Zubné korunky – čistenie

Zubné korunky sú trvalým alebo dočasným riešením ak je zub poškodený, slabý alebo ak má nesprávny tvar. Zubná korunka zakrýva pôvodný zub, ktorý bol pred jej nasadením obrúsený a je na ňom upevnená pomocou cementu.
O zubnú korunku by sa mal pacient starať zodpovedne aby sa predišlo neželaným komplikáciám.

Čistite zubnú korunku s mäkkou zubnou kefkou, vyhnete sa tak podráždeniu ďasna. Zubnú korunku čistite jemne, nepritláčajte príliš silne zubnú kefku na zub v okolí ďasna.  Zuby si čistite po každom jedle aby ste predišli uloženiu zvyškov jedla v medzizubných priestoroch alebo v okolí zubnej korunky a vzniku zubného povlaku.

Používajte ústnu vodu na prepláchnutie ústnej dutiny aspoň na dobu jednej minúty. Používajte antibakteriálnu ústnu vodu, alebo ústnu vodu s obsahom fluoridu taktiež po každom jedle. Používajte zubnú niť pre čistenie medzizubných priestorov aspoň dva krát denne.

Čistenie zubnej korunky

Do nasledovných bodov sme zhrnuli postup starostlivosti o zubné korunky:

  1. Jemne čistite zubnú korunku mäkkou zubnou kefkou, ktorou predídete podráždeniu ďasien. Ak máte možnosť, čistite si zuby po každom jedle ale s odstupom aspoň 20-30 minút po konzumácií jedla.
  2. Vypláchnite si ústa ústnou vodou
  3. Použite zubnú niť dvakrát denne

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.