Fotografovanie a úrazy v stomatológii

Máme nové fotografie

Nový týždeň začal pre nás veľmi milo. Od rána sme mali na klinike fotografia Adama Kováča, ktorý nás všetkých zo Smile Clinic fotil. Až pri fotení sme si uvedomili, ako sme sa za posledné roky rozrástli. Každý z nás má v Smile Clinic dôležitú úlohu a všetci sme súčasťou jedného zohratého tímu.

smovlinky

Pozrite si náhľad fotiek našej „zubárskej rodiny“.  Hneď ako všetky nové fotky zverejníme na interne, dáme Vám o tom vedieť aj v našom blogu.

Náš Smile Clinic tím sa skladá aj z ľudí, ktorých na klinike nevidíte denne. Ako napríklad manager Daniel Shaw, tím zubných technikov, ktorí pracujú na prízemí budovy v ktorej sídlime, ďalej zubná lekárka Hanka, Michaela a Janka ktoré sa u nás v Piešťanoch zaškoľujú na prácu na zubnej klinike Smile Clinic v Bratislave.

MDŽ v Smile Clinic.
MDŽ v Smile Clinic

MDŽ

Krásnu pozornosť sme dostali od našich šéfov k MDŽ 🙂 Moc nás to potešilo.

Nešťastné pády

Počas týždňa sme mali na klinike zopár urgentných prípadov, ako sú pády z bicykla a úrazy pri športe. Úrazy v stomatológii najviac postihujú hlavne predné zuby. Moderná stomatológia má ale viacero možností ako takéto prípady riešiť. Od kompozitných výplní cez zubné korunky až po zubné implantáty. Našťastie sme našim pacientom vedeli pomôcť a koniec týždňa, aj keď bol Piatok 13, sme ukončili šťastlivo.

Jeden prípad úrazu Vám popíšeme.

Pacientka spadla z bicykla a nešťastne si zlomila 2 zuby vo frontálnom úseku v čeľusti. Na OPG a CT snímku sme zistili, že predná jednotka a dvojka majú poškodené korene. MUDr.Salka naplánoval extrakciu a náhradu chýbajúcich zubov pomocou zubných implantátov. Na zubné implantáty vyrobil provizórne zubné korunky, ktoré pacientke budú slúžiť po dobu 2 mesiacov. Zubný implantát slúži ako umelá náhrada koreňa zuba. Na zahojený zubný implantát sa pacientovi nasadí keramická korunka, ktorá sa esteticky a farbou doladí k okolitým zubom a nikto nič nespozná 🙂

DSC_0542

Pacientka tesne po úraze : Pacientka po implantácii s provizórnou zubnou korunkou, ktorá jej bude slúžiť po dobu hojenia :

20150313_095733

Toľko z týždňa v Smile Clinic,

S pozdravom,

Natália a Smile Clinic tím.

7 replies on “Fotografovanie a úrazy v stomatológii”

 • Pekný deň prajem,
  chcem sa opýtať koľko by stála kompletná rekonštrukcia horného aj dolného chrupu, vrátane úpravy ďasien – gingivoplasiky.
  Od detstva mám za sebou už zopár stomatochirurgických zákrokov….kde mi boli odtránené zuby ktoré nikdy nevyrástli….
  teraz nosím kompletnú zubnú náhradu ktorá mi vadí.
  Preto prosím o uvedenie ceny . Je možné to splatiť aj formou splátok ?
  Ďakujem za odpoveď.
  Silvia

  Silvia P.
  • Dobrý deň Silvia,

   ďakujeme za komentár.
   Kontaktovali sme Vás na uvedený e-mail.

   S pozdravom Smile Clinic tím

   Marianna
 • dobry den mam uz vela rokov zubny mostik ale obycajny zivicovy.chcem sa spytat mam ho zlomeny a teraz v poslednej dobe sa mi uvolnuje a citim v ustach poriadny zapach.chcela by som vediet kolko by stal cely novy mostik cca 10 zubov horna celust a dva spodna tie na implantaty prosim o orientacnu cenu

  • Dobrý deň,
   Ďakujeme vám za váš komentár.
   Cena za jednu celokeramickú korunku je 327 Eur. Takže za 10 členný keramický mostík by ste zaplatili 3270 Eur. Cena za jeden zubný implantát s korunkou je 1000 Eur.
   Odporúčame osobnú konzultáciu na klinike na vypracovanie plánu ošetrenia a cenovú kalkuláciu.
   S pozdravom
   Smile Clinic Tím

   admin Administrator
 • Dobrý deň, mohli by ste mi zaslať cenník? Chcela by som vedieť koľko by stál trojčlenný mostík. Ďakujem.

  • Dobrý deň p. Katka​,
   ďakujeme Vám za Váš komentár. Cenník sme Vám poslali na uvedenú e-mailovú adresu. Kompletná cena za 3 členný celo-keramický zubný mostík u nás v Smile Clinic je 981€
   Prajeme Vám pekný deň​ a budeme sa tešiť na Vašu návštevu​.

   natalia Administrator
 • Dobrý deň p. Peter,

  Ďakujeme vám za váš komentár.
  Odpoveď a cenník sme vám zaslali na váš e-mail.
  S pozdravom
  SmileClinic tím

  admin Administrator

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.