sa informovat, kolko by u vas stala vymena plomby na hornej jednotke a dvojke….plomby mam stmavnute…pytala som sa svojej zubnej dr, ze ci by to nebolo treba vymenit….vraj nech este chvilku pockam, nakolko kojim a zuby sa mi odvapnuju…no neviem….mam pocit ze sa jej do toho moc nechce…na dentalnej hygiene ma hygienicka upozornila ze z nej mam trochu odstiepene….po estetickej stranke plomba tiez nevypada dobre, preto zvazujem vymenu….

 176. monika hovorí

  dobrý deň, chcela by som vás poprosiť o radu. mám mostík na horných predných zuboch-8 zubov.posledné dni ma bolí jeden zub pod mostíkom, obnažujú sa mi ďasná a mám pocit, že sa mi dostávajú sliny pod mostík. dá sa s tým ešte niečo robiť alebo už musia ísť zuby von. ďakujem.

 177. silvia hovorí

  Pekný den,chcela by som sa vas opytat kolko priblizne stojí vymena amalganovych plomb za biele…dakujem

 178. andrea pavlikova hovorí

  Dobry den, prosim vas, chcela by som sa spytat na titanovy zubny implantat. chybajú mi zuby 4 a 5. Chcela by som sa spytat na cenu implantatu a koruniek. A este ci sa daju na jeden imlantat nasadit aj dve korunky. citala som niekde,ze sa to tak robi. Dakujem za odpoved

 179. Petra hovorí

  Dobry den, mam len 19 rokov a zuby v predu mam uz skoro vsetky umrtvene(vytiahnute nervy) kedze som mala stale problemy a bolesti. Teraz su poplombovane a plomby mi casto vypadavaju. Z toho dovodu mi moj zubar navrhol si dat spravit korunku na zub, ktory je na tom najhorsie. Chcem sa vsak spytat, ci sa na to mam dat, alebo pokracovat v plombovani(teoreticky kazdy pol rok). Bojim sa, ze je prilis skooro na to, aby som prisla o vlasnty zub.
  Dakujem

  • admin hovorí

   Dobrý deň,
   Bolo by dobré ak by ste prišli na konzultáciu, ktorá je zdarma. Pravdepodobne by sme museli spraviť rontgen zubov, zistiť ako hlboké sú kazy a možno zistiť v akom stave sú Vaše kanáliky. Určite by sme Vám poradili riešiť to s korunkou ako prísť o vlastný zub. Ak bude treba korunku, tak je to možné, ale všetky bližšie a presnejšie informácie Vám budeme môcť poskytnúť až na základe konzultácie.
   S pozdravom

 180. sweety hovorí

  Dobry den!
  Prosim vas o pomoc, lebo neviem, co mam spravit s mojimi zubamy! Ako 14rocna som pri uraze prisla o horny zub vedla hryzaka a moja ” super ” zubarka potom vytrhla potom vytrhla este aj dalsi na druhej strane, vraj aby bola rovnovaha. No potom sa mi predne hryzaky zacali posuvat dopredu a zacala som nosit fixny strojcek. Zuby sa vratili dozadu a vsetko bolo ok, ale zubarka mi pravdepodobne ” zabudla” dat mrtvy drot a zuby sa zacali vracat naspät do predu a mama pocit, ze je to po 14tich rokoch dost vela a stale sa akoby trosicka posuvaju! Dost mi to vadi a kedze mi vpredu chybaju dva zuby mam vpredu hore medzi styrmi zubami take medzierky a tie dva hryzaky su v
  dost vpredu. N eviem, ci by to vyriesila keramicka korunka, preto prosim o radu dala by som si tie styri horne zuby zbrusit a nasadit korunku. Myslite ze by sa tym vyriesil moj problem resp je to vobec mozne? Nechcem viac fixny aparat. pretoze v mojej praci si to nemozem dovoli nosit dva roky strojcek, alebo by bolo mozne nosit strojcek vyberatelny-pomohlo by to? Na druhej strane sa velmi bojim brusenia, lebo som pocula ze to velmi boli aj napriek tej injekcii proti bolesti! Musim povedat ze mam jeden zub porcelanovy stvrty od hryzaku takze neviem, ci je strojcek vobec mozny! Prosim pomozte mi!!!!

