5 rád pre zdravý úsmev

Niektoré veci v živote sú tak jednoduché, že sa nad nimi ani nezamýšľame. Alebo sa zamýšľate aj nad nimi? Aj umývanie rúk je Jednozvazkova kefkajednoduché, ale aj napriek tomu túto činnosť veľa ľudí nevykonáva správne.

Používanie zubnej nite alebo umývanie rúk …prekvapenie, prekvapenie, aj tu je šanca, že tieto činnosti robíte zle.

  • Chyba číslo 1čistenie zubnou niťou pred umývaním zubov pomocou kefky: Zubná niť odstraňuje v prvom rade mikroskopické nečistoty, zvyšky jedál v medzi zubných priestoroch, kde sa pred tým nedostala zubná kefka. Čistenie zubov je dôležitejšie najmä večer, tu by sme sa mali venovať  aj výberu kvalitnejšej zubnej pasty, aby si v noci počas spánku kvalitne oddýchli aj vaše zuby.
  • Chyba číslo 2 – Jednozväzková zubná kefka je určená len pre kúpeľňu: Túto kefku nemusíte používať iba pred kúpeľňovým zrkadlom. Kefku používajte najmä počas večernej zubnej hygieny avšak berte si ju so sebou pred  televízor, k čítaniu knihy…prečo? Pri používaní jednozväzkovej kefky je vhodné ak s ňou strávite čo najviac času, ktorý v dnešnej dobe veľa ľudí nemá. Preto sa táto činnosť môže kombinovať aj s inou, ako sme uviedli vyššie. Každý zvládne čistenie jednozväzkovou kefkou pri pozeraní večerných správ, alebo aj počas šoférovania počas dňa. Pri tomto čistení nieje nevyhnutné sa veľmi sústrediť, nakoľko sa vďaka svojim dlhým štetinám kefka dostane aj do neprístupnejších priestorov v ústach aj bez zrkadla.
  • Chyba číslo 3 ranné čistenie zubov je dôležitejšie: Kvalitnejšie zubné pasty uvoľňujú zložky ako je flúor a florid, ktoré majú počas spánku čas účinkovať oveľa viac ako zubná pasta, ktorú používate pri rannej hygiene.
  • Chyba číslo 4 – po zvracaní si vyčistite zuby: po zvracaní sa zuby nečistia zubnou kefkou. Kyseliny v ústach spôsobujú eróziu zubnej skloviny. Kefkou by ste jej povrch viac narušili. Odporúčame ústa vypláchnuť vodou a s ich čistením začať až o hodinu.
  • Chyba číslo 5 – používanie elektrického sušiča rúk: Každý, kto hovorí, že elektrické sušiče rúk sú hygienickejšie než papierové uteráky je plný horúceho vzduchu. Šušenie rúk pod prúdom horúceho vzduchu zvýšuje množstvo baktérií na povrchu kože až o 45 %. Väčšina sušičiek rúk nasáva vzduch z kúpeľne a tak následne vyháňa všetky poletujúce nečistoty/baktérie priamo do vašich rúk. Trením svoje ruky môžete rozvíriť baktérie v póroch pokožky.  Najlepším riešením pre sušenie rúk je papierový obrúsok, ktorý znižuje hladinu mikróbov na vašich dlaniach o elektircký sušič rúk akmer 60%. Nebojte sa o plytvanie papierom: Mnoho zariadení používa biologicky rozložiteľné uteráky vyrobené z recyklovaného papiera.

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.