  • admin hovorí

   Dobrý deň.
   Je to dosť smutný príbeh, ale veríme, že Vám dokážeme pomôcť a poradiť. Veľmi by nám však pomohlo, keby ste nám zaslali fotografiu Vášho úsmevu, aby sme Vám mohli poradiť presnejšie a odporučiť ako postupovať ďalej. Zaslali sme Vám aj kópiu tohto mailu na Vašu emailovú adresu, kde je aj naša adresa na ktorú poprosíme o zaslanie fotky.
   S pozdravom

 181. Zuzana hovorí

  Chcem sa poradiť. Asi pred pol rokom sa mi začal kaziť očný zub. Navštívila som zubára, ten mi tento zub vyvŕtal a nechal otvorený. Zanedbala som to, až sa mi z neho tento týždeň odlomilo a z vonkajšej strany je prasknutý, takže očakávam, že sa zlomí celý. Môj zubár ma môže zobrať až v utorok. Môžem dovtedy nejako ovplyvniť nežiadúce odlomenie tohto zubu? Aké sú možnosti riešenia tejto situácie či už sa mi zlomí celý alebo tak ako je doteraz? A koľko to bude asi stáť?

  • admin hovorí

   Dobrý deň,
   pokiaľ je zub otvorený je možné urobiť ošetrenie koreňových kanálikov s nasadením čapu. Endodoncia – ošetrenie jedného koreňového kanálika stojí 66EURO, nasadenie čapu na tento zub stojí 66EURO.
   Najlepšie by bolo ak by ste osobne navštívili zubného lekára, ktorý pomocou snímku zistí rozsah poškodenia a poskytne vám bezplatný plán zubného ošetrenia a cenovú ponuku. Ak by sa na tento ošetrený zub nasadila zirkónová korunka, zaplatili by ste za ňu 327EURO, takže celková cena zubného ošetrenia by bola okolo 459EURO.

 182. lucia hovorí

  chcem si dat spravit mostik na dolny rad na 4 zuby a chcem zivicove nakolko nemam financie na porcelan a moja zubarka si pita 300e zane zda sa mi to vela poradte mi

 183. Jana hovorí

  Dobry den. Mam nasadene docasne korunky, ktore mi vsak nedoliehaju presne. Chcela by som sa preto opytat, akym sposobom je mozne vykonavat zubnu hygienu tak, aby som s istotou odstranila pripadne zvysky stravy nachadzajucej sa medzi touto korunkou a obrusenym zubom a zamedzit tak rozkladu a tvorbe zubneho kazu. Dakujem.

  • admin hovorí

   Domáce čistenie zubov – ako aj dočasných koruniek vykonávajte pravidelne, netreba sa báť čistiť si tieto dočasné korunky, nakoľko ako ste si všimli sa medzi nimi a zbrúsenými zubami nachádzajú zvyšky jedál. Pravdepodobne vám váš stomatológ nevysvetlil ako sa starať doma o tieto dočasné korunky. Používajte aj medzizubné kefky ako aj dentálne nite a ústnu vodu.
   Čistite ich normálnym spôsobom, ale buďte viac opatrná. Ak by ste mali aj napriek tomu zlý a nepohodlný pocit, skúste navštíviť zubnú hygieničku, ktorá vám pomôže vyčistiť priestory medzi zubami.

 184. Martina hovorí

  Dobry den.Dakujem za odpoved,ale asi to nebudem mat take jednoduche pretoze v nasom meste zirkonove korunky nerobia takze p.doktorka mi velmi nepomoze..Mozete mi este poradit,pokial mam alergiu a neni mozne mi spravit kovokeramicke korunky prihliada na to zdravotna poistovna a preplati nieco zo zirkonovych,alebo ako to je s platenim .Dakujem

  • admin hovorí

   Zirkónové korunky vyrábajú zubní technici, takže vaša zubárka asi nespolupracuje s takýmito zubnými technikmi. Zirkónové korunky poskytuje napríklad zubná ambulancia MUDr.Mareka Salku v Piešťanoch Zubná ambulancia Piešťany Cena za jednu zirkónovú korunku je 327EURO. Počas doby čakania na nasadenie trvalých koruniek dostanete dočasné zubné korunky. Táto doba čakania je od 4 do 12 dní.

 185. Martina hovorí

  Dobry vecer,prosim o radu.Mam alergiu na kovy a mala som uz dnes mat obrusene zubky a cakat na korunky 13hornych zubov.Bolo by mozne spravit zirkonove korunky namiesto porcelanovych nie je rozdiel vo farebnosti ?Tesila som sa na krasne biele zuby,ale radsej neriskovat ked mam alergiu na nikel aj kobalt.Hladame s p.doktorkou vhodne riesenie preto sa pytam na zirkonove korunky…Dakujem za odpoved

  • admin hovorí

   Dobrý deň,
   samozrejme, že môžu byť použité keramické korunky – zirkónové. Neobsahujú kovové jadro, takže nespôsobujú žiadne alergické reakcie. Zirkóvoné korunky vyzerajú prirodzenejšie, tieto sa preto používajú najmä ako zubná náhrada pre predné zuby. Sú drahšie ako kovokeramické korunky. Vaša stomatologička vám určite poradí, ak máte viac otázok, prosím napíšte nám.

 186. petra hovorí

  dobry den dnes mi ide zubar brusit predne horne 4 a v nedelu mi uz bude davat korunky je potrebne aby mi dal zatial nahradne teda docasne,ci sa neodporuca na 2-3 dni nasadzovat docasne

 187. Anna hovorí

  Ide o dočasné zubné korunky na 6. predných zuboch, kým mi vyrobia protézku s trvalými porcelánovými korunkami.

  • admin hovorí

   Dočasné korunky sú nalepené tak aby sa dali po niekoľkých dňoch ľahko vymeniť za trvalé korunky. Treba jemne používať tieto korunky ale upozornite svojho zubára na váš problém, dočasné korunky sa poskytujú zväčša na 14 dní.

 188. Anna hovorí

  Dobrý deň, ja by som sa chcela informovať, či je normálne, aby mi 2x nasadená náhradná korunka na predných 6. zuboch padla. Neviem, či som to mala dobre nalepené,ale jem len polotuhú- takmer tekutú stravu. Po nasadení mi prvý krát padla asi do 3. hodín a po opätovnom nalepení u mojej zubárky v ten istý deň som v noci precitla s 2. zubami v ústach. Som na vine ja , alebo nie správne nalepené korunky? Ďakujem

  • admin hovorí

   Ide o trvalé korunky, alebo o dočasné zubné korunky? Ak ide o trvalé korunky, treba navštíviť stomatológa, aby odstránil tento nedostatok, nakoľko nieje príjemné budiť sa s vpadnutými korunkami v ústach. Stomatológ vám určite pomôže ako vás aj pochopí.

 189. Branislav hovorí

  Dobrý deň, rád by som sa opýtal na pár otázok: Mám krivú hornú čelusť a chcel by som strojček, no momentálne mi rastú zuby múdrosti a to všetky štyry a taktiež už nemám niektoré stoličky a mám strašne kazivé zuby – bol by premňa problém dať si strojček na pevno? A ešte sa chcem opýtať mám nepekné očné zuby – vyčnievaju mi teda sú dlhšie ako ostatné ako by sa to dalo riešiť? Dá sa to zbrúsiť alebo ako lebo vôbec netuším – za odpoveď vopred ďakujem

  • admin hovorí

   V prvom rade je potrebné ošetriť zubný kaz a potom je možné použiť strojček na vyrovnanie zubov. Vzhľad zubov, o ktorých píšete sa dorieši po odstránení fixného aparátu. Ich vzhľad sa môže postupným vyrovnaním zubov zmeniť, ak by ste s nimi ale aj napriek tomu neboli spokojní, vzhľad zubov sa dá riešiť pomocou kvalitných keramických koruniek.

 190. Majo hovorí

  Dobrý deň.Pred tromi rokmi mi zubár nasadil na 1,2 a 3-ku hore porcelánovú korunku. Už päť dní som si všimol,že sa mi hýbe a stále viac.Dokonca už aj pri pití studeného to cítim.Chcem sa opýtať čo by som mal robiť (či čakať,alebo ísť zubárovi) a čo môžem očakávať,lebo sa bojím zubárov.Ďakujem.

 191. Majo hovorí

  Mám už 3 roky nasadenú trvalú porcelánovú korunku na 1,2 a 3 hore. Už asi päť dní citim,že sa mi hýbe a čoraz viac.Ked pijem studené už to aj cítim.Čo mám robiť a čo asi očakávať (aký bude postup)lebo sa zubárov veľmi bojím.

  • admin hovorí

   Potrebujete navštíviť stomatológa aby skontroloval stav zubnej korunky a poprípade pomocou snímku zistil aj stav koreňových kanálikov. Neodkladajte túto návštevu zubného lekára, je lepšie ak vám pomôže čím skôr.

 192. Alena hovorí

  Dobry den, som vo Francuzku a zlomil sa mi korenovy zub. Chyba mi asi stvrtina zuba a je dost vidiet plombu. Miestny zubar mi ho trosku zbrusil a dal nan docasnu vypln. Vravi, ze je tam velky kaz a objednal ma na endodonciu. Je to tesne pred Vianocami. Zaciatkom januara idem na Slovensko na tyzden a budem sa tam pravidelne vraciat asi kazdy mesiac. Niekedy v tom istom case mi zubar planuje dat korunku. Cela procedura stoji strasne vela penazi. Bolo by mozne mat endodonciu u nho a potom zvysok liecby absolvovat u Slovenskeho zubara kedze sa tam budem vraciat kazdy mesiac? Co by mi mal zubar dat na zub po endodoncii aby mi zub vydrzal kym pridem k slovenskemu zubarovi ziadat o korunku (3-4 tyzdne neskor)? Zubar mi spomenul len docasnu korunku, no ta u nho stoji 300 eur! Zaroven by ma zaujimalo ake su casove odstupi medzi jednotlivymi procedurami, aby som si vedela naplanovat cestu domov. Za odpoved Vam velmi pekne dakujem.

  • admin hovorí

   Je možné podstúpiť zubné ošetrenie zuba aj na Slovensku, bude však dôležité aby pred otlačkami skontroloval stomatológ na Slovensku stav koreňovej výplne, nakoľko ak by bola koreňová výplň nedostatočné spravená a následne by sa na tento zub nasadila korunka, mohlo by toto spôsobovať komplikácie.
   Stav koreňovej výplne, ktorý by vám urobil zubár vo Francúzsku sa zistí pomocou panoramatického snímku, ktorý si môžete priniesť aj od svojho stomatológa vo Francúzsku po tomto ošetrení.
   Následne sa na ošetrení zub dáva čapová nadstavba, ktorá spevní oslabený zub. Túto nadstavbu vám môže vyhotoviť slovenský zubár. Bolo by vhodné aby ste si naplánovali vaše návštevy u stomatológa vopred, poprípade absolvujte konzultáciu po príchode na Slovensko.
   Dočasné korunky sú u MUDr.Mareka Salku v Piešťanoch zabezpečené zdarma a nasádzajú sa na zub na dobu cca do 2 týždňov pokiaľ zubní technici vyrobia trvalú zirkónovú-porcelánovú korunku.
   Trvalá korunka stojí 327EURO, ale zubné ambulancie majú odlišné cenníky…treba sa bližšie informovať u ošetrujúceho stomatológa na plán liečby a na cenovú ponuku.
   Smile Clinic Slovensko

 193. Jana hovorí

  Mam otazku.Casto mi krvacaju dasna pri cisteni zubov, neviem to odstranit ,môžu to spôsobovat aj lieky?alebo je to nejaky zapal?chcela by som sa opytat aj na korunky:co su to tie docasne korunky ? zatial mi urobili len otlacok prednych zubov na20-21tke ,trva vymena prednych zubov viac ako mesiac?
  Dakujem.Jana

  • admin hovorí

   Krvácanie ďasien pri čistení zubov je spôsobené zápalovým procesom v dôsledku nedostatočnej ústnej hygieny. Dočasné korunky sú poskytované pri ošetrení zubov v podobe zubnej náhrady korunkami. Ich nositeľnosť je odporúčaná po dobu kým zubní laboranti vyrobia trvalé zubné korunky.
   Doba výroby nových zubných koruniek trvá v modernej zubnej ambulancii 2 dni ak používa ambulancia špeciálny nástroj pre výrobu kvalitných zirkónových koruniek CEREC, štandardne však táto doba trvá do 2 týždňov.

 194. Mária hovorí

  Dobrý deň, prosím o radu. Ja mám už niekoľko rokov na predných zuboch (jednotkách) korunky. Neviem či sú porcelánové či keramické (určite nie živicové), a pri ďasne mi černejú. Neviete mi poradiť čo robiť? Zubár ma upozornil, že sa to stane, že žiaľ sa budú od ďasien časom odďalovať a černieť ale je to nepekné a neestetické a veľmi ma to trápi.
  Ďakujem. Maja

  • admin hovorí

   Problém spôsobujú kovokeramické korunky, ktoré vám nasadil zubný lekár. Na predné zuby sa najčastejšie odporúčajú keramické korunky-zirkónové korunky.
   Existujú špecialisti u ktorých sa robí gingivoplastika, je to chirurgický zákrok, pri ktorom lekár dokáže odstrániť nežiadúce sfarbenie ďasna. Teda kov spôsobil zafarbenie aj napriek kvalitnej ústnej hygiene.

 195. Martina hovorí

  Dobrý deň, stal sa mi úraz, mám 36 rokov, spadla som na tvár a sa mi odlomila časť predného zuba. Zubár mi povedal, že aj vedľajšia pravá jednotka je popraskaná a chce mi na obe dať korunky. Vždy som si dávala na zuby pozor, tak som z toho dosť nešťastná. Chcela by som Vás požiadať o pár rád:
  1., Musí mi zbrúsiť aj druhú jednotku, ak je trochu popraskaná? chcela by som si zachovať svoj zub
  2., Bojím sa, aby mi nepresvitala tá kovová časť korunky. nebude? akú by mi mal dať, aby to nebolo vidieť?
  3., Sú náhradné korunky preplatené poisťovňou, alebo je to na zubárovi?

  ďakujem, martina

  • admin hovorí

   1. Ohľadne brúsenia aj ďalšieho zuba je ideálne ak toto skonzultujete priamo so zubárom
   2. Na predné zuby sa používajú keramické korunky, tieto neobsahujú kovové jadro, takže nehrozí žiadne nežiadúce sfarbenie.
   3. Náhradné-dočasné korunky sú v súkromnej zubnej ambulancii poskytované zdarma.

 196. slavka hovorí

  Dobrý den,mam par otazok,asi 4 roky som nebola u zubara,dovtedy som mala zuby v uplnom poriadu.Pre množstvo finančných problemov,atd. začala som trpiet depresiamy a potom som sa k zubarovi už vobec neodvažila.Mam predne zuby kazove,moj chrup potrebuje ošetrenie,ale ja nedisponujem financiami z čoho by som to zaplatila.Čo by ste mi poradili,nechcem to nechat tak,ale neviem ako dalej?Som z Popradu a neviem či niekto tuto službu robi pripadne na splaty…,ak by mi niekto poradil bola by som velmi rada.Dakujem.

  • admin hovorí

   Dobrý deň,
   platba na splátka je možná, avšak je potrebné spýtať sa na takúto možnosť priamo v zubnej ambulancii. MUDr. Marek Salka v Piešťanoch umožňuje platbu na splátky.

 197. Petra hovorí

  Dobrý deň, chodím k svojej zubárke už od mája tohto roka. Dva roky som zanedbávala návštevy u zubárky a preventívne prehliadky. Som po extrakcii zuba 38. Bolo mi povedané, že na druhej strane je potrebné tak isto zub ostrániť. Mám bolesti ďasien a zubov, vždy keď niečo zjem ma bolia všetky horné aj dolné zuby pocit je až pálivý. Podľa mojej zubárky okrem tej dolnej osmičky tam kaz nemám čo môže byť príčinou tejto bolesti? Ďakujem za odpoveď.

  • admin hovorí

   Ak si chcete byť istejšia v tom, čo vám vraví váš ošetrujúci stomatológ, skúste navštíviť aj iného odborníka, podľa snímku zubov, vám presne určí diagnózu ako aj postup pri liečbe zuba.
   Ak máte záujem navštívte zubnú ambulanciu MUDr.Mareka Salku v Piešťanoch.

 198. dominika hovorí

  Dobrý deň, ako 11ročnej mi oznámili, že sa mi krivia predné zuby /horné aj dolné/ z dôvodu úzkych čeľustí. Asi 4 roky som nosila zubný strojček /nie fixný/ a zuby sa konečne vyrovnali. Po týchto 4-5tich rokoch som ho následne prestala nosiť a nerovnosti sa zasa vrátili. Chcela by som to nejako vyriešiť, hlavne hornú čeľusť. Momentálne sa mi tlačia zuby múdrosti a tak sa trošku obávam či to neporobí ešte väčšiu neplechu. Ale odmietam akékoľvek trhanie zuba aby sa vytvoril priestor a strojček tiež keďže to vidím skôr na problém úzkych úst. Viete mi povedať aké zostávajú možnosti? Dal by sa obrúsením niektorých zubov vytvoriť priestor pre tie krivé a pomocou prípadného strojčeka to vhodne dorovnať? Vďaka

  • admin hovorí

   Dobrý deň,
   ak nechcete extrakciu zubov, vytrhnutie zubov, potom je pravdepodobné, že sa zuby budú aj naďalej kriviť. Možno by bolo dobré vytrhnúť aspoň osmičky, avšak najlepšie by bolo, ak by ste osobne prišli na konzultáciu k zubnému lekárovi, ktorý pomocou snímku určí presné zuboradie a urobí najlepšie rozhodnutie a nájde najlepšie riešenie.

   MUDr. Marek Salka, ktorý má súkromnú zubnú ambulanciu v Piešťanoch je odborníkom na zubné náhrady, avšak ako sme spomenuli, najlepšie by bolo zubného lekára vo vašom prípade navštíviť.

   Vo viacerých prípadoch implantáty nie sú potrebné u niektorých pacientov a stačí ak sa zuby nahradia zubnými fazetami alebo zubnými korunkami.
   MUDr. Marek Salka sa nezaoberá “zubnými strojčekmi” a ošetruje zuby bezbolestne.

   Ak máte otázky, prosím kontaktujte nás.

 199. Daanka hovorí

  ano….docasnu korunku..a velmi pekne dakujem za vsetky odpovede :) V pondelok uz idem na brusenie a bojim sa ze ked mi vyprcha injekcia a moje zbrusene citlive zuby ,ktore budu bez nahradnych koruniek.Ci sa vobec vody cez slamku napijem..toho sa najviac bojim

 200. Daanka hovorí

  Dobry den..dnes som navrhla svojmu zubarovi ze predsa mam zaujem o nahradne zuby.A on mi povedal hze kazdy nahradny zub stoji 30 eu……JEDNA sa o sukromneho zubara ale aj tak cena je vysoka

 201. Daanka hovorí

  odpoved: Dobry vecer, ja sa bojim toho ze ked mi daju nahradne korunky na zuby ,ze ako mi to daju dole…moj znamy mi povedal ze ho to bolelo ked mu vytahovali nahdrad.zuby…co vy na to ??? dakujem..20.11 ma to caka velmi sa bojim lebo zubar mi povedal ze ked injekcia vyprcha budem mat bolesti :(

  • admin hovorí

   Zubný lekár podáva pred ošetrením anestéziu na znecitlivenie danej lokality zubov, ktorá sa bude ošetrovať, takže pri poskytovaní zubnej starostlivosti od zubného lekára by ste sa nemali ničoho obávať, dokonca ani pri snímaní dočasných koruniek.
   Ak vyprchá účinok injekcie, budete to cítiť postupne, nie odrazu, preto len počas ošetrenia upozornite stomatológa, že pociťujete bolesť, určite vám dá ďalšiu anestéziu a nenechá vás v bolestiach. V dnešnej dobe je koniec bolestivým ošetreniam v zubnom kresle, zubné lekárstvo ako aj nároky pacientov sa skvalitnili a zvýšili a našťastie každý si môže vybrať, u akého zubára sa nechá ošetriť.

 202. DANKA hovorí

  Dobry den, moj zubar cca o tyzden mi bude davat 2 krat porcelan..mostik a davam si brusit predne zuby pocet je okolo 10 ..Ide oto ze ja nehradne zuby nechcem …Rada by som sa spytala ci sa da fungovat s brusenymi zubmi tyzden.A ci musim mat nahradne zuby ..Ci ma to nebude boliet …dakujem

  • admin hovorí

   Dobrý deň,
   prečo nechcete náhradné zuby? Tieto sú zdarma a pomáhajú vám užívať potravu ako aj správnu artikuláciu Dočasné korunky sa dávajú na dobu, kým vám zubní technici pripravia trvalé korunky.
   Obrúsené zuby sú citlivé na teplotné podnety. Nieje to pohodlné a príjemné, dočasné korunky majú za úlohu chrániť tieto obrúsené zuby.
   Spýtajte sa aj svojho ošetrujúceho zubára na túto možnosť.
   Veľa šťastia…

 203. Erika hovorí

  Dobry den, moj zubar mi dal na dolnu 7cku amalganovu plombu a o tyzden mi chce zbrusit zub (mrtvy zub) a nasadit korunku. Chcem sa spytat ci je zbrusovanie bolestive, pretoze mam panicky strach z bolesti a ci sa zbrusuju aj susedne zdrave zuby, ak mi ide nasadit iba jednu korunku na tuto dolnu 7cku. Dakujem za odpoved.

  • admin hovorí

   Brúsenie zubov, teda príprava na korunku nieje bolestivý zákrok, nakoľko sa pred zubným ošetrením podá pacientovi anestézia, lokálne sa umŕtvia zuby. počas brúsenie neucítite žiadnu bolesť.
   Po brúsení by ste mali od zubára dostať dočasnú korunku, ktorá poslúži na dobu, pokiaľ vám zubní technici vyrobia trvalú korunku.

 204. Jaroslav Matějka hovorí

  Dobrý deň!
  Mám veľké amalgámové plomby,ktoré by som chcel nahradiť korunkami.Aký je rozdiel v kovokeramických,celokeramických a zirkonovo-keramických, ktoré sú najvhodnejšie.
  Môj zubár je v Skalici.Asi na tento nadštandartný zákrok neprispieva zdrav.poisťovňa,
  vedeli by ste mi, prosím, doporučiť dobrého zubára.Môj zubár nedá na amalgám dopustiť,
  ale z estet. hľadiska plomby nevyzerajú pekne.Ďakujem za odpoveď.

 205. Ludmila hovorí

  Ja som dostala porcelanove korunky pred 5 rokmi a stale su ako nove. Asi je to aj pretoze sa o ne staram.
  Dakujem aj technikom v Piestanoch, ktori sa zasluzili na vyrobe mojich novych koruniek

  • mata hovorí

   dobrý deň , chcem sa spýtať chcela by som vedieť cenu celo-keramické korunky na 6 predných zubov ďakujem

   • hovorí

    Dobrý deň p. Maťa,
    kompletná cena za 6 celo-keramických zubných koruniek je 327Eurox6=1962Euro.
    Cena je vrátanie provizórnych zubných koruniek, lokálnej anestézy, práce laboranta,…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *